MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO GetFreaky - Evolution II (Demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRO GetFreaky - Evolution II (Demo) (/temat-electro-getfreaky-evolution-ii-demo)



GetFreaky - Evolution II (Demo) - Tech.Nixa - 1.12.2017

Witam,
Jest to demo będące jednym z 5 tracków, które planuję zamieścić na moim pierwszym takim małym muzycznym "projekcie" będącym mini albumem (to sie chyba nazywa epka?) składającym się jak już wspomniałam z 5 utworów i MOŻE intra i outra. Cały album najprawdopodobniej nazwę "Evolution", który ma być utrzymany we właśnie takich klimatach czyli kojarzących się z tym słowem w różnych interpretacjach. Gatunek electro/trance/techno itp. A tracki jakoś potem ponazywam jak już będę wszystkie miała. Jak na razie to wszystko jest tylko w mojej głowie i nawet nie mogę powiedzieć, że właśnie realizuję ten projekt bo dopiero mam do niego może 1 utwór, który mógłby się na nim znaleźć.
A wracając do dema. Niestety nie wiem dlaczego ale po eksporcie całego tracka do Wav czy Mp3 dźwięk niektórych ścieżek się trochę zniekształcił np. Bassu, który w DAW brzmi trochę inaczej. Chciałam nawiązać lekko do starego electro w stylu wykonawców tj. np. Afrika Baambaata, Egyptian Lover, Dj Westbam itp. ale w luźny sposób więc proszę nie traktować ich jako wzorzec dla tracka bo właściwie ta inspiracja wyszła w połowie tworzenia.
Chciałabym się dowiedzieć przede wszystkim czy track nie jest za nudny, zbyt chaotyczny no i oczywiście co wg. Was jeszcze należałoby poprawić? Mam wrażenie, że jest w nim za mało kontrastów i trochę zamula, a nie wiem jak mogłabym sprawić by ścieżki były bardziej wyraźne i charakterystyczne.
Pozdro :)




RE: GetFreaky - Evolution II (Demo) - Shabboo Harper - 19.12.2017

Pod względem aranżu tudzież selekcji poszczególnych dźwięków to, według mnie, Twój #1. Demo cechuje zmyślny "rys" Dark/Psy Trance'u z subtelnym duchem Orientu. Jest "w tym wszystkim" jeszcze pewien "mętlik", dość poważny w miksie; wszelako niektóre "pierwiastki" prezentują się obiecująco i przy większej (technicznej) precyzji czy też finezji w strukturze projektu niewykluczone, iż wykreujesz nader zgrabne, zróżnicowane w swej treści Story. Bezwzględnie plusem "Evolution II" jest Lead, przejrzysty i melodyjny; temu towarzyszy dość przyzwoity Beat i krztynę zbyt tubalny Bass; dalsze wariacje ("kontrasty") Synth'ów lub Fx'y są niezgorsze jednakże potrzebują separacji, "dopieszczenia" w kwestii EQ/saturacji/kompresji, jak również klarownego ułożenia w przestrzeni tematu. Niech będzie więcej "powietrza", jednocześnie "krwistego" zadzioru tak by owy Vibe wciąż... wabił ;). Nikola, utwór krótszy/esencjonalny byłby źródłem niedosytu, w tej chwili bliżej finału trochę nuży.
PS. Trzymam kciuki za Twą EP'kę. Beer


RE: GetFreaky - Evolution II (Demo) - illwreakyabonez - 19.12.2017

Moim zdaniem przydałoby się jakoś wypełnić tło na samym początku (dodać szum, jakieś instrumenty, efekty, chociaż reverb). Brzmiało by bardziej zachęcająco i przykuło na dłużej słuchaczy, ponieważ środek jest tego warty.
Ale muszę opierniczyć za zakończenie - jak można tak gwałtownie obciąć velocity i zakończyć utwór?!