MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP banglabejs - "Leave" - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP banglabejs - "Leave" (/temat-hip-hop-banglabejs-leave)



banglabejs - "Leave" - banglabejs - 4.12.2017

Siemano ekipo!
Pragnę Wam zaprezentować moje nowe stworzenie. Tym razem w klasycznym, niuskulowym stylu bez jakiegoś rozbudowanego dropu, bez cykaczy i nie opartym na basie.
Dajcie znać jak Wam to siedzi i baaardzo byłbym wdzięczny za rady i opinie na temat miksu, bo chyba 1szy raz w życiu tak na prawdę robiłem go na poważnie. Chociaż i tak odnoszę wrażenie, że po wrzuceniu na YT stopa na tym ucierpiała :/
No nic, zapraszam do odsłuchu ;)




RE: banglabejs - "Leave" - Shabboo Harper - 15.12.2017

Podoba mi się aura tego utworu utrzymana w finezyjnie orientalnym stylu. Aranż nietrudny. I choć brakuje (mi) jakiegoś zniekształcenia przewodniego motywu; i choć dobór tonów jest ograniczony, to koloryt tychże wyraża się wielce klimatycznie; nadto zgrabne ułożenie jednorodnego "ciągu nut" w przestrzeni tematu czyni z owego projektu niekiepski Bit :). Jest krótko acz wariacja zmyślnego Synth'u w tle; zadziorny Vox; błyskotliwe Strings'y plus sugestywne instrumenty perkusyjne prezentują się melodyjnie. Technicznie? Kick właściwie nie istnieje (i jest to efekt miksu). Banglabejs, jeśli mi wolno, sugeruję: zlayeruj tenże Kick i podbij li tylko "peak" z dużym Q; Beat winien być głośniejszy (więcej "góry" odnośnie Clap'ów; Pluck również godny "podbicia"); w tej chwili Pad'y triumfują nad perką. "Piasek" zbyt nachalny ;(. Nadto, spróbuj, proszę, użyć niespecjalnie agresywnego Side Chain'u wobec Background'u, tak by reszta "komponentów" przystojnie "przebijała się". Spory potencjał drzemie w Twoim "Leave"... :D


RE: banglabejs - "Leave" - banglabejs - 16.12.2017

Dziękuję za opinie Shabboo :) Na pewno popróbuję Twoich rad w ramach ćwiczeń.
Tylko o co chodzi z tym "piaskiem" ? Trump pepe


RE: banglabejs - "Leave" - Shabboo Harper - 17.12.2017

Cytat:"Dziękuję za opinie Shabboo :) Na pewno popróbuję Twoich rad w ramach ćwiczeń."

Proszę Banglabejs; służę i trzymam za Ciebie kciuki... :D

Cytat:"Tylko o co chodzi z tym "piaskiem" ?"

Tak określiłam dosyć kolący, szeleszczący Reverb; chodzi mi o wybrzmiewanie Kick'a, np. od 0:21. Jest to charakterne acz zbyt wyraziste; zaś "przy styku" z tonem Clap'ów (np. od 1:11) nader uciążliwe w pełnej długości utworu. Tak czuję... ^^


RE: banglabejs - "Leave" - M.Barczyk - 19.12.2017

Kurcze, słucham teraz na słuchawkach to nie powiedziałbym,że kick praktycznie nie istnieje, może nie jest jakiś super energiczny i w momentach gdy wchodzą te stringsy to wtedy faktycznie jest wrażenie,że zostaje przykryty,ale jednak coś tam tupie :D YT też może ingerować w dźwięk, coś tam słyszałem,że utwór wrzucany na YT powinien mieć określone wartości LUFS żeby nie popsuł dźwieku,ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło więc nie bede motał :D Jeśli chodzi o kompozycję to fajny bit z arabskim sznytem, brzmienie mogłoby mieć trochę wiecej mocy,ale trzeba przyznać,że te instrumenty itd. całkiem ładnie brzmią


RE: banglabejs - "Leave" - Fantasmagorian - 20.12.2017

Ale klimat, woł! Zostałem zbombardowany ciekawym przekazem i pozytywnymi emocjami. Świetne motywy i genialny materiał na pełny utwór. Brawo! (5)


RE: banglabejs - "Leave" - michxxy - 20.12.2017

Fajnie to brzmi. Taki miły jest ten motyw arabski i te skrzypki rewelacja. Elementy perkusyjne trzeba poprawic bo jakos tak zanikaja ale w sumie to bardzo udany numer. Dopracuj go i bedzie mega bicior. Skad masz ten wokal. Brzmi wspaniale! Pozdro!