MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Radek Dobke - Szkoła - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Radek Dobke - Szkoła (/temat-chill-out-radek-dobke-szkola)



Radek Dobke - Szkoła - Mandalar - 10.11.2017

Podkład do piosenki o szkole, który skomponowałem dla swojej córki, kiedy kończyła podstawówkę :) Niestety nie udało mi się jej wtedy nagrać i pozostał sam podkład. Żona napisała tekst. Może kiedyś inne dziecko się dośpiewa ;)




RE: Radek Dobke - Szkoła - In-Tegral - 10.11.2017

Utwór ma tylko jeden minus, który widzę, że się u Ciebie powtarza ;). "Subbas" wali niemiłosiernie, myślę, że jego ilość tutaj nie jest tak potrzebna. Reszta jak dla mnie na profesjonalnym poziomie, bardzo przyjemnie się słucha tak wykonanych utworów. 5/5.

PS. Tak w ogóle, to coś mi ten utwór przypomina, ale nie mogę skojarzyć co :D.


RE: Radek Dobke - Szkoła - Tech.Nixa - 11.11.2017

Bardzo przyjemny temat. Nawet taki trochę...latynoski? Pasowałoby mi to do jakiejś reklamy sałatek albo jakiegoś innego jedzenia :E Nie wiem czemu, taka pierwsza moja myśl podczas słuchania. Nie wiem co tu komentować w sumie. Bardzo przyjemny utworek i nawet nie przeszkadzał mi w sumie ten subbass ale może faktycznie jest go trochę za dużo i może przyćmiewać resztę instrumentów. Dla mnie bomba :)


RE: Radek Dobke - Szkoła - Devv - 11.11.2017

Bardzo ładnie jest wszystko i szanuję za zajawkę :3


RE: Radek Dobke - Szkoła - Mocade - 11.11.2017

Bardzo reklamowy klimat jak to freak ujęła, ale lekki i w sam raz dla młodego dziecka. Najlepiej nagrać jej śpiew jak najwcześniej póki wciąż jest dzieckiem aby miała pamiątkę na przyszłość. Dam 5.

Pozdrawiam.


RE: Radek Dobke - Szkoła - Mandalar - 12.11.2017

(10.11.2017, 23:47)In-Tegral napisał(a): Utwór ma tylko jeden minus, który widzę, że się u Ciebie powtarza ;). "Subbas" wali niemiłosiernie, myślę, że jego ilość tutaj nie jest tak potrzebna. Reszta jak dla mnie na profesjonalnym poziomie, bardzo przyjemnie się słucha tak wykonanych utworów. 5/5.

PS. Tak w ogóle, to coś mi ten utwór przypomina, ale nie mogę skojarzyć co :D.

Subbasu jako osobnego instrumentu tutaj nie dodawałem, to jest sam kontrabas. Jako basista i kontrabasista mam prawo słyszeć inaczej te partie ;) ale uczę się pilnie jak je słyszeć w różny, również "konwencjonalny" sposób ;)
Byłem kiedyś na koncercie Niemena, jakoś tuż przed jego śmiercią. Takie coś słyszałem tylko raz w życiu, nawet w necie na nic takiego się nigdy nie natknąłem. To były same, dosłownie same subbasy i basy, tak jakby całą jego muzykę obniżyć o dwie oktawy. I nie były to jakieś linie basowe, tylko całe cuda złożone z wielu przeplatających się basów. Nie był to też jakiś błąd akustyków, bo grały tam, na Cieszyńskim rynku inne, dobre zespoły brzmiące prawie jak na płycie.

(11.11.2017, 1:18)GetFreaky napisał(a): Bardzo przyjemny temat. Nawet taki trochę...latynoski? Pasowałoby mi to do jakiejś reklamy sałatek albo jakiegoś innego jedzenia :E Nie wiem czemu, taka pierwsza moja myśl podczas słuchania. Nie wiem co tu komentować w sumie. Bardzo przyjemny utworek i nawet nie przeszkadzał mi w sumie ten subbass ale może faktycznie jest go trochę za dużo i może przyćmiewać resztę instrumentów. Dla mnie bomba :)

Jest to typowa bossa nova. Skojarzenia kreują też media, które często wykorzystywały ten gatunek w reklamach. No chyba, że po prostu mój kawałek jest smaczny :D

(11.11.2017, 1:32)Devv napisał(a): Bardzo ładnie jest wszystko i szanuję za zajawkę :3

Dzięki :)

(11.11.2017, 20:51)Mocade napisał(a): Bardzo reklamowy klimat jak to freak ujęła, ale lekki i w sam raz dla młodego dziecka. Najlepiej nagrać jej śpiew jak najwcześniej póki wciąż jest dzieckiem aby miała pamiątkę na przyszłość. Dam 5.

Pozdrawiam.

To młode dziecko ma obecnie już 18 lat :D

Dzięki za komentarze, pozdrawiam.


RE: Radek Dobke - Szkoła - chafer - 17.11.2017

Haha, subbas :D Wszystko dobrze gra, słuchajcie więcej utworów granych na prawdziwych instrumentach :)

Utwór jest dobry i wszystko jest po prostu na miejscu. I cholernie się cieszę, że tego typu twórczość pojawia się na forum. Daję 5/5 i czekam na więcej!


RE: Radek Dobke - Szkoła - In-Tegral - 17.11.2017

Nie śmiejcie się ze mnie, Janusza Nosacz "subbas" był w cudzysłowie :D


RE: Radek Dobke - Szkoła - Zirds - 17.11.2017

A ja, jako fan wszelkich eksperymentów złamałbym tą perkusję jakimś breakcorem.. jak to zwykle robi Squarepusher..

5/5