MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
"8bitowa" piła MBrother'a - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: "8bitowa" piła MBrother'a (/temat-8bitowa-pila-mbrother-a)



"8bitowa" piła MBrother'a - Baku47 - 9.11.2017

Witam, witam. Dziś powiem wam jak zrobić piłę, której MBrother używał w kawałkach takich jak Trebles czy też I can't Wait no More. Potrzebny wam do tego będzie jakikolwiek syntezator FM, jednak jeśli owego nie posiadacie to podobny efekt uzyskacie z syntezą addytywną. Ja użyję Sytrusa.

1. W zakładce MAIN zmieniamy wysokość (Pitch) na -12 półtonów,
2. Ustawiamy operatory:
OP1: Piła, FreqRatio: 1
OP2: Kwadrat, FreqRatio: 4
OP3: Piła, FreqRatio: 8
OP4: Sinusoida, FreqRatio: 16
3. "Odprowadzamy" sygnał 3 pierwszych (1 na full, 2, 3 mniej więcej 60%) operatorów do wyjścia przez filtr 1. Pamiętajmy by wyłączyc output z pierwszego oscylatora,
4.1 Operator 3 modulujemy w 100% operatorem 4,
4.2 Jeśli nie mamy opcji FM, dodajemy (do operatora 3) od trzydziestej, do trzydziestej drugiej harmonicznej. Jeśli mamy opcje FM to dodanie tych harmonicznych polepszy jakość naszego dźwięku, polecam wypróbować,
5. W filtrze, za pomocą low passów, lekko ucinamy najwyższe, piszczące, a wręcz skrzeczące częstotliwosci,
6. Możemy pobawić się unisonem albo chórem.

Dzięki za przeczytanie, mam nadzieje, że troche wam pomogłem. Pozdrawiam!


RE: "8bitowa" piła MBrother'a - Zirds - 9.11.2017

A teraz poprosiłbym o przedstawienie tego na jakimkolwiek syntezatorze spoza rodziny Image-Line, bo nie wszyscy tutaj mają FL Studio. Dziękuję!


RE: "8bitowa" piła MBrother'a - Baku47 - 9.11.2017

(9.11.2017, 23:07)Zirds napisał(a): A teraz poprosiłbym o przedstawienie tego na jakimkolwiek syntezatorze spoza rodziny Image-Line, bo nie wszyscy tutaj mają FL Studio. Dziękuję!

Nigdy nie używałem syntezatora spoza rodziny Image-Line więc nie mam pojęcia jak to zrobic. Myślę, że bardziej rozgarnięci twórcy zrozumieją ten poradnik, ponieważ każdy syntezator ma wspólne cechy.


RE: "8bitowa" piła MBrother'a - neurojin - 10.11.2017

1 OSC Piła, gra normalnie
2 OSC Kwadrat, +2 oct
3 OSC Piła, +3 oct
4 OSC Sine, +4 oct

OSC 4 moduluje OSC 1, albo odwrotnie, skoro OSC 1 ma mieć wyłączony output, to nie wiem po co go wysyłać do filtrów :|

No i ustawiamy sobie LPFa tak żeby było dobrze

Ja tak to widzę.


RE: "8bitowa" piła MBrother'a - Baku47 - 10.11.2017

(10.11.2017, 11:54)neurojin napisał(a): 1 OSC Piła, gra normalnie
2 OSC Kwadrat, +2 oct
3 OSC Piła, +3 oct
4 OSC Sine, +4 oct

OSC 4 moduluje OSC 1, albo odwrotnie, skoro OSC 1 ma mieć wyłączony output, to nie wiem po co go wysyłać do filtrów :|

No i ustawiamy sobie LPFa tak żeby było dobrze

Ja tak to widzę.

OSC1 Ma mieć wyłączony "surowy" output, ale ma byc przepuszczony przez filtr.