MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? (/temat-nektar-impact-lx49-czy-jest-ok)

Strony: 1 2


Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 24.09.2017

Witam, planuję zakup w końcu jakiegoś MIDI w sensownej cenie ale też odpowiadającej jakości.
Na początku chciałam coś małego 25 klawiszy ale Panowie z forum mi poradzili aby się nie ograniczać więc mam nadzieję, że 49 klawiszy będzie wystarczające, na więcej nie mam ani miejsca ani kasy. Mam na oku właśnie Nektar Impact-LX49+. Czy w tej cenie jest to dobry wybór czy da się coś lepszego? Nie chcę przesadzać z ceną bo to ma być mój pierwszy sprzęt i to do nauki tak więc nic droższego ewentualnie tam pare zł +/- już nie zrobi różnicy ale generalnie to chcę się trzymać tego ile kosztuje to MIDI. Zależy mi aby były oczywiście pady i generalnie podoba mi się ta klawiatura, wygląda porządnie ale przed zakupem chcę najpierw wysłuchać waszych opinii.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

[Obrazek: nektar-impact-lx49-254043.jpg]


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Zirds - 24.09.2017

To jak z wyborem myszki do komputera... bierzesz taką, która tobie najbardziej się podoba :) Nie ma co gdybać przy wyborze klawiatur sterujących, bo każda służy praktycznie do tego samego co inne :)


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 24.09.2017

(24.09.2017, 22:54)Zirds napisał(a): To jak z wyborem myszki do komputera... bierzesz taką, która tobie najbardziej się podoba :) Nie ma co gdybać przy wyborze klawiatur sterujących, bo każda służy praktycznie do tego samego co inne :)

Hmmm no w sumie tak ale ja jestem niespełnioną perfekcjonistką i potrafię warzywo wybierać 10 minut aby było jak najładniejsze i najlepsze i najbardziej wypasione ze wszystkich i tak mam z każdą rzeczą, musi być maxymalnie idealna jak się tylko da w danej cenie, a zawsze chyba jest coś po czym można stwierdzić, że dany sprzęt odpada, a inny będzie ok tak mi się wydaje :P


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Zirds - 24.09.2017

To jeśli chcesz Ideał, to zaoszczędź sobie pieniążki i kup Arturia KeyLab. Dla mnie nie ma lepszych.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 24.09.2017

O no ta wygląda dostojnie...Tylko że to już te 1000zł a nie 600 :'))) Taka różnica. Nie wiem czy moje umiejętności, a raczej ich brak są tego warte i czy po prostu nie wywale pieniędzy w błoto na coś czego nie wykorzystam nawet w 10%


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Zirds - 24.09.2017

A czy w takiej klawiaturze za 600 zł wykorzystasz jej potencjał na 10%?


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 25.09.2017

Nie wiem, to ma być mój pierwszy MIDI więc się dopiero przekonam :')


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - haelmich dabro - 25.09.2017

Mam model Impact LX61 (bez plusa - czyli podświetlanych padów i kilku innych bajerów), ale jakość wykonania jak za tą cenę jest w pełni zadowalająca, podobnie z możliwościami. Klawiatura nie jest półważona, tylko dynamiczna - warto wziąć to pod uwagę. Dużo opcji własnych ustawień (5 programów pomnożyć przez ilość faderów, knobów, przycisków daje spory wynik prawda?), przypisanie wielu funkcji do najpopularniejszych DAW (podejrzewam, że do Studio One 3 również), ciut małe, ale w pełni przypisywalne i całkiem czułe pady (w tej wersji ponoć jeszcze lepsze, szkoda, że jest ich tylko 8 w każdej wersji) powodują, że nie chcąc przekroczyć 600zł jest to jeden z lepszych wyborów.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - DelianoCarl - 25.09.2017

Zastanawiam się... Arturia Keylab 88 czy Kontrol S88.... Jak myślicie?

W sumie to główne pytanie dotyczy, czy keylab ma jakiś swój program sterujący coś jak kontrol s88.. Np opcja grania na akordach.. (czyli wciskając jeden klawisz, zagra cały akord)


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Zirds - 25.09.2017

(25.09.2017, 3:08)DelianoCarl napisał(a): Zastanawiam się... Arturia Keylab 88 czy Kontrol S88.... Jak myślicie?

W sumie to główne pytanie dotyczy, czy keylab ma jakiś swój program sterujący coś jak kontrol s88.. Np opcja grania na akordach.. (czyli wciskając jeden klawisz, zagra cały akord)

Keylab ma coś takiego w padach.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - DelianoCarl - 25.09.2017

Tak, doczytałem to o padach. Jednak w padach mnie nie interesuje ;)


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - OProject - 25.09.2017

Dobry jest, mam go od 2 lat :E moge ci polecić, jednak z czasem będe kupował jakieś droższe cacko, pianino cyfrowe ale na razie wystarczy nektar :D

Najbardziej denerwują mnie w nim głośne klawisze, ale do studio ta klawiatura jest w 100% wystarczająca xd
Jeżeli chcesz grać coś ciekawszego to 5 oktaw już jest potrzebne :D
Jak dla ciebie, czyli kogoś kto nie umie grać w 100% wystarczy na kilka lat nauki, a potem coś większego jeśli apetyt wzrośnie :D
Dodatkowo możesz przypisać sobie gałki do programu djskiego i miksować xd no ale nie będzie to tak dobre jak normalny mikser

Mam starszą wersje, bez kolorków i napisów, zakładam że ta działa lepiej, tak jak lepiej wygląda ;)


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 25.09.2017

Ok dziękuję Panowie teraz wiem, że w razie czego to będzie dobry wybór ale Zirds narobił mi teraz smaka na tą Arturię i się właśnie zastanawiam, co prawda wydatek większy ale o te 100-200zl więc może warto je poświęcić :O ?


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Mandalar - 25.09.2017

może coś pomoże takie porównanie?

https://versus.com/en/arturia-keylab-49-vs-nektar-impact-lx-49


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 25.09.2017

(25.09.2017, 15:24)Mandalar napisał(a): może coś pomoże takie porównanie?

https://versus.com/en/arturia-keylab-49-vs-nektar-impact-lx-49

O dzięki wielkie! Nie wiedziałam, że taka stronka jest i można zrobić takie porównanie. Teraz wszystko mam czarno na białym i widzę różnice pięknie wypisane :)


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Recoil83 - 25.09.2017

Witam jesteś pewna że będziesz w stanie przypisać te wszystkie enkodery, potencjometry i przyciski w DAW i instrumentach to wcale nie jest takie proste, to klawiatura typowa dla występów na żywo.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Tech.Nixa - 25.09.2017

A mowa teraz o Nektarze czy Arturii? Wiesz, trudno mi to w ogóle określić bo to ma być mój pierwszy sprzęt i jednocześnie chciałabym coś prostego dla początkującego i po części do nauki ale też porządnego i wytrzymałego na wiele lat. Z jednej strony nie wiem jak długo posiedzę w muzyce, może za pare lat albo i miesięcy stwierdzę że to jednak nie dla mnie ale z drugiej siedzę w tym od 2012 roku wtedy miałam 12 lat teraz mam prawie 18 i nadal to robię, już tyle lat ręcznie układam nuty w piano rollu albo "gram" na QWERTY więc może czas na jakieś zmiany. Może dobry sprzęt tylko by mnie motywował i czułabym jakieś zobowiązanie do nauczenia się obsługi tego. W swoim życiu nauczyłam się wielu rzeczy, o których kiedyś nawet nie myślałam, że będę w stanie czegoś takiego zrobić i w większości doszłam do tego sama metodą prób, błędów, czytania itp. więc nastawiam się raczej, że jak już kupię dany sprzęt to się go nauczę, a to w ilu % mi się to uda to już nie wiem. Nie chcę kupić sobie drogiej zabawki, która będzie się w moich rękach tylko marnować i wyjdę na jakieś bananowe dziecko co znudzi się po jakimś czasie ale też chcę aby mój zakup był przemyślany, wieloletni i żebym nie żałowała że mogłam kupić coś lepszego.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Zirds - 25.09.2017

(25.09.2017, 15:52)Recoil83 napisał(a): Witam jesteś pewna że będziesz w stanie przypisać te wszystkie enkodery, potencjometry i przyciski w DAW i instrumentach to wcale nie jest takie proste, to klawiatura typowa dla występów na żywo.

Wszystko można.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Mandalar - 25.09.2017

(25.09.2017, 15:52)Recoil83 napisał(a): Witam jesteś pewna że będziesz w stanie przypisać te wszystkie enkodery, potencjometry i przyciski w DAW i instrumentach to wcale nie jest takie proste, to klawiatura typowa dla występów na żywo.

Jak w domu sobie kręcisz brzmienie podczas grania to też potrzebujesz kurków.


RE: Nektar Impact-LX49+ czy jest ok? - Zirds - 25.09.2017

(25.09.2017, 19:23)Mandalar napisał(a):
(25.09.2017, 15:52)Recoil83 napisał(a): Witam jesteś pewna że będziesz w stanie przypisać te wszystkie enkodery, potencjometry i przyciski w DAW i instrumentach to wcale nie jest takie proste, to klawiatura typowa dla występów na żywo.

Jak w domu sobie kręcisz brzmienie podczas grania to też potrzebujesz kurków.

Recoil zmień DAW, bo jeżeli uważasz, że przypisywanie enkoderów potencjometrów etc nie jest proste, to chyba tylko Ty masz problem ;)