MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON FL Studio -> Ableton - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON FL Studio -> Ableton (/temat-ableton-live-fl-studio-ableton)



FL Studio -> Ableton - Jeykop - 24.10.2017

Od początku swej przygody z muzyką pracowałem na Fruity Loops, przeszedłem przez wersje od 10 aż do 12... Jednak teraz coś mnie podkusiło aby spróbować swoich sił w Abletonie. Szczerze, zaczyna mnie męczyć produkt Image-Line, doszedłem do wniosku żeby tam do czegoś dojść, trzeba sporo klikać a ja leń jestem xD Nie no, po prostu poczytałem że Ableton jest o wiele bardziej intuicyjny.. I jeszcze moje pytanie, bo też doszły mnie słuchy, że Ableton jest mniej prockożerny. Znaczy nie wiem czy dokładnie to, że po prostu ma jakby mniej wymagania? Nie wiem, póki co pracuje na laptopie tym samym, projekty się rozrastają i zwykle jeden kawałek rozbijam na kilka projektów.. Wiadomo jak może to być niewygodne, szczególnie w przypadku gdzie wszystko trzeba renederować do WAV. Tracę w tym momencie możliwość zmiany brzmienia, co mnie dosyć frustruje. Dobra trochę się rozpisałem xD Po prostu, jakie jest wasze zdanie, warto postawić wszystko na jedną karte i przenieść się na Abletona?


RE: FL Studio 12 -> Ableton - In-Tegral - 24.10.2017

a ogarnąłeś wszystkie skróty klawiszowe w FLu?


RE: FL Studio 12 -> Ableton - denial3 - 24.10.2017

ja zrobiłem tak i nie żałuję


RE: FL Studio 12 -> Ableton - Fantasmagorian - 24.10.2017

Twoje pytanie jest oczywiste. Warto. Tylko nie warto zadawać go na forum ponieważ każdy będzie miał odmienne zdanie. Przeciwnicy Abletona będą Ci odradzać pisząc jaki to on jest fuj, zwolennicy doradzać. To co powinieneś zrobić to przede wszystkim poczytać a następnie spróbować. Bo jak sam tego tematu nie ogarniesz to nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Ściągnij sobie na początek wersję próbną i sprawdź czy ten DAW jest dla Ciebie, czy ma wszystko na miejscu i czy czujesz, że możesz się z nim zaprzyjaźnić.
Miałem w swojej "karierze" 2 przesiadki. Cubase - Reaper i teraz FL. Nie żałuję niczego ponieważ zasób wiedzy powiększa się z daw-u na daw. Jeśli chodzi o FL-a to trafiałem na większość negatywnych opinii. Mimo to postanowiłem go wypróbować. Pokręcony jest jak 150 ale o dziwo odnalazłem się w nim i bardzo mi odpowiada.
Dlatego jeśli postanowiłeś w swojej głowie wypróbować Abletona, to nie pytaj nikogo czy to dobry wybór, tylko zrób to i sam ocenisz czy zrobiłeś dobrze i będzie miało to jakąś przyszłość. Każdy wybór będzie dobry. Chodzi tylko o podjęcie odpowiednich kroków. Życzę wytrwałości. :)


RE: FL Studio 12 -> Ableton - Jeykop - 24.10.2017

In-Tegral, ze skrótami klawiszowymi nigdy nie miałem problemu i używałem, w sumie to używam bo jeszcze pracuje na FL, więc to nie jest główna kwestia.. Raczej chodziło mi właśnie o takie psychiczne nastawienie na chęć spróbowania czegoś nowego, a nuż dowiem się czegoś nowego, świeżego, dostanę dawki pozytywnej energii. Więc no.. Nie ukrywam też że gdzieś z tyłu głowy chodzi brak potrzeby tworzenia kolejnego projektu i przenoszenia wszystkiego. No nic, mam zamiar przetestować, zobaczymy co z tego wyjdzie ^^


RE: FL Studio 12 -> Ableton - kkokosz - 24.10.2017

Fantasmagorian ma rację - bez wypróbowania się nie przekonasz. Tylko wypróbuj solidnie, zrób przynajmniej jeden lub dwa kawałki, pooglądaj tutoriale. Spróbuj, jak zrobić w Abletonie to, co "naturalnie" robisz w FL-u. Inaczej będziesz tylko polegał na zdaniu innych, a to nie oni będą za Ciebie pracować w tym czy innym programie :D


RE: FL Studio 12 -> Ableton - dejfdj - 25.10.2017

Spróbuj moją pomocną metodą w A b le ton ie.. Sprawdza się zarówno przy samplowaniu jak i frywolnym komponowaniu perkusji. Na początku 1.Wybierasz stopę i werbel. Układasz podstawę. Nic nie dostrajaj.. 2.Szukasz szmerów.. wycinasz. Szukasz przesterów.. Przyciszasz. Znajdujesz dwa solidne sample! Lecisz dalej. 3. Akcenty do werbla.. 4.Bass, w barwie stopy.. 5. Jesteś już na finiszu, Zapodaj jakiś fragment przeboju z wyrazem 'bebe', wdzięcznym "uuu" lub niepowtarzalnym pianinem pochodzenia scenicznego - nagrania z programów w studio lub samo "studio". Gdzie ludzie się relaksują przy muzyce. 6,7,8. Spryskaj perfumami i poczekaj 5 minut :-1


RE: FL Studio 12 -> Ableton - piral - 25.10.2017

(24.10.2017, 21:06)Fantasmagorian napisał(a): Warto. Tylko nie warto zadawać go na forum

Podpisuje się pod tym rękami i nogami.


RE: FL Studio 12 -> Ableton - dejfdj - 25.10.2017

Dokładnie. Nie zadawaj rozwiązań.
Jackob. Fruity ist wonderfulll. Inną opcją są np. Reaper, ProTools, Reason - można zmielić matematyką.


RE: FL Studio 12 -> Ableton - OProject - 25.10.2017

Mnie bardziej pasuje Bitwig niż Ableton (Zirds nie zdążył jeszcze zareklamować xd)
Chociaż i tak zostaje w FLu bo już wszystko tam znam na pamięć i mi pasuje xd
Zmiana DAW to i tak jak przesiadka z Mercedesa do BMW, czymś się różnia ale dalej to samo xd


RE: FL Studio 12 -> Ableton - Zirds - 25.10.2017

Jeżeli Ableton Ci się podoba, to Bitwig spodoba Ci się jeszcze bardziej ;)


RE: FL Studio 12 -> Ableton - dejfdj - 25.10.2017

Zróbmy test cena/jakość.. Z A ble to nem nic nie wy gra;-| I nie dlatego że jest taki dobry. Pakują go wszędzie. Wymyślają sprzęty. B i t w i g też ma 8-o ścieżko-wy wariant. Ale nie ma takiego przebicia.


RE: FL Studio 12 -> Ableton - Skandal_Prodz - 2.11.2017

cześć!

ja swoją przygodę z tworzeniem muzyki zacząłem od Fruity Loops 3.3.3, do wersji 5 byłem przy nim, potem wjechał Reason. wówczas ludzie mówili, że FL to "zabawka" itp. później miałem dłuuuuuuuuuuuuuuuuugą przerwę z produkcją, spowodowaną życiem...nieważne...później wróciłem do swojej pasji - znów przez splot życiowych zdarzeń, nieważne - i zacząłem dłubać a Ablu...i faktycznie jest to bardzo intuicyjny DAW, z początku wydawał mi się lekko dziwadłem, ale jak już połapałem się co i jak, to nie ma chyba wygodniejszej pracy, cięcie w simplerze, fajnie się aranżuje, dobre pokładowe narzędzia, warping...ale....wpadło mi w ręce FL znów...i jakoś tak stworzyłem na nim kilka bitów, póki co się jaram, bo jak napisałeś "nowa inspiracja", niby mniej wygodnie, no..ale napewno jest to kozak stwór do muzyki. póki co chyba przy nim zostanę, choć wiadomo, że przesiadki wiążą się z nauką obsługi, a dy już masz coś opanowane dobrze, to wtedy robisz muzę, a nie się uczysz...ale dla mnie to duża przyjemność. Abla polecam jak najbardziej. podłączanie wszystkiego jednym ruchem i mniej zabawy w mikserze...SPRÓBUJ sam.


RE: FL Studio 12 -> Ableton - marcinxx1982 - 2.11.2017

No to ja napiszę coś o wymaganiach.Z tego co piszą to wygląda na to że Ableton ma większe.Ale zresztą przecież to jest i tak znikome użycie,tak naprawdę zależy to od tego jakich wtyczek używasz.A co do przechodzenia na inny DAW to jestem zdania że szkoda czasu na naukę obsługi.Z tego co widzę Ableton ma wiele fajnych udogodnień ale FL Studio też zapewne ma coś czego nie ma Ableton.A gadanie że FL to zabawka to bzdura,bo co ma jąkąś tam truskawkę zmieszaną z papryką w logo?Spójrzcie na fakty,jakie były pierwsze programy tego typu?Właśnie między innymi nasza truskawko papryczka.Więc ta firma ma duże doświadczenie w produkcji takich programów i FL Studio jest profesjonalnym programem do tworzenia muzyki czy to się komuś podoba czy nie.I to jest właśnie tak jak ci tu napisali to tylko kwestja gust a gadanie że FL to zabawka możesz włożyć między bajki.