MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zastanawiam się nad zmianą stajni - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Zastanawiam się nad zmianą stajni (/temat-zastanawiam-sie-nad-zmiana-stajni)



Zastanawiam się nad zmianą stajni - otakio - 9.10.2017

Zastanawiam się czy nie zmienić DAWa na Logic Pro tylko ze to jest na Maca. Chodzi o to że chcę tworzyć muzykę podobną do Armina Van Buurena cos jak :
https://www.youtube.com/watch?v=cLcKew4cQq4
i myslę że w FL-u nie będzie mi się to udawać. Wydaje mi się że w Logic Pro którego używa Armin są poprostu dostępne lepsze efekty. Może nie mam odpowiednich wtyczek ? Co o tym myslicie ?


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - In-Tegral - 9.10.2017

A ja w sumie chciałbym pisać jak Mickiewicz, muszę gdzieś dostać taki długopis i papier jakiego on używał, to na pewno sprawi, że będę pisał jak On.


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - Zirds - 9.10.2017

Nie program tworzy muzyka lecz jego umiejętności.


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - OProject - 9.10.2017

Armin zaczynał na hardware i trakerach, zacznij od nich to bedziesz jak on xd


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - Mandalar - 9.10.2017

Jest dużo więcej elementów tej układanki, myślę, że sam DAW, czy sprzęt nie wystarczy ;)


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - Knifeman - 9.10.2017

Rozumiem tok myślenia ale to bez sensu. Jeśli chodzi o jakość wtyczek w FL Studio taniejee będzie kupić/skorzystać z zamienników wtyczek niż kupować maca + logica


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - otakio - 10.10.2017

Proszę kolegów o czytanie ze zrozumieniem, napisałem "muzykę podobną" nie taką samą. AAAAAA zreeeesztaaaą - TAK CHCE BYĆ TAKI JAK ON (LOL) i nawet numer buta chce mieć od 44 do 46 tez tak jak on :D:D:D O
Może wypowie się ktoś kto używał/używa jednego i drugiego programu. Ja siedząc w FL-u dochodzę do wniosku ze chyba nie ma takich efektów. FL nie daje takich możliwości żeby skonstruować tak skomplikowane kawałki.


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - OProject - 10.10.2017

Każdy producent używa zewnętrznych wtyczek i zewnętrznego sprzętu (kompresory, syntezatory itp.)
Fl studio ma pare dobrych wtyczek, w wersji 12 poprawiono chyba nieco limiter i kompresor, maxiumus to wtyczka która może działać cuda (źle użyta może tez wszystko zepsuć)
Sytrus, Harmor to wtyczki klasy światowej.
Delay i Reverb używam od paru lat, może nie są nadzwyczajne ale wystarczające.
Parametric EQ 2 pomimo że jest łatwy i przyjemny w obsłudze, ma jedną bardzo dużą wadę przez która zawsze będę cisnął Image-line, mianowicie powoduje beznadziejne opóźnienia pogarszające jakość dźwięku, można to sprawdzic dają 2 takie same sample i na jednym dać parametric eq 2.

Każdy kupuje, bądz używa innych wtyczek niż te w DAW (te darmowe też są bardzo dobre) i zmiana DAW cudów nie zdziała, to tak jak z karabinem możesz ładować w niego różna amunicje, ale dalej tak samo zabija :D


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - kkokosz - 10.10.2017

Używam i używałem różnych DAWów (Cubase, Reaper, FL Studio, Bitwig, sporadycznie Ableton - tylko Logica nie, bo nie mam Maka ;)) i napiszę to, co OProject - akurat wybór DAW to najmniejszy problem. Jeśli zależy Ci na jakichś konkretnych efektach czy brzmieniach, i tak pewnie skończy się na kupowaniu odpowiednich wtyczek i instrumentów. FL Studio (w wersji Producer i Signature) są całkiem porządnie wyposażone w efekty i instrumenty (ja używałem Signature). O Logicu nie wiem, co tam ma, ale też pewnie ma podstawowe rzeczy, typu Delay, Reverb, Chorus, jakiś sampler, syntezator, bębny itp.

Mam wrażenie, że Tobie chodzi o coś innego - masz wrażenie, że Logic jest narzędziem bardziej profesjonalnym, potężniejszym i zwyczajnie lepszym, bo używa go ktoś, kto wg Ciebie robi świetną muzykę :) Nie przeczę, że Logic (przynajmniej z tego, co o nim wiem), rzeczywiście jest świetny, ale prawda jest taka, że świetne rzeczy robią w nim ci, którzy po prostu go dobrze obsługują. I tak jest z każdym DAWem - jeśli już poznasz jego siłę i słabości, to spokojnie zrobisz to, co chcesz (chyba że masz bardzo specyficzne wymagania, np. miks wielokanałowy na potrzeby kina 3D albo coś podobnego).

Do produkcji muzyki FL Studio spokojnie się nadaje - ma swoje "za uszami", ale nadrabia na innych polach. Logic też jest fajny (szkoda, że tylko ma Maki), Cubase jest świetny, Bitwiga uwielbiam, Reaper jest specyficzny, ale też swoje zalety posiada.

Jeśli chciałbyś iść od razu "w profeskę", to i tak wybór jest jeden - Pro Tools :D :)

Moim zdaniem wybór DAW jest mniej istotny niż wybór zestawu efektów/instrumentów, które chcesz wykorzystywać. Chyba, że znajomi używają, a chcesz się wymieniać plikami projektów czy coś takiego.


RE: Zastanawiam się nad zmianą stajni - OProject - 10.10.2017

(10.10.2017, 11:11)kkokosz napisał(a): Używam i używałem różnych DAWów (Cubase, Reaper, FL Studio, Bitwig, sporadycznie Ableton - tylko Logica nie, bo nie mam Maka ;)) i napiszę to, co OProject - akurat wybór DAW to najmniejszy problem. Jeśli zależy Ci na jakichś konkretnych efektach czy brzmieniach, i tak pewnie skończy się na kupowaniu odpowiednich wtyczek i instrumentów.

Kolega poruszył ważny temat wg mnie ważniejsze są wtyczki vst/sprzęt hardware niż DAW :D
Sylent1, Massive, Izotope ozone lub określone sample zawsze zabrzmią w każdym DAW tak samo (chyba że ustawisz inne próbkowanie itp)
Każda wtyczka czy to synth czy kompresor brzmi trochę inaczej, tutaj już kwestia gustu kto co lubi ;)