MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Nipek - Set & Setting; Twirled festival - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Nipek - Set & Setting; Twirled festival (/temat-house-nipek-set-setting-twirled-festival)



Nipek - Set & Setting; Twirled festival - NipekN - 1.10.2017

Mam ostatnio jakies nagle przypływy weny xD^D wiec wrzucam nowe 2 kawałeczki w stylu deepowym i bass housowym, mam nadzieje ze przypadnie wam do gustu :D milego odsluchu i Pozdrawiam ^D.




RE: Nipek - Set & Setting; Twirled festival - Stroke - 2.10.2017

Twirled festival kompletnie nie moje klimaty,więc nie będę oceniał. Set&setting ciekawy utwór, sporo się dzieje, szczególnie podobała mi się atmosfera, fajne pady. Koło 2:30 wchodzi taki strunowaty instrument-wydaje mi się, że ma trochę brudów w eq/można by go trochę uwypuklić. Ogólnie spoko, nie jaram się takimi klimatami, ale doceniam wysiłek. Pozdrawiam


RE: Nipek - Set & Setting; Twirled festival - AZUDA - 5.10.2017

Jak dla mnie jeszcze wiele pracy i nauki przed toba :)
ale sie niezniechecaj :)
Bo zle az tak nie jest ;)


RE: Nipek - Set & Setting; Twirled festival - Shabboo Harper - 6.10.2017

Moje odczucia pozwolę sobie skreślić tak:

"Set & Setting"; w swym klimacie track "podchodzi" pod Techno z szczególnie zmyślnie wykreowanym Groove'em. Uwagę przykuwa niezgorszy "dół i środek"; zgrabnie masywny, lekko analogowy i ciepły. W temacie tym tkwi spory potencjał; wszelako kilka faktorów potrzebuje "retuszu", np. "ułożenie" dźwięków w przestrzeni (gitara przeważa w L kanale); konkretniej zmonofonizowany Bass ("tu" wdzięcznie rozłożysty i pięknie "otulający miks") przysłużyłby się większej klarowności całości. Perka w swym odcieniu Vintage (silny Clap; nieśmiałe Hi Hat'y) kreuje chwytliwy Beat. "Odludny" astralny Pad klimatyczny, choć tło wzbogacone o kolejne Fx'y zredukowałoby pewien jednorodny wydźwiek tychże nut. Jeśli chodzi o "górę", śledząc Twe utwory, odnoszę wrażenie, iż wolisz bardziej ''pływające'' niż ''iskrzące'' i słusznie, bowiem nie zawsze owa "góra" musi być tak przenikliwie "kłująca"; niemniej niektóre "pierwiastki" podgłośniłabym, np. ton a'la dyskretne Bells'y. Breakdown (takie sobie "zejście" w 2:02) godny większej finezji i wyróżnienia wobec ciągu dalszego (gitara w tym odcinku zbyteczna)... :)

"Twirled festival"; w tym przypadku Intro niespecjalnie zachwyca; jest zbyt przeciągłe i jednolite (zwłaszcza w powtarzalnym, "brzydkim", quasi industrialnym tonie w L kanale). Nadto krztynę przesadziłeś z Bass'em i "dołem na masterze". To "drażliwa" kwestia ;). Czasem wystarczy daną ścieżkę ustawić z Bass'em 2-3 dB niżej, z kolei na masterze "odciąć" więcej Sub'a. W tym track'u sugeruję "przyciąć" wszystko do 30 Hz, o ile nie wręcz do 40. Wówczas to reszta (wielce fikuśnych i swoistych w swym kolorycie) tonów "zyska" właściwy "oddech" w stylu Minimal House z porządnym "rysem" 90's. Projekt, w krótszej formie, "okraszony" posiłkowymi barwami byłby i bardziej esencjonalny i pociągający. W tej chwili (ponownie) Break jest trochę nietrafiony w swej prezencji wobec rześkiego, charakternie metalicznego Beat'u. ^^

Karolu, cechuje Cię talent do melodyjnych i błyskotliwych w swym temperamencie produkcji. Takowy zmysł wyrażasz prężnie w różnych gatunkach, prócz powyższych track'ów kojarzę "Twój" wielce przekonujący Drum'n' Bass. Parę drobnych korekt i będzie zacnie. Keeeep goin'... Beer