MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Libra Makowski - Shaman Shelter - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Libra Makowski - Shaman Shelter (/temat-chill-out-libra-makowski-shaman-shelter)



Libra Makowski - Shaman Shelter - libra_makowski - 19.10.2017

Cześć Wam. Przed Wami kolejny z utworów z nowego albumu Your Temple. Miłego słuchania!




RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - Fantasmagorian - 19.10.2017

Doskonale się zaprezentowałeś tym utworem. Moje klimaty. Odbiór miękki i mega przestrzenny z domieszką transowego klimatu. Bardzo umiejętnie podszedłeś do modulacji dźwięku przewodniego. Mimo tego, że od samego początku wygrywa ten sam motyw to nie nudzi się, ponieważ delikatnie bawiłeś się jego barwą. To lubię!. Lubię taką formę monotonii. Stworzyłeś bardzo dobry utwór.

Oczywiście jakby mi ktoś powiedział abym go przerobił pod swój gust, to poszukałbym bardziej miękkich dźwięków, dodałbym więcej reverbu i zmniejszył attack na większości barwach, tak aby utwór dosłownie płynął. Ale to tylko moje osobiste odczucia dyktowane chęcią podążania razem z Twoją ponad 5 minutową opowieścią. 5/5

edit:
dostajesz ode mnie dodatkowo + za to że jesteś z Lublina (ja mieszkam na Kalinie) i że masz świetne utwory na swoim profilu. Zyskałeś właśnie kolejnego fana. Subek poleciał.


RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - CaffeineMC - 20.10.2017

podobają mi się f-xy, takie "wilcze wycie", perka dobrze weszła, wszystko w miarę ładnie zazębione. Co do już samej kompozycji, to uważam, że jak weszły te pady około 2 minuty, trochę za późno zszedłeś cutoffem na głównym arpeggio, ale ogólnie spoko 4/5


RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - abyssMB - 28.10.2017

Bardzo łądnie to płynie, taka muzyka ziemi, zabrałeś mnie do lasu na łono natury. Przyjemne FX-y Bardzo dobrze osadzone w przestrzeni, perka świetnie płynie rozbiąc genialne urozmaicenie w sumie prostego motywu, który mimo prawie 6 minut cały czas zaciekawia.


RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - libra_makowski - 30.10.2017

(19.10.2017, 22:29)Fantasmagorian napisał(a): Doskonale się zaprezentowałeś tym utworem. Moje klimaty. Odbiór miękki i mega przestrzenny z domieszką transowego klimatu. Bardzo umiejętnie podszedłeś do modulacji dźwięku przewodniego. Mimo tego, że od samego początku wygrywa ten sam motyw to nie nudzi się, ponieważ delikatnie bawiłeś się jego barwą. To lubię!. Lubię taką formę monotonii. Stworzyłeś bardzo dobry utwór.

Oczywiście jakby mi ktoś powiedział abym go przerobił pod swój gust, to poszukałbym bardziej miękkich dźwięków, dodałbym więcej reverbu i zmniejszył attack na większości barwach, tak aby utwór dosłownie płynął. Ale to tylko moje osobiste odczucia dyktowane chęcią podążania razem z Twoją ponad 5 minutową opowieścią. 5/5

edit:
dostajesz ode mnie dodatkowo + za to że jesteś z Lublina (ja mieszkam na Kalinie) i że masz świetne utwory na swoim profilu. Zyskałeś właśnie kolejnego fana. Subek poleciał.

Dziękuję! Miło usłyszeć dobre słowo od Ziomka z pobliskiego osiedla (Majdan Tatarski okolice Makro). Dziękuję Wam wszystkim za przekazane opinie!


RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - Shabboo Harper - 31.10.2017

Chill Out/Minimal Ambient to gatunek, w którym rezolutnie się wyrażasz, szczególnie pod względem kreacji klimatu. Jest nieśpiesznie, wdzięcznie; z feeling'iem pewnej beztroski tudzież stoickości. "Wplecione" Fx'y natury (godne intensyfikacji) zmyślnie uliryczniają przewodnią myśl Twego (jednolitego) tematu; drzemie w tym wszystkim tętniąca łagodność. ^^ Aranżacyjnie jest względnie powściągliwie; słusznie, wszelako parę "momentów", w moim odczuciu, potrzebuje krztynę większej finezji; np. frapujący Fade Out z 3:30 tudzież finalny fragment; zbyt monogeniczny. Background melodyjny (cudnej urody Pad'y); Beat estetycznie misterny; Lead trochę zbyt syntetyczny, toteż więcej miękkości/"puszystości" wobec tego tonu przysłużyłoby się finalnej impresji. Technicznie "dopieściłabym" balans częstotliwości ścieżek. :)


RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - PureInstinct - 31.10.2017

Bardzo ciekawa kompozycja! Ładnie balansujesz między teksturami, zmianami perkusjonaliów np. w 2:48min. Aranżacyjnie momentami wydaje się, jakbyś przesadzał o 1 takt za długo w kilku częściach, co daje bardziej odczuwać tą powtarzalność - jednak nadal dzieło pięknie płynie ukazując coraz więcej i świetnie relaksując - a właśnie, a propo chillu, po kolejnym utworze czuć, że to twoja nisza :) Świetnie to wychodzi.
Co do mixu - podciąłbym jeszcze mocniej na pogłosie 300-400Khz, by jeszcze bardziej złagodzić całość - ale aż tak nie przeszkadza.
Dobra robota :)


RE: Libra Makowski - Shaman Shelter - libra_makowski - 24.11.2017

Dziękuję za szczere opinie!