MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Stroke - Seahorse - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Stroke - Seahorse (/temat-deep-stroke-seahorse)



Stroke - Seahorse - Stroke - 26.09.2017



Już ostatni z tracków, które ostatnio finalizowałem. Tym razem tropical house. Tak poza konkursem to też tak macie czasami, że wam soundcloud "prasuje" brzmienie. Tak jakoś mam wrażenie, że w tym wypadku tak mi trochę zrobiło. Pozdrawiam:)


RE: Stroke - Seahorse - Fly - 26.09.2017

Myślę, że przydałoby się jakieś urozmaicenia dla melodii, oraz ten bass jakoś dziwnie ,,buczy". Może spróbowałbyś dać na niego trochę distortion,saturacji i byłoby lepiej ;)


RE: Stroke - Seahorse - damnscrth - 27.09.2017

No kolego luzik! Fajniutko to pomyka. Te szumy są jakieś dziwaczne ale klimat może być, takie sielankowy przy piwku i fajnej dupce pod palmami. Beer :D Nawet spoko kawałek ale pracuj nad rozbudowaniem melo i dowal coś tam jeszcze bo jednak trochę nudzi. I do przodu! Beer


RE: Stroke - Seahorse - Bordi - 28.09.2017

No więc... chyba nie byłbym sobą, gdybym nie odsłuchał i ocenił tropical'a.

Mnie technicznie się podoba, sam bym zastosował nieco niższą tonację (o oktawę) w Bassie ... tak mi weszło w nawyk, ale być może tutaj ten zabieg popsuł by całość. W dużym stopniu wykorzystałeś charakterystyczne instrumenty (gitara, flet, pianino itp itd)... ale mam wrażenie, że przez większą część utworu leci ta sama melodia grana przez kolejne instrumenty. Sama melodia jest również bardzo uboga i brzmi jak z tutorial'a na yt ... przepraszam, takie moje odczucie. Swoją drogą... świetnie wykonane przejścia ;)


RE: Stroke - Seahorse - Shabboo Harper - 10.10.2017

Utwór cechuje continuum tonów utrzymanych w jakże charakterystycznym stylu (Tropical House). Nie jest to brzmienie, które lubię; aranżacyjnie jednorodne, powtarzalne w syntetycznym entourage'u (wariacje melodii). Jednakże jest też i klimatycznie; przystępnie w "słodyczy nut", eterycznie, miękko. ^^ Sound Design celny; jedynie technicznie track godzien solidnej troski... Odnoszę wrażenie, iż Kick jest sidechain'owany z Noise'em. Dziwnie się "to" prezentuje, bowiem po każdym uderzeniu stopy tworzy się szum (i w efekcie odczucie "nieczystego" miksu). Grzesiu, temat, według mnie, potrzebuje więcej power'u, soczystości (EQ/saturacja/kompresja). Obecnie Twój "Seahorse" jest zbyt "zduszony" w swej sile ekspresji. :)


RE: Stroke - Seahorse - Stroke - 11.10.2017

(10.10.2017, 4:01)Shabboo Harper napisał(a): Utwór cechuje continuum tonów utrzymanych w jakże charakterystycznym stylu (Tropical House). Nie jest to brzmienie, które lubię; aranżacyjnie jednorodne, powtarzalne w syntetycznym entourage'u (wariacje melodii). Jednakże jest też i klimatycznie; przystępnie w "słodyczy nut", eterycznie, miękko. ^^ Sound Design celny; jedynie technicznie track godzien solidnej troski... Odnoszę wrażenie, iż Kick jest sidechain'owany z Noise'em. Dziwnie się "to" prezentuje, bowiem po każdym uderzeniu stopy tworzy się szum (i w efekcie odczucie "nieczystego" miksu). Grzesiu, temat, według mnie, potrzebuje więcej power'u, soczystości (EQ/saturacja/kompresja). Obecnie Twój "Seahorse" jest zbyt "zduszony" w swej sile ekspresji. :)

Jak zwykle dzięki za wyczerpującą opinię!
PS
O 5 to się śpi:D

(10.10.2017, 4:01)Shabboo Harper napisał(a): Utwór cechuje continuum tonów utrzymanych w jakże charakterystycznym stylu (Tropical House). Nie jest to brzmienie, które lubię; aranżacyjnie jednorodne, powtarzalne w syntetycznym entourage'u (wariacje melodii). Jednakże jest też i klimatycznie; przystępnie w "słodyczy nut", eterycznie, miękko. ^^ Sound Design celny; jedynie technicznie track godzien solidnej troski... Odnoszę wrażenie, iż Kick jest sidechain'owany z Noise'em. Dziwnie się "to" prezentuje, bowiem po każdym uderzeniu stopy tworzy się szum (i w efekcie odczucie "nieczystego" miksu). Grzesiu, temat, według mnie, potrzebuje więcej power'u, soczystości (EQ/saturacja/kompresja). Obecnie Twój "Seahorse" jest zbyt "zduszony" w swej sile ekspresji. :)

Jak zwykle dzięki za wyczerpującą opinię!
PS
O 5 to się śpi:D


RE: Stroke - Seahorse - Stiopa - 27.10.2017

Witam, dla mnie melodie są zdecydowanie rozbudowane na tyle by miło się tego słuchało. Jak zwykle w takich klimatach brakuje tylko lekkiej piosenki, co za tym idzie, oczywiście ciepłego wokalu, który na pewno uzupełnił by
drobne pustki w miksie.
Pozdrawiam