MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP GetFreaky - Summer Thingz - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP GetFreaky - Summer Thingz (/temat-hip-hop-getfreaky-summer-thingz)



GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 12.12.2017

Witam, chyba po raz pierwszy udało mi się w końcu zrobić jakiegoś samplowanego bita. Oczywiście "udało" pod względem tego, że okiełznałam sample aby chciały ze mną w miare współpracować xD Na pewno wiele jeszcze do poprawy dlatego wrzucam Wam go tutaj z nadzieją na jakieś rady i opinie.




Brak prefiksu. Kolejny tego typu nie poprawnie założony temat będzie nagradzany odpowiednio.
Maciek




RE: GetFreaky - Summer Thingz - Wasp - 12.12.2017

ładnie wszystko współgra
może tylko lead.. chyba miał być g-funkowy ale "sine" pasował by bardziej i do tego modulacja wysokości dźwieu
bas też z sampla czy dograny?
polubione na SC of course


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 12.12.2017

(12.12.2017, 20:00)WaspXT napisał(a): ładnie wszystko współgra
może tylko lead.. chyba miał być g-funkowy ale "sine" pasował by bardziej i do tego modulacja wysokości dźwieu
bas też z sampla czy dograny?
polubione na SC of course

Dzięki :)
tak, leady to zdecydowanie moja słabsza strona i też w sumie od niedawna dodaję je do tracków, w zamiarze miał być może niekoniecznie gfunkowy ale coś bardziej w stylu początku w piosence Michaela Jacksona - Rock With You. Chciałam uzyskać podobne brzmienie no ale...coś nie pykło XD Chociaż w sumie tam są jakby 2 leady i ten delikatniejszy miał być (nieudaną) imitacją tego brzmienia z piosenki.
Bass wyciągnięty z sampla trochę zequalizowany.
Bardzo mi miło :D


RE: GetFreaky - Summer Thingz - versu - 12.12.2017

fajny, laidbackowy klimat, ja propsuje chociaż dawno już się w oldschoolu nie obracam


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 12.12.2017

(12.12.2017, 22:55)versu napisał(a): fajny, laidbackowy klimat, ja propsuje chociaż dawno już się w oldschoolu nie obracam

Dziękuję za miły komentarz ;D Myślałam czy by nie zrobić z tego gfunku na początku ale chyba popsułby on trochę ten soulowo-jazzowy klimat :)


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Mandalar - 12.12.2017

Po mojemu bardzo udany chilloucik :)
Ładnie nierówno, przyjemnie miękko.
Kojące brzmienia i melodie.
5


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 12.12.2017

(12.12.2017, 23:42)Mandalar napisał(a): Po mojemu bardzo udany chilloucik :)
Ładnie nierówno, przyjemnie miękko.
Kojące brzmienia i melodie.
5

To mój powrót w "wielkim" stylu xD
Dzięki ;D


RE: GetFreaky - Summer Thingz - dejfdj - 13.12.2017

Nieźle brzmi. Dużo się napracowałaś z instrumentami i miksem.
Stopa jedynie.. ma nieokiełznany rytm :P


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 13.12.2017

(13.12.2017, 0:02)dejfdj napisał(a): Nieźle brzmi. Dużo się napracowałaś z instrumentami i miksem.
Stopa jedynie.. ma nieokiełznany rytm :P

Dzięki :D
Chyba zmienię trochę tą perkusję na bardziej "gładką" bo ta wydaje mi się aż za mocna na tego chillowego tracka :)

A ja mam takie pytanie do Was.
Bo odpaliłam sobie tego traczka w Aimpie i miałam ustawiony jakiś randomowy korektor z wcześniejszego słuchania i stwierdziłam, że w takim ustawieniu brzmi to dużo lepiej, nie tak płasko i słychać wyraźnie każdą ścieżkę. Czy jest jakaś możliwość żeby przenieść taki układ do Dawa? Czy jest jakaś wtyczka, w której mogłabym zrobić taki korektor? W SO3 mam jakiś tam equalizer ale on na za wiele nie pozwala i raczej nie uda mi się uzyskać tego efektu co w korektorze w Aimpie. Jakies pomysły? [Obrazek: VjwlI2F.jpg]


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Mandalar - 13.12.2017

http://www.voxengo.com/product/marvelgeq/


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 13.12.2017

(13.12.2017, 0:39)Mandalar napisał(a): http://www.voxengo.com/product/marvelgeq/

O dziękuję, czyli jak przekopiuje te same wartości co sobie ustawiłam w Aimp to wyjdzie mniej więcej ten sam efekt?


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Mandalar - 13.12.2017

(13.12.2017, 0:45)GetFreaky napisał(a): O dziękuję, czyli jak przekopiuje te same wartości co sobie ustawiłam w Aimp to wyjdzie mniej więcej ten sam efekt?

Nie wiem, nie sprawdzałem, sprawdź co wyjdzie.


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Voel - 13.12.2017

Cześć
Intro mi się spodobało, nie jest jakoś rozwleczone, konkret i dalej już wchodzi ładnie traczek.
W dalszej części utworu są fajne, miłe dla ucha spokojne melodie, którę pozwalają się wyluzować w nieco energicznym tonie. Wszystko ładnie płynie i pozwala się wychillować. Po odsłuchu utworu czuję się rozluźniony.
Miło mi się słuchało, dobra robota.
Jedyne do czego można by się przyczepić to to o czym wspomniał Dejf. Ocenę jaką zostawiam to 5
Pozdrawiam


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Tech.Nixa - 13.12.2017

(13.12.2017, 1:29)Candyblood napisał(a): Cześć
Intro mi się spodobało, nie jest jakoś rozwleczone, konkret i dalej już wchodzi ładnie traczek.
W dalszej części utworu są fajne, miłe dla ucha spokojne melodie, którę pozwalają się wyluzować w nieco energicznym tonie. Wszystko ładnie płynie i pozwala się wychillować. Po odsłuchu utworu czuję się rozluźniony.
Miło mi się słuchało, dobra robota.
Jedyne do czego można by się przyczepić to to o czym wspomniał Dejf. Ocenę jaką zostawiam to 5
Pozdrawiam

Dzięki bardzo :)
Cieszę się, że w końcu udało mi sie zrobić coś co jest w jakiś sposób dobre i się podoba.
Z tą perkusją jeszcze popróbuję, może potem wrzucę updejta.

A teraz zmagam się żeby ten utwór brzmiał tak. Jest to nagrane przez audacity odtwarzanie w Aimpie gdzie odpalony miałam ten equalizer i chciałabym osiągnąć to brzmienie w Dawie ale niestety niezbyt mi to idzie bo albo wychodzą przestery albo to nadal nie to. Nie wiem co mogę zrobić aby upodobnić oryginał jak najbardziej do wersji odtwarzanej w Aimp :/
Wg mnie brzmi ona dużo lepiej, a Wy co myślicie?

http://tiny.pl/glbv2

A tak teraz to brzmi, przerobiłam trochę perkusję i pobawiłam się jeszcze equalizatorem. Niestety SoundCloud tak popsuł jakość, że brzmi to jak 100 metrów mułu i jakby po prostu zostało dodane więcej basu. Na "żywca" brzmi to dużo lepiej chociaż chętnie się dowiem czy wg was taka podboostowana wersja brzmi lepiej czy może przesada?




RE: GetFreaky - Summer Thingz - chrisB# - 13.12.2017

Moze byc. po twoich ostatnich numerach gdzie przesadzalas z iloscia dzwiekow bez ladu i skadu teraz jest nawet jakis motyw. Troche ten lead piszczy i wkurza na dluzsza mete poza tym ta perkusja jakos nie za bardzo siedzi ale ujdzie. Moze cos dodaj bo w sumie troche monotonny walek. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Summer Thingz - Shabboo Harper - 19.12.2017

Hey Freaky. Utwór, w klimacie Lo-fi/Vintage, wdzięcznie odzwierciedla Twe kreatywne "ciągotki" ku "czarnym nutom" ;). Jest przystępnie, posuwiście, spokojnie. Sound Design niezbyt odkrywczy; w poważnym stopniu "skupiony" w sferze Beat'u. Ten brzmi nader tłusto; szczególnie zbyt dobitny Kick, który warto wyraźniej odróżnić od suchego Snare'a i swoiście pulsującego Bass'u. Gwarantem pewnej lekkości/powiewności są Hi Hat'y (te godnym jest pełniej ułożyć w tle). Ton a'la Cymbals, o ile w Intro prezentuje się względnie, o tyle incydentalne "akcenty" tegoż już gorzej; trochę "brudzą" miks (np. w 1:36/1:55/2:10/2:14...)^^. Motyw przewodni ponętny, niemalże filuterny wszelako zbyt piskliwy i w pewnym momencie tak wysoki ton ciut irytuje. Jeśli mi wolno sugeruję więcej "troski" w odniesieniu do "przejść"; jak również balansu częstotliwości ścieżek (Lead'y/perka). Przyjemny to Loop; "garść" Fx'ów plus Sample wokalu upiększyłyby finalny wydźwięk "Summer Thingz"... ;D


RE: GetFreaky - Summer Thingz - 1way2 - 25.12.2017

Ciekawe, kojarzy mi sie z san andreas