MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Dj Aquaz Fly Like Me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Dj Aquaz Fly Like Me (/temat-trance-dj-aquaz-fly-like-me)



Dj Aquaz Fly Like Me - Ben Schotte - 2.11.2017

Witam. Wygrzebałem swój stary kawałek i trochę obrobiłem . Produkcja z lat 2005. O miksie wiele nie wiedziałem i masteringu...co z czym się je. Podjąłem się zadania by poprawić trochę jakość mixu.

Kiedyś miałem swój styl :)

Zapraszam do refleksji




RE: Dj Aquaz Fly Like Me - Tech.Nixa - 3.11.2017

Ciekawy utwór, rozkręca sie bardzo fajnie choć mam wrażenie, że melodia mogłaby być trochę prostsza na początku ale to już raczej kwestia gustu. Pierwsze jednak co mi się bardzo rzuciło w uszy to jak dla mnie zbyt agresywna perkusja, która trochę przeszkadza i psuje klimat utworu. Nie pozwala się w niego w pełni wczuć. Dodatkowo płaskie brzmienie snare'ów ginących gdzieś w synthach jest trudne do wychwycenia przez co nie nadaje zbytnio energii perkusji i nie czuć tak tego dropa. Ogólnie największym problemem tego tracka są chyba nieodpowiednio wyregulowane głośności. Niektóre elementy są za głośno inne za cicho przez co jedne giną w drugich i przeszkadzają sobie na wzajem. Intro mogłoby lepiej zwieńczać track aniżeli tak po prostu się kończyć, brakuje mi w nim jakiegoś stopniowania gdzie odchodziłyby wcześniejsze elementy ku zakończeniu, tymczasem tu po prostu leci sucha perkusja, jakiś FX i nagle koniec. Track też nie imponuje jakąś oryginalnością przez co po odsłuchaniu wiele osób może o nim po prostu zapomnieć bo brzmi bardzo podobnie do innych typowych kawałków trance. Ma on jednak coś w sobie i odsłuchałam go jakieś 5 razy z rzędu pisząc ten komentarz i nie odczułam tego jako jakąś konieczność czy state czasu. Wręcz przeciwnie, słuchało się go bardzo miło. Na pochwałę zasługuje ode mnie moment zaskoczenia i wyczekiwania co się dalej wydarzy bo track zaskakuje nowymi pomysłami. Gdyby nie te mankamenty o których wcześniej wspomniałam takie jak zbyt sucha i agresywna perka i ogólnie problem z głośnościami to byłby utwór, który mógłby gościć na mojej playliście. Niemniej jednak jest to solidny kawałek Trance'u, który zdecydowanie wyróżnia się na tle tego co do tej pory przesłuchałam na tym forum i ode mnie leci 4/5.
Pozdrawiam :)


RE: Dj Aquaz Fly Like Me - Max Fonique - 18.11.2017

Przeszkadza mi tutaj ten wyjący bass, myślę, że wymienienie go na bardziej drapiący, oparty na trochę niższych częstotliwościach byłoby dobrym ruchem. Lead jest typowy z "tamtych" lat, przenosi nas do lat 1998-2005. Ogólnie fajny, klimatyczny kawałek, ode mnie 4/5 :)


RE: Dj Aquaz Fly Like Me - djdomenek - 19.11.2017

Myślę że kawałek ci się bardzo udał pod względem aranżacyjnym.
Najbardziej mi się podoba punkt kulminacyjny co jest jak najbardziej na plus.
daję 4 ;)