MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder (/temat-ambient-jakub-kuzniar-a-place-of-endless-wonder)



Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Cześć - 8.12.2017

Cześć.
Jest to moja najnowsza produkcja, (jakoś połowa września) właściwie to taki mój mały eksperyment. Miałem wizję tego utworu w głowie przez dłuższy czas, jednak mało kiedy miałem te parę godzin na jej realizację. Na tyle na ile pozwoliły mi moje umiejętności, w końcu się udało.
Mam nadzieję, że choć trochę poczujecie o co mi chodziło.
Zapraszam.



RE: Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Mandalar - 8.12.2017

Ładne to, jest klimat.
Taka muza moim zdaniem głównie bazuje na brzmieniu. U Ciebie ono jest fajne ale chyba nie dopieszczone. Rezonanse trochę przeszkadzają i w miksie bałagan zlewających się motywów - chyba, że o to Ci chodziło? Od połowy jakby lepiej. Daję 4.


RE: Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Voel - 13.12.2017

Cześć Cześć
Jest harmonia, ,,miła piknikowa atmosfera'', delikatnie to wszystko płynie, ale za mało zmian w melodiach jak na moje sprofanowane gusta tutaj, smaczków jak na lekarstwo. No muszę przyznać iż znudziłem się trochę bo to brzmi jak zapętlony loop z melodią, a chyba nie o to tu chodzi. Chociaż jest klimat muszę przyznać, ale to nie wybroni tracka. Za dużo tu kompozycyjnej stagnacji, dlatego daję 3.
Pozdrawiam


RE: Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Cześć - 14.12.2017

@Mandalar Właściwie to takie lekkie przejście w chaos, w taką jakby przytłaczającą ilość różnych dźwięków było zamierzone. I ten odzyskany spokój od 1:55. Póki co kompletnie nie mam czasu ani nawet możliwości ale tworząc ten utwór, chciałem do niego jakiś klip zrobić. A właściwie nie jakiś. Konkretny pomysł miałem w głowie tworząc ten utwór. Całą historyjkę. Albo kiedyś przedstawię ją robiąc ten klip albo jeśli nie dam rady to po prostu napiszę jak to miało wyglądać gdzieś w opisie filmu na yt.

Cześć Candyblood.
Dzięki za opinię. Trochę bałem się, że przesadzę i wolałem to zostawić tak jak jest. Zwłaszcza, że jak napisałem wyżej - utwór tworzyłem zgodnie z moją wizją, miał on być może nawet bardziej uzupełnieniem do obrazka, który mi się zaszył w głowie (a i który chciałem też odtworzyć wizualnie, zrobić klip)
No ale.. Z klipu póki co nic nie wyszło, utwór jest raczej gotowy.


RE: Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Fantasmagorian - 15.12.2017

Cześć :D
Według mnie jest to jeden z tych utworów, które się słucha i zaraz zapomina. Jak dla mnie za lekkie (jak kołysanka dla dzieciaczków). Takie nijakie... Na szczęście jest to tylko moja nic nie znacząca opinia ;)


RE: Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - Shabboo Harper - 19.12.2017

Wykreowany nastrój jest finezyjny, czuły; "utkany" z tkliwych, eterycznych nut (miękkie Piano; krystaliczne Bells'y; mgliste Pad'y; Fx'y natury). Jest przyjemnie błogo. Aranż jednorodny; niezbyt zróżnicowany przez co utwór brzmi skromnie, krztynę ubogo. Wszelako taka jest Twoja intencja :). Technicznie? Odczucie skrytej "duchowości" tematu nie jest pełne, bowiem "uchwyceniu" myśli przewodniej nie sprzyja estetyka miksu; tenże (niestety) nie jest czysty. Już od 0:09 słyszalne są "click'i"; sporo harmonicznych interferuje ze sobą i tworzy się mini "wir", wtedy to niektóre tony (szczególnie w L kanale) niespecjalnie urodziwie wybrzmiewają w pogłosach. Jeśli mi wolno podpowiem, iż żeby ogarnąć "to wszystko" warto owe wydźwięki "robić na wysyłce", lecz przede wszystkim odpowiednio ustawiać Reverb'y i Delay'e; Side Chain między ścieżkami to także ważka "rzecz" tak by efekt procesu kreacji był satysfakcjonujący. Kubo, jeśli rozważysz korektę miksu, to proponuję, byś wpierw pokusił się o ponowną equalizację i "wycięcie" zbędnych częstotliwości... :D


RE: Jakub Kuźniar - A Place of Endless Wonder - MystiqueBeatz - 2.01.2018

Założyć słuchawki...usiąść na trawie, zamknąć oczy i odetchnąć powietrzem gdzieś z dala od cywilizacji - to pierwsze, co mi przyszło na myśl jak odpaliłem ten utwór. ;) Można się zrelaksować. :)