MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Positive - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Positive (/temat-uplifting-kbk-positive)



KBK - Positive - KBK - 10.10.2017

Kawałek w stylu bardziej komercyjnym..przynajmniej tak mi się wydaje.
Z częściowym wykorzystaniem nowego nabytku, jakim jest Access Virus B ;)
Ciekaw jestem Waszej opinii... ;)






RE: KBK - Positive - In-Tegral - 11.10.2017

Miks do momentu kiedy nie wchodzi lead i pluck - na 5. Moim zdaniem dobranie brzmień na leadzie (sama melodia jest bardzo dobra) i na pluckach nie pasuje do reszty, są za mało wyraziste i nie mają tego konia napędowego, co powinno nas "wywalić w kosmos" z energii. Bardzo możliwe, że to też wina tego, że cały utwór gra "skromnie" w wysokich częstotliwościach. Całość na takie 4/4.5 ale zostawie tego pincioka :D.

Skill skoczył do góry to teraz rób edit Twojego najlepszego tracka "Behind The Door".


RE: KBK - Positive - OProject - 12.10.2017

Wg. mnie ten pluk w breaku trzeba by zlajerować jeszcze, nie brzmi źle ale z layerami zabrzmi o wiele lepiej :P
Int ma rację brakuje wysokich.


RE: KBK - Positive - chrisB# - 12.10.2017

Dla mnie wysokich jest w sam raz, melodia spoko ale tak przy 4 min. juz przynudzasz. Pobaw sie jeszcze aranzacyjnie i popraw miks - lead moglbys dac bardziej ostro. Pozdrawiam.


RE: KBK - Positive - Tech.Nixa - 12.10.2017

Bardzo mi się podobało. Kojarzy mi się z klubowymi kawałkami z lat 90-00 ale jednak czuć powiew świeżości. Wg mnie synth jest chyba trochę zbyt rozmyty i trudniej było mi wychwycić przez to jego melodię zwłaszcza w momentach kiedy gra dużo ścieżek na raz to za bardzo wtapia się w resztę ale być może to wina moich słuchawek albo po prostu tylko ja mam takie odczucie bo sama zrobiłabym to trochę inaczej. Poza tym brakuje mi jeszcze jakiegoś akcentu odskakującego od reszty tracka bo jak już ktoś wyżej wspomniał, robi się trochę monotonnie i track przez to przypomina raczej soundtrack do czegoś aniżeli samodzielny utwór. Niemniej jednak miło było posłuchać tego i pokusiłam się nawet o kilka replayi. Tańcowałabym :)
Pozdrawiam!


RE: KBK - Positive - Foortic - 14.10.2017

Siema, wszystko jest cacy gdyby nie ten lead. Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Lead nie ma takiej energii, dzięki której można by odpłynąć już kompletnie. Tak jak Freaky powiedziała, gdy gra dużo ścieżek to ciężko mu sie tam odnaleźć. Moim zdaniem lepiej by tu pasowało jakby był taki bardziej zbity z mocniejszym attackiem i ogromem przestrzeni. tak, żeby on falował nad tym wszystkim. Reszta moim zdaniem jest okej.
Łap 4


RE: KBK - Positive - cinekkk1 - 17.10.2017

Ten lead co wchodzi w breaku trochę za długo się ciągnie przez cały utwór, przez co robi sie nieco monotonnie. W breaku najlepiej słychać, ze leadowi brakuje trochę więcej mięsa. Albo bym dodał jemu jakieś z 2 barwy albo po prostu zarzucił solidnym reverbem i dużym delayaem, bo bez tego brzmi nieco sucho. Poza tym z miksem jest coraz lepiej i melodycznie też ok, a z kolejnymi utworami będzie pewnie jeszcze coraz lepiej :). Ode mnie 4/5.


RE: KBK - Positive - KBK - 22.10.2017

(11.10.2017, 10:35)In-Tegral napisał(a): Miks do momentu kiedy nie wchodzi lead i pluck - na 5. Moim zdaniem dobranie brzmień na leadzie (sama melodia jest bardzo dobra) i na pluckach nie pasuje do reszty, są za mało wyraziste i nie mają tego konia napędowego, co powinno nas "wywalić w kosmos" z energii. Bardzo możliwe, że to też wina tego, że cały utwór gra "skromnie" w wysokich częstotliwościach. Całość na takie 4/4.5 ale zostawie tego pincioka :D.

Skill skoczył do góry to teraz rób edit Twojego najlepszego tracka "Behind The Door".

Dzieki :) Od razu wyjaśniam sprawę Plucka, który spędzał mi sen z powiek - siedziałem ponad miesiąc, żeby znaleźć pasujący w tym miejscu dźwięk - niestety poddałem się i ostatecznie zostawiłem w takim stanie, w przeciwnym razie nigdy bym nie skończył tego kawałka :D

(12.10.2017, 9:38)OProject napisał(a): Wg. mnie ten pluk w breaku trzeba by zlajerować jeszcze, nie brzmi źle ale z layerami zabrzmi o wiele lepiej :P
Int ma rację brakuje wysokich.

;)

(12.10.2017, 12:55)chrisB# napisał(a): Dla mnie wysokich jest w sam raz, melodia spoko ale tak przy 4 min. juz przynudzasz. Pobaw sie jeszcze aranzacyjnie i popraw miks - lead moglbys dac bardziej ostro. Pozdrawiam.

;)

(12.10.2017, 21:12)GetFreaky napisał(a): Bardzo mi się podobało. Kojarzy mi się z klubowymi kawałkami z lat 90-00 ale jednak czuć powiew świeżości. Wg mnie synth jest chyba trochę zbyt rozmyty i trudniej było mi wychwycić przez to jego melodię zwłaszcza w momentach kiedy gra dużo ścieżek na raz to za bardzo wtapia się w resztę ale być może to wina moich słuchawek albo po prostu tylko ja mam takie odczucie bo sama zrobiłabym to trochę inaczej. Poza tym brakuje mi jeszcze jakiegoś akcentu odskakującego od reszty tracka bo jak już ktoś wyżej wspomniał, robi się trochę monotonnie i track przez to przypomina raczej soundtrack do czegoś aniżeli samodzielny utwór. Niemniej jednak miło było posłuchać tego i pokusiłam się nawet o kilka replayi. Tańcowałabym :)
Pozdrawiam!

Staram się zachowywać klimat z lat 90. ;) Dzięki.

(14.10.2017, 19:47)Foortic napisał(a): Siema, wszystko jest cacy gdyby nie ten lead. Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Lead nie ma takiej energii, dzięki której można by odpłynąć już kompletnie. Tak jak Freaky powiedziała, gdy gra dużo ścieżek to ciężko mu sie tam odnaleźć. Moim zdaniem lepiej by tu pasowało jakby był taki bardziej zbity z mocniejszym attackiem i ogromem przestrzeni. tak, żeby on falował nad tym wszystkim. Reszta moim zdaniem jest okej.
Łap 4

ach ten lead... :D

(17.10.2017, 16:38)cinekkk1 napisał(a): Ten lead co wchodzi w breaku trochę za długo się ciągnie przez cały utwór, przez co robi sie nieco monotonnie. W breaku najlepiej słychać, ze leadowi brakuje trochę więcej mięsa. Albo bym dodał jemu jakieś z 2 barwy albo po prostu zarzucił solidnym reverbem i dużym delayaem, bo bez tego brzmi nieco sucho. Poza tym z miksem jest coraz lepiej i melodycznie też ok, a z kolejnymi utworami będzie pewnie jeszcze coraz lepiej :). Ode mnie 4/5.

Dzięki za odsłuch i uwagi ;) Będzie na co zwracać uwagę w kolejnych produkcjach.