MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Al Barnette - Madness (Music Video) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Al Barnette - Madness (Music Video) (/temat-al-barnette-madness-music-video)



Al Barnette - Madness (Music Video) - K - 12.12.2017

Ktoś może kojarzyć z przeszłości. Tym razem jednak bardziej oficjalnie i z klipem.

https://www.youtube.com/watch?v=1RUvFIYiInM


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Pedri - 12.12.2017

Zarąbiste. Doskonały przykład jak muzyką można opowiedzieć historię


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - In-Tegral - 12.12.2017

Żeby nie clip, track pewnie wydawałby się nudny, tak to jest ekstra. Świetna robota, track brzmi dobrze, clip robi wrażenie, jest dobry pomysł i wykonanie także 5/5.


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Mandalar - 12.12.2017

Fajny przebój. Niebanalny, a dość łatwy w odbiorze, lubię takie zestawienie.
Super ten klip. Otwarta kompozycja :)
5


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Brisk Bullet - 13.12.2017

Pozytywne wrazenie i melodia bardzo dobra.
Utwor fajny + wokal Wpada w ucho tylko czemu brakuje efektow, jakis noisow? Mysle ze zlayerowany uplifter zrobilby tu swoje...No i oczywiscie wokal, ale oceniam tutaj tylko wersje instrumentalna. Dam 4
Jesli mozna to prosze udostepnij mi swoje midi, bo chcialbym troche pogrzebac. Mam smaka na maka.;)


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Zarax - 13.12.2017

Nic dodać nic ująć. Strasznie dobre.


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Castiel - 13.12.2017

Gdzie tu słychać wokal XD Pamiętam tę nutkę :D Klimat mi się podoba mix też ;) ode mnie masz 5 na zachęte bo może wkońcu coś zaczniesz robić nowego w projektach K :D :P


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Tech.Nixa - 13.12.2017

Bardzo fajne połączenie klipu z podkładem. Podobało mi się :)


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - illwreakyabonez - 14.12.2017

O kur... ([...]czę oczywiście). Track świetnie skorelowany z clipem


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - RaNi/Works - 14.12.2017

No niezłe... kopyto jest Miks jest bezzarzutowy! Drobnym mankamentem jest miejscami dość "odwlekany" aranż. Bardzo widziałbym tutaj już wspomniany przez resztę - wokal. Rozumiem jednak że utwór także miał za zadanie posłużyć jako ważne tło dla fabuły na filmie. Piątal leci bo wtf why not?

Swoją drogą sub leci XD


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Cześć - 14.12.2017

Utwór jako dodatek do obrazka - genialne
Sam utwór (bez wideo) - może i bardzo dobrze brzmiąca, no ale jednak nuda straszliwa.


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Grigor - 16.12.2017

Piosenkę bardzo przyjemnie się słucha, bardzo fajna. Nie wiem dlaczego ale stopa mi nie pasuje do tej piosenki, być może to tylko moje odczucie i mam taką nadzieje :D


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Shabboo Harper - 4.01.2018

Hey Kay. Jeśli pozwolisz odniosę się li tylko do utworu. Track cechuje zachęcający aranż; zgrabny Beat; przystępna separacja. Niektóre dźwięki nie do końca zbyt klarowne; przez co pełny temat brzmi trochę "płytko"; godnym byłoby podrasować owe tony (szczególnie Synth'y/Pluck/Piano). Kick prezentuje się skromnie; jest sporo przykryty przez Saw Noise'y. Myślę, iż właściwy Side Chain tudzież Layering (tejże stopy) przysłużyłyby się finalnej ekspresji Twego "Madness". Obecność gitary trafiona; ta przysparza osobliwej lekkości wobec potoczyście wykreowanej "myśli przewodniej" projektu. ^^ Wszelako dyskretne upiększenie przestrzeni, w tym "przejść", o choćby klimatyczne Fx'y/Sweep'y ujarzmiłoby krztynę monotonny wydźwięk całości. Generalnie, technicznie nieśmiało sugeruję przequalizować kilka ścieżek plus "dopieścić" mastering; ten jest zbyt skompresowany (deficyt dynamiki); większość nut jest, w pewnym stopniu, przytępiona... Jeśli chodzi o potencjalny wokal. W moim odczuciu jest zbyteczny. Obecna struktura kompozycji jest dostateczna. ^D


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Mat.Mor.Raw - 5.01.2018

Pierwsze wrażenie 5 - muzyka, wideo, historia, wszystko bardzo spójne, zdecydowane i robiące wrażenie
Kompozycja 3 - jest poprawnie, ale forma kompozycji dość powtarzalna, a temat muzyczny niezbyt wyróżniający się na tle podobnych kawałków electro House, na uwagę zasługują dynamiczne przejścia pomiędzy częściami utworu
Aranżacja 5 - bogata w warstwy i instrumenty, zróżnicowana faktura utworu, rozszerza się i nasyca się na przestrzeni utworu, budując odpowiedni nastrój
Brzmienie 4 - syntezatory, basy i perkusja brzmią bardzo wyraziście i soczyście; natomiast brzmienia plucked jak dla mnie zbyt sztuczne, plastikowe i bez wyrazu
Mix 5 - spójny, klarowny, stereofoniczny, jak dla mnie trochę zbyt pompująca kompresja, ale mieści się to w ramach gatunku
Ocena 5/5

PS: Skąd pomysł na wideo, jak długo powstawało, ilu aktorów brało udział w kręceniu scen i jak przebiegała praca nad zmontowaniem całości z muzyką? ;)


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - K - 5.01.2018

(5.01.2018, 12:12)Mat Mor Raw napisał(a): PS: Skąd pomysł na wideo, jak długo powstawało, ilu aktorów brało udział w kręceniu scen i jak przebiegała praca nad zmontowaniem całości z muzyką? ;)

Pomysł to moja wyobraźnia ;). W kręceniu scen nie brali udziału żadni aktorzy, gdyż całość (poza datami - to zwykłe obrazy) powstała w GTA V. Sceny najpierw były nagrywane w grze (z wykorzystaniem modów), następnie we wbudowanym edytorze Rockstar edytowałem ujęcia i pracę kamery, a finalnie obrabiałem materiał w zewnętrznym programie. Aktualny efekt został uzyskany poprzez użycie filtrów z wysokim kontrastem oraz delikatne rozmazanie konturów.

Najdłuższa część pracy to naturalnie godziny żmudnego cięcia klipów na milisekundowe odcinki, aby idealnie zsynchronizować obraz z poszczególnymi dźwiękami w utworze. W tym celu w projekcie miałem 2 ścieżki audio - jedną z utworem, drugą wyłącznie z dźwiękiem przewodnim (ten krótki gitarowy pluck słyszany na samym początku). Pierwszej ścieżki używałem do ogólnego podglądu, natomiast z drugiej korzystałem właśnie jako wyznacznika gdzie ciąć w tempo - ścieżki audio wyświetlane są w programie jako fale, więc krótki dźwięk pokazuje mi gdzie dokładnie wybrzmiewa melodia. Przed finalnym renderem w projekcie było grube kilkaset cięć, a cała praca nad klipem trwała kilkadziesiąt godzin.


RE: Al Barnette - Madness (Music Video) - Mocade - 19.01.2018

Oryginalny klip, nazwa utworu bardzo dobrze pod niego pasuję. Trochę się zdziwiłem jak Jezus Jahwe pajacyk rączki w górę i w dół zwiódł wszystkich na pokuszenie a potem jeszcze zakosował dziewczynę. Ale trzeba przyznać lead jest naprawdę chwytliwy i solidnie zrobiony. Szkoda że bardzo rzadko wrzucasz materiały, bo czas ucieka miesiącami a talent się marnuję. W każdym bądź razie masz i ode mnie 5, Pozdrawiam.