MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Delize - The Tsar (test 2017) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Delize - The Tsar (test 2017) (/temat-hardstyle-delize-the-tsar-test-2017)



Delize - The Tsar (test 2017) - Delize - 26.09.2017

Siema, kilka dni temu zabraliśmy się za stary utwór robiony jakieś 3 lata temu. Przeszedł wiele zmian i w tym momencie wygląda on tak. Co prawda utwór nie jest jeszcze skończony, bo break przed 3 mainpartem jest straszny, pewnie przejdzie wiele zmian no i będą końcowe poprawki mixu i jakiś mastering przyda się zrobić bo aktualnie nic na masterze nie ma. Więc wstawiamy w celu zasięgnięcia opinii i porad odnośnie aranżacji i mixu. Wstawili byśmy to w dziale "Dema" ale tam zbyt dużo fanów gatunku pewnie nie zagląda, więc proszę adminów o przymknięcie oka ;)




RE: Delize - The Tsar (test 2017) - In-Tegral - 26.09.2017

Kick na filtrze ma za dużo bassu, zautomatyzujcie ten fragment. Kick w sam sobie jest bardzo fajny, podoba mi się ale ogółem jest za bardzo mięsisty przez co utwór jest za ciężki, ja wiem, że to hardstyle, ale bez przesady :E.
Screech jest w porządku ale jest trochę za cicho, fajną ma barwę i dynamikę. W drugiej części intro jak wchodzi arp na niskim sawie, to strasznie się gryzie z kickiem, wchodzi mu w drogę okolice low-mid. Screech wtedy też trochę ginie. Break jest moim zdaniem całkowicie do zmiany. Lead w mainie trochę cienki, ale jeszcze do przeżycia. Melodia mnie nie porwała, chociaż to RAW to i tak zawsze będę się upierał, że na rawowych akordach można trzaskać zarąbiste melodie, jak toneshifterz kiedyś czy Atmo czasem. No i napiszę ogółem to samo co u Furtka. Zmonofonizujcie cały miks, ustawcie main volume bardzo cicho i wtedy ustawiajcie poziomy głośności dźwięków.


@EDIT ! Zapomniałem. Jako, że HS jest jednym z tych gatunków gdzie reverbu i delaya się nie żałuje, trzeba go odciągać sidechainem na sendzie z triggerem na dany dźwięk, delay jak i reverb, inaczej dźwięk się rozmyje i straci moc, a do tego nie można dopuścić bo przecież energia w HS musi być.


RE: Delize - The Tsar (test 2017) - Delize - 28.09.2017

Miksując kick i w sumie też leady wzorowałem się na utworze Donkey Rollers - Chaos (Radical Redemption remix) :D Z założenia miał być ciężki i mięsisty, bo to nie jest euforic hardstyle tylko bardziej raw, czy też ciut zalatuje rawphoric, także wydaje mi się, że kick jest odpowiednio zbity, że tak powinno być, no ale po tym jak ci nie przypadł do gusty to sam nie wiem co myśleć o tym, moim zdaniem brzmi dobrze xD Z tym odcięciem dolnych częstotliwości na samym początku próbowałem coś zdziałać, ale gdy ucinałem bas to kicku prawie nie było słychać, będę musiał nad tym dłużej posiedzieć, żeby jakiś kompromis uzyskać, żeby to wejście w intro miało moc, bo po odcięciu basu (oczywiście uciąłem na automatyzacji, delikatnie, nie do 0) tej mocy zabrakło. Jeśli chodzi o screech to będę musiał wybrać - albo mocne leady albo głośny screech, bo na moim poziomie wiedzy chyba nie uzyskam tego co chciałbym, no ale próbować warto, co będę robił. Z tym arpem też spróbuję to zrobić.
Co do breaku, to który dokładnie ci się nie podoba? Ten od ~2:45 aż do qlimaxu czy poprzednie też? Bo jeśli chodzi o ten break to mi też się nie podoba, ale chwilowo nie miałem natchnienia na zrobienie go jak się należy.
No co do melodii to nic lepszego nie uzyskam na tych notach, tak mi się wydaję :| A jeżeli już bym uzyskał jakąś dobrą melodię no to pewnie klimat całego utworu i musiał by się zmienić, zapewne też aranżacja.
Ten sidechain ma "pompować" czy być lekki?
No i ostatnia, najważniejsza kwestia. Monofonizacja miksu - nie bardzo wiem co to i jak to zrobić, byłbym wdzięczny za małą wskazówkę :)


RE: Delize - The Tsar (test 2017) - OProject - 28.09.2017

Kick dobry, ale punch mi sie nie podoba tak jakby oderwany od ogona tzn. ma sporo wysokich :E
Ogólnie spoko kawałek, co do miksu jest sporo wysokich, tak jak Init pisał trochę wszystko się zlewa i czasem gubi :P
Monofonizujesz miks albo wtyczką od stereo dając opcje "mono" albo kręcąc gałką w prawo na kanale master "stereo separation" pod suwakiem volume


RE: Delize - The Tsar (test 2017) - In-Tegral - 28.09.2017

Tak jak Old pisze, monofonizujesz tak, main volume ustawiasz bardzo cicho, wtedy ustawiasz wszystkie poziomy glosnosci zeby byly slyszalne "między sobą" i wracasz spowrotem do normalnej panoramy wyłączając mono.

Sidechain reverbow i delayow to zupelnie co innego niz sidechain ala pompa, wpiszc na youtube - reverb send sidechain to sie dowiesz o co mi chodzi, to samo trzeba zrobic z delayem czasem.


RE: Delize - The Tsar (test 2017) - Delize - 28.09.2017

Ok, dzięki chłopaki za radę, jak będę w domu to się będę bawił z tym :)