MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Adikop - Hopeful - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Adikop - Hopeful (/temat-house-adikop-hopeful)



Adikop - Hopeful - Adikop - 10.10.2017

Czeeść! Witajcie po dłuższej przerwie! Oto mój świerzutki utworek :D Co o nim myślicie?



RE: Adikop - Hopeful - Stroke - 11.10.2017

Adi jest coraz lepiej. Moim zdaniem wyczuwalny progres! To co dalej trochę kuleje to elementy perkusyjne-strasznie płaskie i suche są-nie wiem czy znowu za dużo wyciąłeś, czy pracujesz na słabych samplach. +4 ode mnie, pozdro:)


RE: Adikop - Hopeful - Adikop - 11.10.2017

Wycinam środek i trochę góry w EQ bo według mnie za bardzo trzaska xd i na wykresie w maximus są takie wysokie szczyty i chcę w ten sposób je usunąć. Co więc mogę zrobić żeby nie było takich szczytów?


RE: Adikop - Hopeful - Shabboo Harper - 17.10.2017

Hey Adikop.

Cytat:"Wycinam środek i trochę góry w EQ bo według mnie za bardzo trzaska xD i na wykresie w maximus są takie wysokie szczyty i chcę w ten sposób je usunąć. Co więc mogę zrobić żeby nie było takich szczytów?"

Hmmm... jeśli pozwolisz "rzeknę" tak: samo "wycinanie" nic nie da, jeśli zaś tylko "tniesz" to pewnie zbyt mocno i w efekcie przytępiasz miks; tj. track "traci powietrze". Wykorzystuj Multiband Compresor, dzięki któremu jesteś w stanie, na danych wycinkach (które sobie określisz na pasku; z reguły cztery rejestry), kompresować owe "szczyty". Umiejętne użycie kompresji to ważka kwestia w produkcji, bowiem nietrudno jest "zamulić miks" po prostu... Tak więc, nie stosuj szybkiego Attack'u ponieważ utwór straci dynamikę. W tym konkretnym temacie spory defekt tyczy "dołu". Typowy "puszkowy" Beat stwarza impresję, iż za bardzo "wycinasz" w EQ; nadto wyczuwalny jest brak Sub'a na Kick'u; z kolei Clap'y czy też Hi Hat'y brzmią tak jakbyś Brickwall ustawił już przy 1 kHz. Wszystkie tony a'la cykacze potrzebują krztynę więcej mięsistości z ok. 500-1kHz; w przeciwnym razie prezencja tychże jest nienaturalna, draczna... Adikop, Twój "Hopeful", jak zawsze, cechuje urokliwa melodyjność (przenikliwy, dźwięczny ton Synth'ów; "skrzący" Pluck); krótki acz fajny Fx wokalny; temperamentny, rześki Vibe. Aranż niezbyt odkrywczy. Keeep goin'... :D


RE: Adikop - Hopeful - Fantasmagorian - 17.10.2017

Jeśli mogę wtrącić swoje 3gr to rozwijając wątek Shabboo Harper przy kompresji dołu nie używaj szybkiego attack-u a powrot, release znacząco wydłuż (80 - 150) nie wiem strzelam. Czym wyższe partie częstotliwości tym bardziej skracasz w/w wartości. Jeśli chcesz już wycinać doły to usuwaj tylko zakres poniżej 20Hz czyli te niesłyszalne, na wszystkich ścieżkach oczyścisz w ten sposób swój mix z niepotrzebnych częstotliwości.

Ogólnie Twój utwór jest przyjemny i miękki. Przyjemnie mi się go słuchało. 4


RE: Adikop - Hopeful - michxxy - 20.10.2017

Bardzo to melo wpada w ucho chociaż wszystko mocno tak jakoś syczy - nie wiem jak to opisać.
Pianinko za cicho pogrywa w dropie a talerze chyba za ostre do tego klimatu. Ale i tak głowa fajnie buja się. Jeszcze tylko dodam że popracowował bym nad rozbidowaniem aranżacyjnym bo jest tak prosto i banalnie. Ale kawałek w sumie porywa.


RE: Adikop - Hopeful - chrisB# - 20.10.2017

Moze byc. Melodia sunie ladnie. Ten pluck robi dobra robote. Clapy troche sztuczne a werbel cholernie suchy. Ale gdy poprawisz miks moze byc z tego calkiem spoko klimacik. Popre kolegow ze aranzacyjnie troche lezy. Pozdrawiam.