MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP None - None - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP None - None (/temat-hip-hop-none-none)



None - None - rev - 28.09.2017

Cześć wszystkim! Chciałbym się podzielić nowym kawałkiem, który generalnie jeszcze jest w wersji roboczej. Niektóre patterny znajdują się po to by znaleźć się w słuchacza opinii. Tak więc ręce w klawiatury i do krytyki!

PS. Chciałem troszkę go podkręcić pod styl Palucha.




RE: None - None - Zwrot - 28.09.2017

Jeśli ten bit ma być tylko do słuchania, to wydaje mi się, że za mało się dzieje. Co prawda, nie jest to jedna pętla przez 5 minut, ale przydałoby się coś co by mnie czasem zaskoczyło. Chociaż nie skłamię, gdy powiem, że "przełamania" są.
Jeśli ktoś ma na tym rapować, to taki aranż wystarczy.
Co do brzmienia - podoba mi się umiarkowanie, nie łapie za serca i nie sprawia, że chciałbym tego słuchać godzinami, ale jednocześnie nie odrzuca i przesłuchałem tego kilka razy z myślą, że jest dobre.
4/5


RE: None - None - Rumush - 30.09.2017

Zgadzam się ze 'Zwrotem', lecz będę trochę bardziej krytyczny. Bębny nie kleją się z tłem, są za suche. Melodie fajne, lecz bardzo tendencyjne - na Twoim miejscu pouczyłbym się jak wplatać nuty z poza klucza (jeżeli to co piszę jest bezsensu, to przepraszam bo tłumaczę z angola na biegu - pisz na PW jak chcesz bym wyjaśnił o co mi chodzi). Aranż jeżeli dogra się dobry raper jest akurat, sam się kawałek nie rozwija ale daje pole do popisu. Fajnie się synkopuje pianino w refrenie. Daję mocne trzy, trochę reverbu zarzucić do bębnów, urozmaicić snare i będzie 4.


RE: None - None - versu - 1.10.2017

przebasowany, cofnięta perka, słabo


RE: None - None - rev - 2.10.2017

Dzięki wielkie za uwagi! @Zwrot - Bity robie pod rapsy, nie do końca do słuchania. Widze kolega versu rozpisał się mocno, słabo. @Rumush - jak będę miał trochę więcej czasu to uderzę do Ciebie o dokładne wytyczne. Pięć!


RE: None - None - versu - 5.10.2017

(2.10.2017, 1:14)rev napisał(a): Dzięki wielkie za uwagi! @Zwrot - Bity robie pod rapsy, nie do końca do słuchania. Widze kolega versu rozpisał się mocno, słabo. @Rumush - jak będę miał trochę więcej czasu to uderzę do Ciebie o dokładne wytyczne. Pięć!

chciałeś opinie to masz, jak nie możesz znieść krytyki to nie wrzucaj rzeczy do sieci


RE: None - None - rev - 5.10.2017

(5.10.2017, 9:21)versu napisał(a):
(2.10.2017, 1:14)rev napisał(a): Dzięki wielkie za uwagi! @Zwrot - Bity robie pod rapsy, nie do końca do słuchania. Widze kolega versu rozpisał się mocno, słabo. @Rumush - jak będę miał trochę więcej czasu to uderzę do Ciebie o dokładne wytyczne. Pięć!

chciałeś opinie to masz, jak nie możesz znieść krytyki to nie wrzucaj rzeczy do sieci

Twój post chcesz nazwać krytyką? Równie dobrze mógłbym to puścić dziecku z przedszkola i podobnie jak Ty skomentowałby to w kilku prostych słowach. Gdybyś dokładniej rozbudował "słabo" przyjąłbym to po swojemu i uwzględnił w kawałku, a tak to na dobrą sprawę dostałem co najwyżej komentarz, nie krytykę. Myślałem, że to forum nie ma słabych graczy. Niestety się myliłem.


RE: None - None - Shabboo Harper - 6.10.2017

Hey Rev/None. Podoba mi się aura Twego tematu. Jest nieśpiesznie, nostalgicznie; w enigmatycznym feeling'u Hip Hop'u, z eterycznym "cieniem" Witch House'u. Smutne Piano zmyślnie koreluje z (niepotrzebnie tak) odległymi Pad'ami, które w swej poważnej/spokojnej prezencji, obok uderzającego Bass'u kreują poczucie pewnej inercyjności ^^. Takowa "smętność nut" jest, i owszem, monotonna, jednakże (odnosząc się do Twego zamysłu) tworzy solidny grunt do optymalnego ułożenia wokalu i dalszego sztafażu tracku (o posiłkowe Fx'y/Glitch'e czy też defiguracje Beat'u). Technicznie, pozwól, iż "powiem" tak: Sub odebrał dynamikę utworowi, wręcz "wyssał". Z pewnością obecność takowego w (cichym) miksie jest efektowna, jednakże prócz tegoż głębokiego, "mruczącego" tonu, jest również szereg kolejnych dźwięków, które muszą "przeniknąć" przez "mgłę". Sugeruję byś ściszył Bass i "odciął" owemu Sub'a (poprzez Brick Wall) lub "przebił" pozostałe tony Side Chain'em i zrobił "podcięcia" w EQ na tym właśnie Bass'ie (tworzysz "dołki" tam gdzie reszta ścieżek posiada swą prezencję czyli najwyższe "szczyty"); choć... użycie obydwu metod, w tym przypadku, również będzie sensowne i znacząco przysłuży się brzmieniu "None". Good luck... :D

PS.
Cytat:"Chciałbym się podzielić nowym kawałkiem, który generalnie jeszcze jest w wersji roboczej."

Myślę, iż dział Dema byłby właściwszy. ;)


RE: None - None - versu - 6.10.2017

(5.10.2017, 12:31)rev napisał(a):
(5.10.2017, 9:21)versu napisał(a):
(2.10.2017, 1:14)rev napisał(a): Dzięki wielkie za uwagi! @Zwrot - Bity robie pod rapsy, nie do końca do słuchania. Widze kolega versu rozpisał się mocno, słabo. @Rumush - jak będę miał trochę więcej czasu to uderzę do Ciebie o dokładne wytyczne. Pięć!

chciałeś opinie to masz, jak nie możesz znieść krytyki to nie wrzucaj rzeczy do sieci

Twój post chcesz nazwać krytyką? Równie dobrze mógłbym to puścić dziecku z przedszkola i podobnie jak Ty skomentowałby to w kilku prostych słowach. Gdybyś dokładniej rozbudował "słabo" przyjąłbym to po swojemu i uwzględnił w kawałku, a tak to na dobrą sprawę dostałem co najwyżej komentarz, nie krytykę. Myślałem, że to forum nie ma słabych graczy. Niestety się myliłem.

też myślałem że nie ma tu słabych, niestety pojawiłeś się Ty ze swoimi wypocinami. Ale czego sie spodziewać jak ktoś robi bity w stylu polskich raperów, czyli coś co było na zachodzie 10 lat wcześniej, kończe elo


Jeśli chcecie się sprzeczać w podobny sposób to proszę to robić prywatnie. Każdy kolejny post kontynuujący tę szermierkę słowną nagradzany będzie ostrzeżeniem.
Maciek