MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA AgroStyle - Mewa Chillout - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA AgroStyle - Mewa Chillout (/temat-electronica-agrostyle-mewa-chillout)



AgroStyle - Mewa Chillout - agro - 15.10.2017

A wzięło mnie jakoś na te mewy :), wszelkie podpowiedzi co wymaga ulepszenia, co się nie podoba mile widziane :) Chce nieść chillout.




RE: Mewa Chillout - Fantasmagorian - 15.10.2017

Ciekawe, ciepłe klimaty. Motyw wpada w ucho. Kompozycja podoba mi się, tylko mam jedną uwagę. Miałem wrażenie, że przez te 2 minuty słucham w kółko tego samego. Ogólnie jest ok.


RE: Mewa Chillout - Mandalar - 15.10.2017

Mewa na solo w mono moim zdaniem nie udźwignęła tematu. Taka jest siedząca w miejscu i gapiąca się na słuchacza, mało chilloutowa, bliżej jej do Hickoka ;)
Gitara akustyczna zabrzmiała na początku nienaturalnie, jakby coś się tam posypało, domyślam się, że to z wtyczki, warto żebyś trochę posłuchał gitary w nagraniach w których gra tak jakbyś chciał ją zagrać u siebie.
Reszta brzmień gra fajnie, przyjemne melodie i brzmienia. Momentami tylko wydaje mi się że zbyt gwałtownie się zgłaśniają, ale z drugiej strony chillout nie musi usypiać, może też pobudzać.
Bardzo dobry kierunek niesienia chilloutu. Idziemy chyba w tę samą stronę :D


RE: Mewa Chillout - PureInstinct - 15.10.2017

Gitara zbyt odstaje od całości. Fakt, teoretycznie bardzo pasuje do atmosfery, ale jej miks jest nienaturalny tutaj. Wydaje mi się, że ma za dużo nałożonej kompresji i źle ustawiony pogłos, przez co wydaje się zbyt głośna, za mocna, a jednocześnie jej ogon częstotliwości nachodzi na inne dźwięki w miksie.
Ale część tekstury, a głównie melodia od 1:40 min bardzo mi się podoba! Tutaj jest wszystko pięknie stonowane, oddaje ładne emocje, nawet prostą progresją akordów od A-moll do G-dur dałeś śliczną imersję :) Piękna harmonia tam siedzi i w aranżacji dla mnie najciekawsze miejsce.
Co do reszty kompozycji, to faktycznie trochę zbyt mozolne i powtarzające się - ale w tym jednym miejscu rozegrałeś to bardzo dobrze - tam czuć idealny chillout :)

Powodzenia Beer


RE: AgroStyle - Mewa Chillout - CaffeineMC - 17.10.2017

kick względem instrumentarium jest trochę za suchy i cichy, rozumiem, że on nie ma grać pierwszych skrzypiec, ale warto go trochę wyciagnąć. Utwór jest dość krótki, ale sporo jest ścieżek melodycznych, może warto by z czegoś zrezygnowac, bo słuchając tego 1-y raz nie mogłem się za bardzo skupić na konkretnej partii, znam to z autopsji "kusi by cos dodać", bo track podczas produkcji nam się trochę nudzi i osłuchuje, ale często mniej znaczy więcej


RE: AgroStyle - Mewa Chillout - Shabboo Harper - 18.10.2017

Agro, jeśli mi wolno, "powiem" tak: przedziwny to Chillout, który (niestety) nie do końca zachęca do relaksu... ^^ W temacie jest parę tekstur, których brzmienie-grzmienie "kaleczy" miks i w efekcie "burzy" przyjemność delektowania się Twym utworem. Proszę, zauważ jak mizernie "przemyciłeś" Fx odgłosu mew; nie tylko jest repetytywny w swej "emocji", lecz nadto niepotrzebnie tak oczywisty. Ton gitary wyraża się niezbyt ponętnie, incydentalnie nieklarownie tudzież trochę donośnie; zwłaszcza wobec eterycznego w swym kolorycie Background'u (astralne Pad'y). Rzeczywiście część tekstur jest melodyjnie przekonująca; wszelako obecny miks (słaba prezencja/separacja ścieżek; kiepska konfiguracja głośności owych) kreuje wrażenie "niedopieszczonego w pełni" tematu. ;) Przychylę się do refleksji CaffeineMC: the less the better... :)


RE: AgroStyle - Mewa Chillout - agro - 4.11.2017

Dzięki za odsłuchanie :)

(15.10.2017, 7:44)Fantasmagorian napisał(a): Ciekawe, ciepłe klimaty. Motyw wpada w ucho. Kompozycja podoba mi się, tylko mam jedną uwagę. Miałem wrażenie, że przez te 2 minuty słucham w kółko tego samego. Ogólnie jest ok.

Utwór powstał na zasadzie dokładania faktycznie na dłuższą metę jest to nieciekawy zabieg ale wydaje mi się że przy chilloucie ma sens.

(15.10.2017, 13:17)Mandalar napisał(a): Mewa na solo w mono moim zdaniem nie udźwignęła tematu. Taka jest siedząca w miejscu i gapiąca się na słuchacza, mało chilloutowa, bliżej jej do Hickoka ;)
Gitara akustyczna zabrzmiała na początku nienaturalnie, jakby coś się tam posypało, domyślam się, że to z wtyczki, warto żebyś trochę posłuchał gitary w nagraniach w których gra tak jakbyś chciał ją zagrać u siebie.
Reszta brzmień gra fajnie, przyjemne melodie i brzmienia. Momentami tylko wydaje mi się że zbyt gwałtownie się zgłaśniają, ale z drugiej strony chillout nie musi usypiać, może też pobudzać.
Bardzo dobry kierunek niesienia chilloutu. Idziemy chyba w tę samą stronę :D

Faktycznie, mewa wkomponowana w tło da lepszy efekt :)
Co do gitary przy użyciu syntezy wielką trudność sprawia mi odwzorowanie i domiksowanie prawdziwego instrumentu w tym przypadku użyłem darmowej wtyczki agml2 chyba jednak lepszym wyjściem (jak ma się pieniążki) będzie zakup wtyczki która lepiej spełnia swoje zadanie w tej materii.

(15.10.2017, 19:49)PureInstinct napisał(a): Gitara zbyt odstaje od całości. Fakt, teoretycznie bardzo pasuje do atmosfery, ale jej miks jest nienaturalny tutaj. Wydaje mi się, że ma za dużo nałożonej kompresji i źle ustawiony pogłos, przez co wydaje się zbyt głośna, za mocna, a jednocześnie jej ogon częstotliwości nachodzi na inne dźwięki w miksie.
Ale część tekstury, a głównie melodia od 1:40 min bardzo mi się podoba! Tutaj jest wszystko pięknie stonowane, oddaje ładne emocje, nawet prostą progresją akordów od A-moll do G-dur dałeś śliczną imersję :) Piękna harmonia tam siedzi i w aranżacji dla mnie najciekawsze miejsce.
Co do reszty kompozycji, to faktycznie trochę zbyt mozolne i powtarzające się - ale w tym jednym miejscu rozegrałeś to bardzo dobrze - tam czuć idealny chillout :)

Powodzenia Beer
Myśle że uwaga z idealnym chilloutem jest za zbyt aprobująca :D

A co do syntezy instrumentów np strunowych nie wiem na ile możliwe jest uzyskanie w miarę realnego i przekonywującego brzmienia, lubię chillouty z użyciem fizycznych instrumentów jednak w moim zasięgu pozostaje użycie tylko vst

(17.10.2017, 14:34)CaffeineMC napisał(a): kick względem instrumentarium jest trochę za suchy i cichy, rozumiem, że on nie ma grać pierwszych skrzypiec, ale warto go trochę wyciagnąć. Utwór jest dość krótki, ale sporo jest ścieżek melodycznych, może warto by z czegoś zrezygnowac, bo słuchając tego 1-y raz nie mogłem się za bardzo skupić na konkretnej partii, znam to z autopsji "kusi by cos dodać", bo track podczas produkcji nam się trochę nudzi i osłuchuje, ale często mniej znaczy więcej

Uwaga z kickiem jak najbardziej słuszna! właśnie teraz to sobie uświadamiam :D. Co do ilości ścieżek to faktycznie być może pod wpływem wielorazowego odsłuchu przyzwyczaiłem się do piosenki, jak teraz o tym myślę to chyba jednak złym wyjściem jest że tak się wyrażę szpilowanie i poprawianie utworu poprzez powtarzający się odsłuch w dłuższej perspektywie czasu. Chyba zmienię podejście do tej kwestii. Dzięki za uwagę.

Cytat: Agro, jeśli mi wolno, "powiem" tak: przedziwny to Chillout, który (niestety) nie do końca zachęca do relaksu... ^^ W temacie jest parę tekstur, których brzmienie-grzmienie "kaleczy" miks i w efekcie "burzy" przyjemność delektowania się Twym utworem. Proszę, zauważ jak mizernie "przemyciłeś" Fx odgłosu mew; nie tylko jest repetytywny w swej "emocji", lecz nadto niepotrzebnie tak oczywisty. Ton gitary wyraża się niezbyt ponętnie, incydentalnie nieklarownie tudzież trochę donośnie; zwłaszcza wobec eterycznego w swym kolorycie Background'u (astralne Pad'y). Rzeczywiście część tekstur jest melodyjnie przekonująca; wszelako obecny miks (słaba prezencja/separacja ścieżek; kiepska konfiguracja głośności owych) kreuje wrażenie "niedopieszczonego w pełni" tematu. ;) Przychylę się do refleksji CaffeineMC: the less the better... :)

Zgodzę się że temat nie został do końca dopieszczony, niepotrafienie nadać ostatecznego kolorytu, być może związanie jest to że moja uwaga skupia się bardziej na dopracowaniu pojedynczych brzmień a nie na współpracy między nimi, być może zamykanie grup instrumentów w bramki na którą zastanie nałożona kompresja, modulacje etc. ujednolici całość, nie stosowałem tego jeszcze.

A co do reszty , z samego sposobu w jaki opisujesz brzmienia nabieram trochę innego punktu widzenia/słyszenia :) że muzyka dla niektórych może znaczyć coś więcej, chyba faktycznie wpadłem w niezbyt kreatywny sposób tworzenia, zmasowany odsłuch tego samego i doszukiwania się ewentualnych poprawek. Również CaffeineMC o tym wspominał za co dziękuje.


RE: AgroStyle - Mewa Chillout - Mandalar - 4.11.2017

(4.11.2017, 22:12)agro napisał(a): Co do gitary przy użyciu syntezy wielką trudność sprawia mi odwzorowanie i domiksowanie prawdziwego instrumentu w tym przypadku użyłem darmowej wtyczki agml2 chyba jednak lepszym wyjściem (jak ma się pieniążki) będzie zakup wtyczki która lepiej spełnia swoje zadanie w tej materii.

Możesz też poszukać sampli gitarowych, całych partii. Myślę, że jest wiele darmowych ciekawych.
Albo dogadać się z jakimś gitarzystą, jest tu na forum ich trochę.
A najbardziej ambitne rozwiązanie, to kupienie gitary i nauczenie się grać :) Takie proste chilloutowe motywy możesz w miarę szybko opanować.