MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen (/temat-ambient-fantasmagorian-fantasma-6-wieczny-sen)



Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - Fantasmagorian - 25.11.2017

Fantasma 6 - Wieczny Sen poświęcona jest twórczości Zdzisława Beksińskiego. Trwa ponad 18 min i podzielona jest na 4 etapy z życia artysty.
muzyka: Robert Rozpędowski - Fantasmagorian
wokal: Paulina Stolarczuk
recytacja tekstu: Jerzy Zellma, Wiesław Dawidczyk
gitara: Jacek Kilian
wsparcie techniczne: Łukasz Kowalczyk
w utworze wykorzystano fragmenty książki pamiętnika Z. Beksińskiego pt.: "Dzień po dniu kończącego się życia" za zgodą wydawnictwa Marwit Druk.




RE: Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - In-Tegral - 26.11.2017

Hmmm... Kawał fajnego dzieła tutaj mamy. Jak dla mnie początek do momentu z elektroniką, potem znowu drobny break z padami i końcówka na pianinie wy-mia-ta!. Technicznie cały utwór ma kilka małych mankamentów do poprawy, ale nie rzucają się jakoś bardzo w uszy. Przyjemnie się tego słucha i nie ma sensu, żebym się tutaj rozpisywał, utwór zasługuje na 5. Dodam tylko, że jak słuchałem niektórych motywów, od razu w głowie miałem wizję na wersje "hard" :D.


RE: Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - ill beats - 10.12.2017

Uwielbiam ten utwór. Ciężkie życie mają artyści. Gdyby tak zamienić w recytacji malowanie na robienie muzyki, to do siebie mogę to przykleić. 5/5


RE: Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - Fantasmagorian - 12.12.2017

Bardzo dziękuję za budujące opinie.


RE: Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - Shabboo Harper - 17.12.2017

Robercie, również dzięki Tobie, twórcy tego poematu przepełnionego mistycyzmem; pogrążonego w smutku; nasyconego boleściwą refleksją, pamięć o Zdzisławie Beksińskim trwa...

"Każdy chciałby wyszarpać dla siebie choć kawałek wieczności (...)"

"(...) A może w ogóle nie ma świata, nie ma ludzi, nie ma nic innego, a jest tylko moja świadomość, a w niej moje wspomnienie?"
Z. Beksiński



PS. Technicznie: Sample'e głosu godne klarowniejszej prezencji w przestrzeni tematu; podobnie jak wokal Pauliny (ten quasi Guardian Angel efekt winien pełniej "drążyć" tekstury tła). Separacja poszczególnych tonów, w moim odczuciu, "taka sobie". Część dźwięków (Piano/Strings'y/Fx'y...) jest sporo "zatarta", nadto mastering jest zbyt cicho. Istnieje deficyt ostrości na ścieżkach; potrzeba więcej "dołu"; niektóre Pad'y przystoi bardziej wyłuskać z miksu by wręcz "przenikały" dogłębniej; skrzętnie wzburzyły, swą mocą, zmysły (jak choćby ten w lekko orientalnym stylu z 11:44, cudnie melancholijny). Tak więc, konfiguracja poziomów głośności warta retuszu (EQ/kompresje). Koncept utworu pierwszorzędny. Gratuluję Ci (!).
:)


RE: Fantasmagorian - Fantasma 6 Wieczny Sen - Fantasmagorian - 17.12.2017

Bardzo Ci dziękuję Anno za czas, który poświęciłaś na odsłuch i komentarz. Wiele to dla mnie znaczy mając taką świadomość, że mamy go bardzo mało a mimo to poświęcamy go na twórczość innych. Twoje komentarze biorę sobie mocno do serca, ponieważ masz ogromne doświadczenie w tym co robisz.

Pozdrawiam Cię serdecznie i przesyłam moc pozytywnych fluidów. :)