MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pluginy - np nexus fl studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Pluginy - np nexus fl studio (/temat-pluginy-np-nexus-fl-studio)



Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

Witam z gory chcialem zaznaczyc ze jestem tu nowy i slabo sie orientuje w fl studio. Czy pluginy takie jak nexus sa platne? Nie za bardzo to rozumiem bo natrafilem na jakas strone z puginem nexos za bodajze 250euro a na oficialnej stronie fl studio nie ma do kupienia takiego pluginu? A moze jest on juz darmowy w fl studio? Jestem obecnie w pracy wiec nie moge zobaczyc :s nastepnege pytanie czy te wszystkie darmowe pluginy ktore sa w fl studio na starcie dzialaja poprawnie w 100% i czy sa one dobre? A jezeli nie ma tego pluginu w fl studio i zdecyduje sie ktos na zakup takiego z takiej strony to w jaki sposob sie ten plugin dostaje? Przychodzi jakas plyta ze sterownikami? Dziekuje :)


RE: Pluginy - np nexus fl studio - In-Tegral - 26.09.2017

Najpierw odpowiem na drugą część pytania, wersji FL studio jest kilka, od najtańszej najuboższej do najdroższej takiej full wypas, im droższa wersja tym więcej wtyczek dołączonych już w FLu. Najuboższe wersje mają też jakieś ograniczenia - o tym możesz poczytać w google więc nie będę spamował. Do każdego DAW możesz zainstalować dodatkowe różne wtyki VST m.in. Nexus, które albo są darmowe, albo trzeba je kupić. Nexus akurat kosztuje i to nie mało i moim zdaniem nie jest to warte tych pieniędzy.

Wszystkie wtyki które są wbudowane w daną wersję fl studio powinny działać bez problemowo, czy są dobre? To już zależy, zdania są podzielone jak zawsze. Jak kupujesz VST, to też jest to różnie, czasami dostajesz link do pobrania i klucz aktywacyjny, czasami zdarza się również wersja pudełkowa ale to już rzadkość.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Recoil83 - 26.09.2017

Tak Nexus jest płatny
https://refx.com/nexus/

A FL to cyfrowa stacja robocza (DAW)
https://www.image-line.com/flstudio/

Zakup jest w formie cyfrowej raczej, możesz ściągnąć, a licencję ci przyślą na maila.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

A co sadzisz o keyboardzie? Jest on wskazany/przydatny?


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Zirds - 26.09.2017

Najpierw ogarnij się w nauce co i jak z wtyczkami, z programem DAW. Jak już będziesz wiedzieć więcej to zadaj to pytanie ponownie.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - marcinxx1982 - 26.09.2017

Podzielam Zirdsa zdanie,chłopie ty jeszcze nawet nie wiesz co to vst.Kupisz klawiature i zaraz bedziesz zadawał pytania które klawisze naciskać żeby nie fałszowało.Ogarnij najpierw temat a jest go masa potem przyjdzie czas że bedzie ci brakowało sprzetu i wtedy sobie go kupisz.A co do wtyczek z FL-a to są dobrze brzmiące np. Harmles,Harmon(ten to wogóle potężna maszyna) i słynny już Sytrus.Nexus jedni go kochaja inni nienawidzą.Ja używam go tylko przy komponowaniu bo ma fajne pianina,a pozatym to nie jest syntezator więc nie pokombinujesz tu za dużo z brzmieniem.Jak już chcesz coś kupować to na poczatek spraw sobie Sylenth1.Prosty w obsłudze i konkretnie brzmiący.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

Tak wiem ale tylko zapytalem czy keyboard jest pomocny :) wiem, ze jeszcze duzo musze sie nauczyc. Dzieki za odp wszystkim :P


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Zirds - 26.09.2017

Olej kupowanie wtyczek. Jest masa dostępnych za darmo świetnych pluginów, w których się nauczysz podstaw syntezy, bo robiąc tylko na gotowcach i presetach nie wybijesz się z tłumu brzmiąc tak samo jak inni.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

A mozesz mi podac jakies przykladowe darmowe pluginy? Myslalem ze te wszystkie darmowe sa juz wbudowane w fl studio a reszta to platne :O


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Zirds - 26.09.2017

Fl studio ma większość płatnych pluginów wbudowanych. Pewnie korzystasz z pirata i to Ci mydli oczy, że FL ma darmowe wtyki.
Polecam odwiedzić stronę bedroomproducersblog.com gdzie znajdują się tylko darmowe wtyki i sample.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

Nie. Pobieralem z oryginalej strony i mam chyba ta wersje demo ale ta wyzej wymieniona wtyczka "sytrus" mam. Jest ich w sumie z 20 o ile dobrze pamietam a widzialem na filmikach jak inni maja po 40-50, nie wem czy dobrze mowie ale tak mi sie wydaje. Dzieki za link


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Zirds - 26.09.2017

Jeśli masz wersję demo FL studio to i wbudowane wtyczki są w wersji demo.

Z mojej strony jeżeli się dopiero uczysz to sprawdź sobie demo programu Bitwig. Jest prosty w obsłudze, a przy tym przejrzysty i intuicyjny.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

Wtyczki demo czyli to oznacza ze nie sa tam wszystkie dzwieki? Sprawdze ten program pozniej jak wroce do domu ale to nie pomiesza mi wszystkiego? Ucze sie na fl studio a teraz na innym prgramie? Pobiore tez te darmowe wtyczki z bedroomproducersblod.com. dzieki


RE: Pluginy - np nexus fl studio - neurojin - 26.09.2017

Ja polecam syntezator serum :D 10$ miesięcznie przez serwis splice, jak opłacisz 200 to jest twój na własność. Możliwości ma takie że lepszych nie potrzebujesz, przy okazji jest łatwy w nauce i masz bardzo dużo tutoriali :D


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Zirds - 26.09.2017

Jak jeszcze nie masz w pełni ogarniętego programu, to łatwiej się przerzucić na inny ;)

A demo jak to Demo.. Jak grałeś chociażby w gry demonstracyjne to nie były one pełne lub były ograniczone czasowo :)


RE: Pluginy - np nexus fl studio - prn - 26.09.2017

Spoko, pobiore pierw tne bitwig a pozniej ten serum :) dzieki wszystkim za pomoc :)


RE: Pluginy - np nexus fl studio - marcinxx1982 - 26.09.2017

(26.09.2017, 19:09)prn napisał(a): Nie. Pobieralem z oryginalej strony i mam chyba ta wersje demo ale ta wyzej wymieniona wtyczka "sytrus" mam. Jest ich w sumie z 20 o ile dobrze pamietam a widzialem na filmikach jak inni maja po 40-50, nie wem czy dobrze mowie ale tak mi sie wydaje. Dzieki za link

Ty nie patrz na to ile wtyczek maja inni i co z tego jak ani jednej nie maja ogarnietej tak jak trzeba.To jest właśnie błąd początkujących,kolekcjonuja wtyczki,sample i co tylko sie da,bo myślą że to one sa winne za ich niepowodzenia a prawda jest taka że jak ktoś potrafi to i na grzebieniu zagra.


RE: Pluginy - np nexus fl studio - Zirds - 26.09.2017

Serum jest świetne, ale bardzo drogie.
Z darmowych wypróbuj Synth1.

http://www.geocities.jp/daichi1969/softsynth/


RE: Pluginy - np nexus fl studio - otakio - 10.10.2017

Nie ma potrzeby kupowania klawiszy, przynajmniej z mojej perspektywy - w FL-u na klawiaturze z powodzeniem wychodzi robienie kawałków, samplowanie. Ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował z FL-a na jakiś darmowy badziew. Pewnie większość użytkowników tego forum i tak siedzi na scrackowanych programach. Moim zdaniem FL jest dobry na pierwszy program, intuicyjny