MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE wlewandowsky - Classic Trance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE wlewandowsky - Classic Trance (/temat-trance-wlewandowsky-classic-trance)



wlewandowsky - Classic Trance - wlewandowsky - 17.11.2017

Jaki tytuł, taki utwór ;] Tak mi się przynajmniej wydaje ;]




RE: wlewandowsky - Classic Trance - wlewandowsky - 17.11.2017

(17.11.2017, 22:00)Cosmic_Landscape napisał(a): Jak dla mnie chyba przesadzone z głośnością na niskich częstotliwościach, niemniej aranżacja jak najbardziej na plus. Z deczka przypomina mi Kai Tracid.


No nie spodziewałbym się że ktoś kiedokolwiek stwierdzi że mój utwór przypomina Kai'a ;] dzięki!


RE: wlewandowsky - Classic Trance - XTH - 18.11.2017

Witam cześć i czołem!
Jako iż w transie się nie obracam, to ocenie utwór "z góry" jak słyszę.
Brzmi fajnie, szczególnie ten lead, taki typowo transowy i ten bass w tle chyba "sinusoidalny" przyjemny, sam początkowy refren przypomina mi starą reklamę z lidów Algidy :D
nie ukrywam słuchając tego utworu czuje się tak samo, jak bym się zatrzymał na czasach trance, bardzo dobre odwzorowanie klimatu.


RE: wlewandowsky - Classic Trance - defol - 23.11.2017

@XTH
Ta muzyka z reklam Algidy to Safri Duo :)

Na pewno fajny wałek do samochodu. Coś było magicznego w tych starych utworach. Były z jednej strony mniej skompresowane, mogły być trochę "brudne". Brakowało sporo technologi (softu), który teraz każdy może "pożyczyć" sobie z internetu i mieć lepsze możliwości niż producenci czy inżynierzy dźwięku w latach 90-tych :) Nutki musiały nadrabiać melodią, klimatem albo wokalem :) Tak mi się wydaje.


RE: wlewandowsky - Classic Trance - Rafau - 27.11.2017

gół jest "za bardzo". gdyby tam poucinać gdzieniegdzie i pościszać gdzieniegdzie byłoby git. piano gra za bardzo side, przez co czuję się nie co rozregulowany. pomysł na tracka fajny. widać, że miałeś na niego pomysł. i stopa chyba za masywna. można by coś krótszego.


RE: wlewandowsky - Classic Trance - Needo - 27.11.2017

Jeżeli chodzi o aranzacje do jest okej. Ciekawie mi się tego słuchało. Melodie również spoko, Ten początek bardzo kojarzy mi się z Mein Theme starszych gier wyscigowych ;). Nie słucham tego rodzaju muzyki na codzien ale chyba zainteresuje sie tego typu muzyka :D. Daję mocne 4/5! :D


RE: wlewandowsky - Classic Trance - Shabboo Harper - 30.11.2017

Hey wlewandowsky. Dziś ambiwalentnie. Sound Design jest błyskotliwy; poszczególne tony gwarantują i słuszne "tętno" i nutę nostalgii. Beat (chwilami lekko "skrzywiony" Kick; apatyczne Hi Hat'y) sporo "ściśnięty" w swej ekpresji; wariacja Piano (krztynę wszechobecna; nużąca przy końcu) ogromnie foniczna (chwilami, poprzez efekt pogłosu, quasi dysharmonijna); wszelkie "pierwiastki" typu odległe (przycichłe) Pad'y w tle czy też pogodny Pluck obecne :). Nadto akuratna "głębia" tudzież chwytliwa melodia również istnieje. Stworzony klimat zgrabnie przemycony w różnolitym aranżu (acz Breakdown jest krztynę zbyt przeciągły)... Wszelako, choć powyższa konstrukcja jest osiągnięta to pełny wydźwięk tematu, finalny charakter tegoż jest zniszczony wręcz przez aspekt techniczny. W moim odczuciu, w poważnym stopniu kiepski miks (i mastering) ogranicza przyjemność "delektowania się" Twym utworem. Głównie "rzecz" tyczy złej equalizacji; wątłej dynamiki; braku separacji poszczególnych ścieżek; nieprecyzyjnie uchwyconej przestrzeni projektu... ;( Kiedyś "rzekłam" Tobie, iż cechuje Cię talent do kreacji wdzięcznych kompozycji. To fakt. Ty z kolei, jakiś czas temu, zwierzyłeś się:

Cytat:"jako że wszystko co skleje to czyste hobby to brzmi jak brzmi ;] wątpie że lepiej będzie ;) jeśli mi się podoba to jest znak że można udostępnić i tak to się kręci :P zdaje sobie że wszystko brzmi płasko i sucho bo mix/master jest mi totalnie obcy niestety ;]".

Zachęcam Cię do większego wysiłku w tej materii; bowiem po korekcie mix'u/master'u utwór nie tylko piękniej/szlachetniej będzie się prezentować, lecz także swym właściwym entourge'em skusi by powrócić doń. ^D


RE: wlewandowsky - Classic Trance - KBK - 9.12.2017

Głośność na niskich jak najbardziej odpowiednia, bo właśnie tak grał Trance w latach 90. :) Aranżacja i melodia bardzo ok, ten główny lead jedynie trochę za bardzo piszczy, ale reszta jak najbardziej ok. Jest moc.