MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams (/temat-electronica-getfreaky-x-waspxt-dancing-the-dreams)



GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Tech.Nixa - 24.11.2017

Witam, dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam kawałek, który stworzyliśmy razem z Waspem. Była to nasza pierwsza kolaboracja i moja pierwsza w ogóle kiedykolwiek. Track inspirowany oldschoolowym electro z nutką hip hopu z przełomu lat 80-90. Wszyscy, którzy kojarzą takich wykonawców jak Afrika Bambaataa, Music Instructor, Flying Steps etc. powinni wiedzieć o co chodzi :)
Jako ciekawostkę mogę dodać, że perkusja została zsamplowana ze starego, kultowego kawałka Music Instructora - Get Freaky, który jest jednym z moich ulubionych w tym stylu, który dawno temu zainspirował mnie do nadania sobie "pseudonimu artystycznego" o tej samej nazwie.
Jeśli mogę to chciałabym dedykować ten utwór mojemu wujkowi, który kiedyś namiętnie tańczył breakdance do tego typu muzyki ale od kilkunastu lat nie może już tego robić ze względu na stan zdrowia.
Z góry dziękujemy za odsłuchanie, pozdro ;)




RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Knifeman - 24.11.2017

ten kick jest za mocno przesterowany, dziwnie ze perkusja robi tylko paining w lewe ucho, bardzo podoba mi się to co zrobiono z wokalem.
Strasznie zimny ten utwór, przez ten wokal i pady właśnie. Niby czuć ten grove ale całość pasuje bardziej do meczu koszykówki w wilgotnej jaskini niż w ziomalskiej dzielnicy.


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - chrisB# - 24.11.2017

Taki suchutki zlepek wszystkiego. Te perkusyjne bez zycia, z tylu tam od jakiegos momentu gra jakis pad -zupelnie nie pasuje do numeru. Wstawki wokalu bez ladu i skladu. A potem jeszcze te klawisze i jest mlyn i mi sie nie podoba. Dziwaczne rozlozenie instrumentow. Cykacze na lewo koszmarne. Bas nawet spoko. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - agro - 25.11.2017

Hej, moim zdaniem Twój kawałek bardziej zwraca się ku wykonawcy Afrika Bambaata gdzie słychać wyraźny sner który w jego przypadku nadaje lepsze flow (rytm) do rapu natomiast u Ciebie wokal wpada jakby niezależnie, jest lekko oderwany, odklejony.
W Music Instructor uwydatnione bardziej są efekty syntezatorowe np w Music Instructor - Electric City i jest w tym jakiś czar który do mnie przemawia.

U Ciebie słyszę wszystko bardzo czyściutko, wyraźnie, syntetycznie wręcz plastikowo brakuje mi tu czegoś. Może jakaś efekciarska syntezatorowa solówka była by ciekawym zwrotem akcji dającym odpocząć od lekkiej monotonii ukrytej w dłuższym przebiegu utworu a przede wszystkim w wielobarwności dźwięków które zobojętniając motyw prowadzący, lekko rozczarowują a nie czarują :)

Sorry nie myślałem że dziś będę krytykował myślałem że będę chwalił :)

...ale mimo wszystko podejrzewam że na parkiecie tańczył bym jak szalony i gdzieś miał bym tę krytykę :)


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Wasp - 25.11.2017

"Te perkusyjne bez życia"
perka jest zsampolwana od music instructor .. krytykując tę perkusję krytykujesz music instructor


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Tech.Nixa - 25.11.2017

(25.11.2017, 11:10)WaspXT napisał(a): "Te perkusyjne bez życia"
perka jest zsampolwana od music instructor .. krytykując tę perkusję krytykujesz music instructor

To samo hihaty na lewo, które były tak w oryginale z tego co pamiętam :P


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Mandalar - 25.11.2017

(25.11.2017, 15:52)GetFreaky napisał(a): To samo hihaty na lewo, które były tak w oryginale z tego co pamiętam :P

To przydałoby się je zrównoważyć czymś stosownym po prawej.

(25.11.2017, 11:10)WaspXT napisał(a): "Te perkusyjne bez życia"
perka jest zsampolwana od music instructor .. krytykując tę perkusję krytykujesz music instructor

mam nadzieję, że to nie na serio ;)

Dawniej nie robiono takiego ostrego masteringu i np. w jazzie perkusja była w lewym kanale, w prawym kontrabas, a saks na środku i dało się tego słuchać :D


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - chrisB# - 25.11.2017

Wasp chlopie gdybym chcial posluchac music instructora to bym posluchal oryginalu a nie twojego samplowania. Gdy cos tniesz i wkladasz w nowy walek - tak jak wasz to tworzy sie nowa jakosc - powiedzmy w wielkim uproszczeniu. U was lezy miks totalnie a i mastering nie jest najwyzszych lotow. Takie jest moje zdanie. Innym moze sie podobac. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - piral - 25.11.2017

(25.11.2017, 11:10)WaspXT napisał(a): "Te perkusyjne bez życia"
perka jest zsampolwana od music instructor .. krytykując tę perkusję krytykujesz music instructor

Czyli nie można ich skrytykować, bogowie? ;)


RE: GetFreaky x WaspXT - Dancing The Dreams - Mocade - 18.01.2018

W tym utworze definitywnie coś jest, i czegoś nie ma. Jest w tym utworze pewna odczuwalna pustka, ale i jest też unikalne zgranie dwóch różnych stylów. Nie ma tu zbytnio rozbudowanego sound designu, jednak i nie ma problemu z odnalezieniem klimatu. Po mojemu to wygląda tak: po pierwszym kolabie nigdy nie można spodziewać się cudów, jednak wasp próbował podnieść aranżacyjne umiejętności Freaky do swojego poziomu i ten utwór jest rezultatem, jak dla mnie wystarczająco udanym bo można się przy tym trochę pobujać. Gratuluję kollabu freak, następne zawsze będą lepsze.

Pozdrawiam.