MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Chafer - Escape - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Chafer - Escape (/temat-film-chafer-escape)



Chafer - Escape - chafer - 3.11.2017

Witajcie po małej przerwie. :) Ostatnie miesiące poświęciłem na naukę produkcji i mam nadzieję, że to słychać :)




RE: Chafer - Escape - Phil Wardeski - 4.11.2017

Super ten bassowy dźwięk, który wjeżdża od początku, ma charakter... ale czar prysł przy 29 sekundzie jak usłyszałem perkusje. Wydaje mi się strasznie licha, bez mocy :( Do tego nie mogę się połapać w aranżacji. Nie wiem, może mam zły dzień, ale mam wrażenie, że nie ma tutaj totalnie powietrza, żadnej przerwy w utworze. Ciągle coś gra i jest to dla mnie mocno irytujące. Za to klimat całkiem ciekawy stworzyłeś, na myśl przychodzą mi troszeczkę utwory Jean Michel Jarre :)


RE: Chafer - Escape - Shabboo Harper - 10.11.2017

Bezsprzecznie nie jest to "mój świat"; takowe panoptikum dźwięków typu Electro Orchestral niespecjalnie mnie przekonuje; toteż pozwól, iż w przypadku Twego utwotu "powiem" tak: w kwestii aranżu przychylę się do spostrzeżenia Filipa. Jest i tłoczno i gęsto w przestrzeni tematu. Prócz przewodniej myśli "skupionej" w kolorycie głębokiego Bass'u czy też lekko nieokrzesanego, suchego instrumentrium perkusyjnego tudzież przejrzystej wariacji smyczków track "przesiąknięty" jest spektrum przeróżnych pośrednich tonów (np. w L kanale uciążliwy odległy dźwięk a'la harfa; nadto początkowy Fx chóru frapujący i nieczytelny; kolejne różnorakie "parafrazy" Synth'ów). "Escape" stwarza wrażenie pewnego przesytu, "gąszczu" hieratycznych tonów pośród, których ciężko odczuć meritum, a z pewnością zacną kulminację obecnych nut. Technicznie: Beat jest krztynę "odklejony od miksu", nader specyficznie wyrażony w swej intensywności (np. od 3:17); Layering Kick'a przysłużyłby się generalnej ekspresji owego. Strings'y, Brass'y estetycznie "wplecione"; de facto właśnie te świetne "pierwiastki", według mnie, kreują klimat projektu. "Dołu" jest dostatecznie.
PS. Sławku, welcome back... :D


RE: Chafer - Escape - Abigail Noises - 12.11.2017

Ogólnie całkiem ciekawy kawałek – w porównaniu do poprzednich Twych produkcji bardziej osadzony w dole, co wychodzi na plus. Sama perkusja mogłaby być bardziej czytelna, głośniejsza a stopie może brakuje więcej dołu ale i tak jest nieźle. Myślę, że to jeden z lepszych technicznie twoich kawałków. Po za tym muzyka instrumentalna/trailerowa kieruje się swoimi prawami i nawet w profesjonalnych wydaniach, często bit jest pomijany a instrumenty orkiestrowe wiodą prym. Co do melodii to zgadzam się, że chwila oddechu wyszłaby tylko na dobre kawałkowi. Co najbardziej mi się podoba to wydźwięk kawałka – połączenie lat 80/90 ze współczesnymi latami, szczególnie w drugiej części utworu, w której pojawiają się głośne pady...


RE: Chafer - Escape - chafer - 12.11.2017

Dzięki serdeczne za opinie. Adam Wax - cieszę się, że technicznie jest lepiej. Jak pamiętasz z dołem miałem zawsze największe problemy. :)

Co do kicka - racja. Kick brzmiał dobrze w poprzednich wersjach utworu, ale postanowiłem go w ostatniej chwili m.in. ściszyć. Szczerze mówiąc sam się dziwię, jak mogłem tak to zostawić i przygotuję nową wersję.

Phil Wardeski, AdamWax: Możecie rozwinąć temat braku oddechów? Utwór do 54 s. się rozwija, a chwile na oddech są między 2:08 a 2:40 i 3:17 a 3:41. Może po prostu w którymś fragmencie darować sobie perkusję? Szczerze mówiąc nie mam pomysłu, jak przyciągnąć uwagę słuchacza.

Shabboo - "Jest i tłoczno i gęsto w przestrzeni tematu". Tak, utwór składa się z dwóch tematów (punkt zwrotny w 2:08), których elementem wspólnym jest m.in. linia perkusyjna, basowa i smyczki staccato. Być może podzielenie tego utworu na dwa wyszłoby na dobre, kto wie, może kiedyś się o to pokuszę :) Dzięki za opinię. Co do dźwięku "harfy" - przyjrzę się.

"PS. Sławku, welcome back... :D". Oj, nawet nie wiesz, jak bardzo brakowało mi Was wszystkich :) Teraz powinienem na forum bywać znacznie częściej niż w ostatnich miesiącach.


RE: Chafer - Escape - Abigail Noises - 12.11.2017

No mnie chodzi właśnie o to aby odpuścić na chwilę perkusję (1.40 – 2.40 to byłby dobry moment), może zwolnić, wpleść jakiś uplifter i w kulminacji znów wejść z bitem wraz z tymi oldschoolowymi padami.


RE: Chafer - Escape - chafer - 12.11.2017

Ok, jasne. Tak zrobię.


RE: Chafer - Escape - marcellus - 12.01.2018

Perkusja niesie głównie ten kawałek, ale ja dałbym więcej miejsca innym instrumentom a perkusję przesunął gdzieś do tyłu.