MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) (/temat-fl-studio-fl-studio-zastepstwo-dla-fruitylimiter-funkcja-sidechain)



FL Studio: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - Fizzky - 4.10.2017

Czy zna ktoś wtyczkę która miałaby możliwość SIDEa w taki sposób jak FLimiter. FLowy Limiter strasznie miażdży (jak dla mnie) dźwięk i chciałbym go zamienić ,ale nie znam żadnego innego limitera ,kompresora itd który dawał by mi możliwość "autosaidchain-u" jak właśnie FLimiter.
Wideło dla potomnych i może zapominalskich (od ok 2 minuty)



RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - Kveon - 4.10.2017

Kickstart albo VolumeShaper, albo robisz wysyłkę wszystkich kanałów na jeden i przez automatyzacje robisz sidechain


RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - hudson462 - 5.10.2017

(4.10.2017, 20:36)Kveon napisał(a): Kickstart albo VolumeShaper, albo robisz wysyłkę wszystkich kanałów na jeden i przez automatyzacje robisz sidechain

Wydaje mi się, że autor tematu prosił o propozycje KOMPRESORÓW do sidechain'u, a nie zwykłych wtyczek do ducking'u 4/4.

Pytanie do Fizzky: co rozumiesz przez "miażdżenie dźwięku"? Chodzi Ci o to, że przy ustawieniu krótkiego release'u słychać charczenie? Sam chętnie zamieniłbym Fruity Limiter na jakiś inny kompresor do sidechain'u właśnie z powodu tego charczenia.


RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - neurojin - 6.10.2017

Te wtyczki możesz podłączyć pod np. audio albo midi, więc działa tak jak sidechain. Dodatkowo w np. lfo tool, oprócz samej głośności możesz jeszcze ustawić filtry, które będą sterowane przez inne ścieżki. A z takich typowych kompresorów to na pewno fab filter pro c.


RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - sowa - 6.10.2017




RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - Kudi - 17.10.2017

Polecam Gross beat, bo jest bardzo prosty w obsłudze i masz już gotowy present sidechain w tym programie. :)


RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - Fizzky - 19.10.2017

Wszystkie te triki na sidechain znam, ale myślę że nie zrozumieliście o co mi chodzi.
Fruity Limiter bierze sygnał audio do swojego wejścia na kompresorze i tam zamienia go w krzywą ktora jest odpowiedzialna za efekt sidechainu. Szkopuł lezy w tym że niewazne kiedy (czy równo z bitem [saitką] czy tez nie [odejście od siatki] jest on uruchamiany). Na przykładzie wideło tego nie widac gdyz gość zrobił pętle 4/4, a w taki sposób działa właśnie groos beat, kickstart, czy każda inna wtyczka opierajaca sie na siatce playlisty. Szukałem takiego rozwiązania gdyż potrzebuje takiego magicznego sidechaina do suba i bassu , bo przy niestandardowej petli jest później problem z czystym miksem. Ale dzięki wszystkim za chęć pomocy :)


RE: Zastępstwo dla FruityLimiter (funkcja SideChain) - neurojin - 19.10.2017

No to mówię, że masz lfo tool, możesz je uruchamiać za pomocą midi... a pro-c uruchamiasz sygnałem audio z innego kanału. Co do suba, to niektórzy go podobno ręcznie przyciszają, ale dla mnie to już trzeba być masochistą :|