MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) (/temat-techno-freaky-cold-cellar-extended-techno-mix)

Strony: 1 2


Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 11.10.2017

Witam, w końcu po ponad miesiącu stwierdzam iż nie chce mi się dalej nad tym siedzieć, rzucam to wszystko i wyjeżdżam w Bieszczady :) A tak na serio, w sumie to jestem całkiem zadowolona z tego tracka. Nie jest to może arcydzieło i kunszt producencki na najwyższym poziomie ale nigdy takim być nie miał i ideą tego tracka było luźne nawiązanie do techniawej łupanki w klimacie lat 90. Moja wizja: osiedlowy klub, wszyscy bezwładnie wiją się na parkiecie, nie wiedzą co się dzieje bo proszki i popita weszły za mocno, wszędzie śmierdzi petami, a w tle DJ zapuszcza niskobudżetowe tracki, które okazję usłyszeć ma się tylko właśnie w tym jednym miejscu bo żadna normalna radiostacja nie puściłaby tej łupaniny dla dzieciaków. Ot taka historyjka jaka towarzyszyła mi przy tworzeniu tego "utworu". Moją inspiracją były właśnie w głównej mierze piosenki, które miały podobną historię i dzisiaj są one zakopane gdzieś w otchłani YT gdzie trafiają tylko najbardziej spragnieni owej łupanki miłośnicy bo nikt inny o nich nie pamięta :E . A wracając do mojego, pomimo, że track uważam za skończony to chętnie wysłucham Wasze opinie i rady na jego temat bo być może jest coś co warto by było poprawić chociażby w kwestii obróbki dźwięku, a niekoniecznie samego mixu.
Z góry dzięki za opinie, pozdro :) !




RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Mandalar - 11.10.2017

Tak jak to opisałaś to świetnie pasuje i buduje ten klimatyczny obraz. Wyszedłby z tego świetny film krótkometrażowy, komiks. Tym bardziej, że masz już to wszystko dokładnie przemyślane :)
Moim zdaniem świetnie sobie poradziłaś z tym tematem.


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 11.10.2017

(11.10.2017, 21:04)Mandalar napisał(a): Tak jak to opisałaś to świetnie pasuje i buduje ten klimatyczny obraz. Wyszedłby z tego świetny film krótkometrażowy, komiks. Tym bardziej, że masz już to wszystko dokładnie przemyślane :)
Moim zdaniem świetnie sobie poradziłaś z tym tematem.

Dziękuję :D Cieszę się, że się podoba, a pomysł z filmem mnie zaintrygował. Chętnie bym wzięła w czymś takim udział :)
Jedyne co mnie nie satysfakcjonuje to bongosy, które brzmią trochę jak oderwane z całego tracka ale nie wiem jak mogłabym im dać jakiegoś kopa i żeby do tego pasowały :/ Może zrobić je bardziej "snappy" ? Takie mocniej uderzające i bardziej spłaszczone bo na razie brzmią jak surowy sampel, a w rzeczywistości trochę efektów na niego nałożyłam :)


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Mandalar - 11.10.2017

(11.10.2017, 21:08)GetFreaky napisał(a): Dziękuję :D Cieszę się, że się podoba, a pomysł z filmem mnie zaintrygował. Chętnie bym wzięła w czymś takim udział :)
Jedyne co mnie nie satysfakcjonuje to bongosy, które brzmią trochę jak oderwane z całego tracka ale nie wiem jak mogłabym im dać jakiegoś kopa i żeby do tego pasowały :/ Może zrobić je bardziej "snappy" ? Takie mocniej uderzające i bardziej spłaszczone bo na razie brzmią jak surowy sampel, a w rzeczywistości trochę efektów na niego nałożyłam :)

Zwróciłem na nie uwagę i jak dla mnie są świetne takie jakie są, więc sorry, ja Ci nie pomogę ;)
Nawet w tym komiksie/filmie możesz narysować gościa na bongosach grającego na żywo. Taką postać zupełnie odstającą od reszty, często w takich klubach są takie osoby.


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 11.10.2017

No to się cieszę bo naprawdę mam już dosyć siedzenia w tym jednym tracku tyle czasu więc chociaż wiem, że nie wszystko na marne hehe :D Wątpliwości mam jeszcze do tej końcówki na kalimbie zwieńczającej tracka bo nie wiem czy dobrze ją umiejscowiłam w czasie, czy może w ogóle nie powinno jej tam być ale chciałam jakoś przerwać to dłużące się echo hehe :D


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Mandalar - 11.10.2017

(11.10.2017, 21:23)GetFreaky napisał(a): Wątpliwości mam jeszcze do tej końcówki na kalimbie zwieńczającej tracka bo nie wiem czy dobrze ją umiejscowiłam w czasie, czy może w ogóle nie powinno jej tam być ale chciałam jakoś przerwać to dłużące się echo hehe :D
Dla mnie ona tam tylko potwierdza, że to jest komiks ;) Mimo, że rozwiązanie wydaje się zaskakujące, to jakoś tak zamyka fajnie całość. Chwile wcześnie nieśmiałe nawiązanie do jazzu też ciekawie przybliża zakończenie. Zawsze coś tam można zmieniać, poprawiać ale nie ma co przesadzać, bo można zepsuć, mimo, że pisałaś, że się namęczyłaś, to czuję lekkość w tym utworze.


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Voel - 11.10.2017

Cześć Freaky,
Intro nie za bardzo mi się spodobało jak tam kiedyś napisałem na sb, dlatego że:
- od razu wchodzi kick w traczku, bez jakiegoś fajnego odfiltrowania
- wchodzi ten dźwięk zdistowany w 0:04, nie chodzi mi o to że tam nie pasuje, ale jest mocno absorbujący uwagę, co raczej jest niepożądane w intro, bo się spodziewałem łagodnego wprowadzenia
- 0:18 ta zagrywka z clapami, troche taka dziwna
Ale, żeby nie hejcić, to dalej już jest dużo lepiej, jest klimacik. Podoba mi się ten dźwięk w1:58.
Najlepszy fragment utworu to: 3:10-4:00, uuuuu bawimy się! naprawdę spoko motyw, fajne melodie.
Po 5:00 te bębny nie pasują mi tu, bo jakoś mi się kojarzą z jakimiś orientalnymi klimatami raczej.
Po 6:00 już fajniej to wszystko brzmi bez owych drumsów, i lepiej wszystko płynie aranżacyjnie.
A jeszcze np. 1:45 i 3:09 na zakończenia taktów dawaj jakieś fillse(filce xd) żeby było ciekawiej, albo tomsami coś pokombinuj też. Miksu nie oceniam, bo po całym dniu spędzonym przy ciężkich hałaśliwych maszynach nie mam słuchu, no moze coś bass bardziej skompresuj, ale w sumie nie wiem. Napisał bym coś bardziej szczegółowo, ale olaboga 9 minut to, nie wiem co bym miał ugryźć na początek xd Podsumowanko: No ogólnie klimat jest taki jak opisałaś :E Nrq!


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 11.10.2017

Cytat:Dla mnie ona tam tylko potwierdza, że to jest komiks ;) Mimo, że rozwiązanie wydaje się zaskakujące, to jakoś tak zamyka fajnie całość. Chwile wcześnie nieśmiałe nawiązanie do jazzu też ciekawie przybliża zakończenie. Zawsze coś tam można zmieniać, poprawiać ale nie ma co przesadzać, bo można zepsuć, mimo, że pisałaś, że się namęczyłaś, to czuję lekkość w tym utworze.

Dziękuję, cieszy mnie to bo faktycznie, spędziłam nad tym trackiem około miesiąc siedząc prawie codziennie choć zdarzały się przerwy parodniowe dla ochłonięcia i może nie słychać w nim tego poświęconego czasu ale ja nadal się dopiero uczę i praktycznie większość tego poświęconego czasu to próby i błędy. Kasowanie, poprawianie, próbowanie, szukanie itp. itd. Praktycznie ciągła improwizacja. Dobrze, że ostatecznie track nie jest odbierany tak siermiężnie jak był tworzony ale to nie znaczy, że żałuję tego czasu bo w końcu zrobiłam coś innego niż zwykle i udało mi się osiągnąć podstawowe założenia tj. luźne w odbiorze, klubowy klimat, no i jest w stanie się podobać :D


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 11.10.2017

(11.10.2017, 22:03)Candyblood napisał(a): Cześć Freaky,
Intro nie za bardzo mi się spodobało jak tam kiedyś napisałem na sb, dlatego że:
- od razu wchodzi kick w traczku, bez jakiegoś fajnego odfiltrowania
- wchodzi ten dźwięk zdistowany w 0:04, nie chodzi mi o to że tam nie pasuje, ale jest mocno absorbujący uwagę, co raczej jest niepożądane w intro, bo się spodziewałem łagodnego wprowadzenia
- 0:18 ta zagrywka z clapami, troche taka dziwna
Ale, żeby nie hejcić, to dalej już jest dużo lepiej, jest klimacik. Podoba mi się ten dźwięk w1:58.
Najlepszy fragment utworu to: 3:10-4:00, uuuuu bawimy się! naprawdę spoko motyw, fajne melodie.
Po 5:00 te bębny nie pasują mi tu, bo jakoś mi się kojarzą z jakimiś orientalnymi klimatami raczej.
Po 6:00 już fajniej to wszystko brzmi bez owych drumsów, i lepiej wszystko płynie aranżacyjnie.
A jeszcze np. 1:45 i 3:09 na zakończenia taktów dawaj jakieś fillse(filce xd) żeby było ciekawiej, albo tomsami coś pokombinuj też. Miksu nie oceniam, bo po całym dniu spędzonym przy ciężkich hałaśliwych maszynach nie mam słuchu, no moze coś bass bardziej skompresuj, ale w sumie nie wiem. Napisał bym coś bardziej szczegółowo, ale olaboga 9 minut to, nie wiem co bym miał ugryźć na początek xd Podsumowanko: No ogólnie klimat jest taki jak opisałaś :E Nrq!

Dzięki za szczegółową opinię, pomimo tego, że nie wesz co jeszcze mógłbyś napisać to to co już dałeś jest dla mnie wystarczające i pomocne bo faktycznie jak przeanalizowałam sobie te wszystkie punkty, które wymieniłeś zaczynam słyszeć i wychwytywać, że coś jednak jeszcze nie siada tak jak trzeba. Być może to dlatego, że jestem podatna na uwagi i nawet to co wydawało mi się wcześniej idealne teraz zaczyna brzmieć dziwnie albo po prostu jest w tym racja. W każdym razie będę miała to na uwadze i być może kiedyś siądę podrasować tego tracka ale na razie dosyłam go na "urlop" ;D Co do bębnów to klimat orientalny był zamierzony i stąd też te skaczące, wibrujące dźwięki imitujące didgerido, kalimba z dzwonkami itp. to i murzyńskie bębny są hehe. Ponownie mam okazję się zadowolić faktem, że klimat z historyjki opisany w poście został osiągnięty :) .
Dzięki jeszcze raz za "streszczenie" tracka, pozdr. :D !


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - chrisB# - 12.10.2017

Jesli tak jak piszesz numer odsylasz na urlop i jestes zadowolona z osiagnietego klimatu to nie bede sie tu wymadrzal. Kolega Candyblood napisal wszystko co jest nie tak. Powodzenia i pozdrawiam.


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 12.10.2017

(12.10.2017, 13:05)chrisB# napisał(a): Jesli tak jak piszesz numer odsylasz na urlop i jestes zadowolona z osiagnietego klimatu to nie bede sie tu wymadrzal. Kolega Candyblood napisal wszystko co jest nie tak. Powodzenia i pozdrawiam.

Na pewien czas na pewno. Nie wykluczone, że po dłuższej przerwie może sobie go znowu odpalę w DAW i nie prześledzę komentarzy z radami w celu udoskonalenia go ale na tę chwilę już mnie po prostu zmęczył od strony produkcji i chciałabym w końcu ruszyć dalej, a nie stać ciągle w jednym tracku i dłubać w nim na siłę no nie o to chodziło aby był jakimś muzycznym majstersztykiem dla koneserów, a luźną nutką do pogibania się. Z resztą słuchając ciągle tego samego przestaje się słyszeć niektóre elementy, a przynajmniej ja tak mam i po dłuższej przerwie jestem zaskoczona bo słyszę rzeczy, o których nie pamiętałam.
Dzięki i również pozdrawiam :)


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - CaffeineMC - 13.10.2017

Trzeba przyznać, że sporo się dzieje i w miarę na 1 rzut ucha klei, ale skoro mamy się poczepiać ;] to; za dużo dołu przy tym basowym padzie, który przewija się przez większość utworu, nieprzyjemnie dudni , przejście na 1:42 podobnie warto by odciąć dół, mam na myśli snary. Piano takie "zwykłe" średnio pasuje mi barwowo, bo dookoło sporo kwaśnych fx-owych dźwieków a tu takie beznamiętne piano. Wysłuchałem całe i daje mocne 4, głównie za ogrom pomysłów, zdaję sobie sprawę, że przy takiej ilości brzmień nie jest łatwo to poogarniać, ale odpuść takie nastawienie;

"Nie jest to może arcydzieło i kunszt producencki na najwyższym poziomie ale nigdy takim być nie miał"

Jeżeli zabieramy się za projekt, to założenie jest takie żeby zrobić to na tyle dobrze na ile nas stać w danym momencie uwzględniając okoliczności i umiejętności, ale jeśli utwór już, jak wnioskuje, trochę Cię zmęczył to go zostaw w spokoju;]


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 14.10.2017

(13.10.2017, 22:07)CaffeineMC napisał(a): Trzeba przyznać, że sporo się dzieje i w miarę na 1 rzut ucha klei, ale skoro mamy się poczepiać ;] to; za dużo dołu przy tym basowym padzie, który przewija się przez większość utworu, nieprzyjemnie dudni , przejście na 1:42 podobnie warto by odciąć dół, mam na myśli snary. Piano takie "zwykłe" średnio pasuje mi barwowo, bo dookoło sporo kwaśnych fx-owych dźwieków a tu takie beznamiętne piano. Wysłuchałem całe i daje mocne 4, głównie za ogrom pomysłów, zdaję sobie sprawę, że przy takiej ilości brzmień nie jest łatwo to poogarniać, ale odpuść takie nastawienie;

"Nie jest to może arcydzieło i kunszt producencki na najwyższym poziomie ale nigdy takim być nie miał"

Jeżeli zabieramy się za projekt, to założenie jest takie żeby zrobić to na tyle dobrze na ile nas stać w danym momencie uwzględniając okoliczności i umiejętności, ale jeśli utwór już, jak wnioskuje, trochę Cię zmęczył to go zostaw w spokoju;]

Dzięki za komentarz. Ten bas dudni pewnie dlatego, że pracuję na bardzo biedackim sprzęcie i pewnie po prostu moje słuchawki tego nie odtwarzają tak jak to faktycznie brzmi i np. u mnie nic nie dudni ale niedługo może to się zmieni bo od dawna planuję zakup lepszych odsłuchów. Pierwszy raz robiłam coś w tym gatunku na poważnie (bo próby kiedy dopiero co zaczynałam ogarniać daw się nie liczą hehe) i jest to chyba mój najdłuższy track. Faktycznie zaczynałam się już gubić przy dopieszczaniu każdego brzmienia z osobna bo ścieżek w projekcie jest naprawdę dużo i aż musiałam porobić sobie osobne foldery na różne instrumenty np. perkę, bass, piano, efekty itp. itd. a i tak ostatecznie jest bałagan.
Cieszę się, że track jest w Twoim odczuciu pomysłowy i o to w sumie chodziło :)
Hehe, a ten cytat wydaje mi się dziwnie znajomy ;)
To był track nad którym spędziłam chyba najwięcej czasu jak dotąd ze wszystkich i wykorzystałam w nim większość zdobytych umiejętności i wiedzy. Zaczęłam się bawić pokrętłami i efektami oraz robiłam inne rzeczy o które nie pokusiłam się w innych trackach więc myślę, że pomimo swojej niedoskonałości i odczucia, że jeszcze coś można by w nim zrobić to jestem z niego całkiem zadowolona i myślę, że trochę się też nowych rzeczy nauczyłam robiąc go.
Na chwilę obecną nie mam ochoty i słuchu już do niego wracać bo siedziałam w nim praktycznie miesiąc prawie codziennie po kilka h i chyba mam prawo mieć go już trochę dosyć ale jak już wcześniej pisałam, niewykluczone, że nie wrócę do niego po jakiejś przerwie z nowym, świeżym "spojrzeniem" (a właściwie słuchem) no i tez myślę nowymi doświadczeniami, które pomogą mi go ulepszyć.
Pozdrawiam :)


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Mocade - 28.10.2017

Perkusja z fragmentu 0:04 - 0:23 słabo wtopiła się w otoczenie, mogłaś ją usunąć i zostawić samego fxa co tam gra lub wrzucić w połowie jakiegoś cichego pada, bo od 31 sekundy sekcja z perką wchodzi idealnie. Jednak jest to jedyny minus jaki widzę w tym tracku, ma on bogatą zróżnicowaną aranżację i jest dobrym odzwierciedleniem Twych umiejętności. Ładne smukłe outro. Całokształt 5/5, pozdrawiam.


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 30.10.2017

(28.10.2017, 15:37)Mocade napisał(a): Perkusja z fragmentu 0:04 - 0:23 słabo wtopiła się w otoczenie, mogłaś ją usunąć i zostawić samego fxa co tam gra lub wrzucić w połowie jakiegoś cichego pada, bo od 31 sekundy sekcja z perką wchodzi idealnie. Jednak jest to jedyny minus jaki widzę w tym tracku, ma on bogatą zróżnicowaną aranżację i jest dobrym odzwierciedleniem Twych umiejętności. Ładne smukłe outro. Całokształt 5/5, pozdrawiam.

Ło kurde! Chyba pierwsze 5/5, a przynajmniej pierwsze jakie ostatnio otrzymałam więc dzięki i cieszę się bardzo :) . Może kiedyś poprawię tą perkę jak będę chciała odświeżyć tracka to sobie przypomnę Twój komentarz tak więc wezmę go na uwagę :D Na razie jednak track trochę mnie wymęczył głownie wielogodzinnym odsłuchiwaniem go ale jestem z niego całkiem zadowolona i cieszę się, że da się usłyszeć w nim poświęcony czas i umiejętności bo pod tym względem jest on chyba najbardziej przepełniony ze wszystkich jakie dotąd zrobiłam :)
Również pozdrawiam ;)


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Fantasmagorian - 30.10.2017

Przedstawiona przez Ciebie historia obrazu podczas powstawania tego utworu pasuje do Twojej aranżacji. Może dlatego, że w pewnym sensie nakierowałaś odbiorcę i narzuciłaś pewien screen obrazu.

Całokształt przyjemny w odsłuchu i najważniejsze jest to, że nie nudzi się mimo swojego długiego czasu. 9 minut zleciało dość szybko co oznacza, że umiejętnie mną zmanipulowałaś. Niepowtarzające się motywy, różne sekwencje użyte w kompozycji pokazują ile pomysłów rodziło się na ten utwór.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny - jest wszystko ok, co do samej aranżacji zabrakło mi jedynie w tle jakiegoś niskiego dźwięku który idealnie wypełniałby całość, dodając ciemnego charakteru i większej głębi.

Gratuluję pomysłu.


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 30.10.2017

(30.10.2017, 15:41)Fantasmagorian napisał(a): Przedstawiona przez Ciebie historia obrazu podczas powstawania tego utworu pasuje do Twojej aranżacji. Może dlatego, że w pewnym sensie nakierowałaś odbiorcę i narzuciłaś pewien screen obrazu.

Całokształt przyjemny w odsłuchu i najważniejsze jest to, że nie nudzi się mimo swojego długiego czasu. 9 minut zleciało dość szybko co oznacza, że umiejętnie mną zmanipulowałaś. Niepowtarzające się motywy, różne sekwencje użyte w kompozycji pokazują ile pomysłów rodziło się na ten utwór.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny - jest wszystko ok, co do samej aranżacji zabrakło mi jedynie w tle jakiegoś niskiego dźwięku który idealnie wypełniałby całość, dodając ciemnego charakteru i większej głębi.

Gratuluję pomysłu.

Dziękuję za miły komentarz.
Cieszę się, że track pomimo swojej długości nie nudzi tak szybko. Ciężko było zmieścić ogrom pomysłów, dźwięków, sampli, fx-ów, melodii i wszystkiego innego tak aby zachować jednak zdrowy rozsądek i nie przesadzić z długością ale jakoś udało się zmieścić w 9 minutach co wiązało się to z kilkoma wyrzeczeniami odnośnie pomysłów, niektóre dźwięki musiałam usunąć albo wkomponować tak by nie przesadzić i nie przysłonić innych. Być może na plus, a być może na minus. Czasem odnoszę takie wrażenie, że zawarłam w tracku niewystarczającą ilość moich idei i cały czas pojawiały się nowe więc w końcu musiałam powiedzieć sobie dość i to zakończyć bo chyba lepiej aby czegoś brakowało (tak jak np. wg Ciebie niskiego dźwięku) niż aby było za dużo i nie dało się słuchać przez nadmiar wszystkiego :)

Dzięki i pozdrawiam ;D !


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Mandalar - 30.10.2017

(30.10.2017, 16:36)GetFreaky napisał(a): Ciężko było zmieścić ogrom pomysłów, dźwięków, sampli, fx-ów, melodii i wszystkiego innego tak aby zachować jednak zdrowy rozsądek i nie przesadzić z długością ale jakoś udało się zmieścić w 9 minutach co wiązało się to z kilkoma wyrzeczeniami odnośnie pomysłów, niektóre dźwięki musiałam usunąć albo wkomponować tak by nie przesadzić i nie przysłonić innych. Być może na plus, a być może na minus. Czasem odnoszę takie wrażenie, że zawarłam w tracku niewystarczającą ilość moich idei i cały czas pojawiały się nowe więc w końcu musiałam powiedzieć sobie dość i to zakończyć bo chyba lepiej aby czegoś brakowało (tak jak np. wg Ciebie niskiego dźwięku) niż aby było za dużo i nie dało się słuchać przez nadmiar wszystkiego :)

a jaki problem zrobić Cold Cellar 2 i wykorzystać kolejne pomysły w kolejnych 9 minutach? ;)


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Tech.Nixa - 30.10.2017

(30.10.2017, 19:42)Mandalar napisał(a): a jaki problem zrobić Cold Cellar 2 i wykorzystać kolejne pomysły w kolejnych 9 minutach? ;)

W sumie problem z tym tkwi chyba tylko w moim leniwym tyłku ale boję się też, że Dwójka mogłaby nie wnieść zbyt wiele nowego, a wykorzystać jedynie pomysły, które nie zostały zawarte w obecnym tracku i tym samym być po prostu lekko inną wersją Jedynki. Niemniej jednak dzięki za pomysł bo nie pomyślałam o tym wcześniej, że w sumie nikt nie broni mi zrobić drugiej części ;D


RE: Freaky - Cold Cellar (Extended Techno Mix) - Mandalar - 30.10.2017

Dwójka może być kontynuacją sceny, albo rozwinięciem jej, albo obrazować inną scenę z tego potencjalnego komiksu.
Twórczego potencjału nie należy tłamsić :)