MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT rmx - break - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT rmx - break (/temat-breakbeat-rmx-break)



rmx - break - pumadesign - 12.12.2017

Mało się dzieje w tym dziale więc wrzucam mój jeszcze nie skończony trak , robiony chwilowo na słuchawkach , brak suba , privet sc :

https://soundcloud.com/rmxdnb/rmx-break/s-CS7N9


RE: rmx - break - Shabboo Harper - 19.12.2017

Intro w stylowym "cieniu" Industrial'u; intrygujące, przyjemnie "brudne". Beat niekiepski, minimalistyczny; "z polotem", w lekko katońskim "wcieleniu" ;). Tak powściągliwie uchwycona perka do 2:08 brzmi sucho, zbyt zachowawczo względem tła, gdzie większość tonów zacnie "kołysze się" w Delay'ach i "dotknięta" jest automatyzacją na kanałach. W tej części projektu jest statecznie. Tak przydługi "dysonans" krztynę nuży, zważywszy, iż Break/Drop jest wielce zbliżony do wstępu utworu. Jednakże to Twój koncept... :) W moim skromnym odczuciu, track winien prędzej przechodzić w odcinek od 2:40, w którym wyłania się efektowny Bass. Wprawdzie tenże jest świetnie "schrypły", to po chwili drażni swą "ciernistą" barwą. Godnym byłoby "wnieść" więcej defiguracji; dzikości w "pejzaż" obecnych nut. Aranż jest sporo powtarzalny; spróbuj, proszę, "coś" jeszcze "wkręcić"; tak by "Break" był bardziej skażony, "groźny" (?); ewentualnie skróć temat by był bardziej kuszący. Rmx, fundament jest; solidny. Beer


RE: rmx - break - Tech.Nixa - 28.12.2017

Ogólnie zgadzam się w większości z wypowiedzą Shabboo co do suchości niektórych elementów w tracku i zbyt dużych kontrastów między poszczególnymi elementami. Intro jest w ciekawym klimacie, zastanawia mnie czy jest to sampel czy jakiś twór własny, fajnie brzmi ten "mechaniczny" synth z echem jak z fabryki, klimat ogólnie industrialny i elektroniczny jednak rozstawienie tych sekwencji nie za bardzo mi sie podoba, brzmią zbyt nachalnie i nie pozwalają sie dobrze wsłuchać w utwór bo po pewnym czasie track zaczyna brzmieć jakby sie zacinał. Myślę, że bardziej przemyślane rozstawienie tych "loopów" w intrze mogłoby lepiej wpłynąć na odbiór utworu, który zauważyłam ogólnie choruje na takie nieprzemyślane następowanie po sobie motywów jeden za drugim. To samo w perkusji, samo jej brzmienie jest dobre ale kompozycja mi osobiście nie siedzi. Ten charczący subbas albo potrzebuje jeszcze jakiegoś layera albo wypadałoby go w ogóle poprawić bo brzmi jak z innej beczki i z mrocznego klimatu przechodzi w jakiś bliżej nieokreślony. Ogólnie w tracku brakuje czegoś co by go wypełniło, miejscami robi się bardzo pusto i ma się w rażenie jakby grała tylko perkusja i jakaś jedna inna ścieżka. Te przerywniki przed motywem głównym są fajne ale im również brakuje czegoś co by je wtopiło w całego tracka bo w takiej formie brzmią jak odcięte sample. Słychać, że track ma jakiś potencjał i ciekawy klimat ale moim zdaniem to jeszcze nie to i wypadałoby jeszcze popracować, niektóre elementy go psują, niektóre nie są wystarczająco "syte" i po dłuższym czasie track nudzi. Mam nadzieję, że moja chaotyczna wypowiedź na cokolwiek się zda.
Czekam na kolejne produkcje, pozdrawiam :)


RE: rmx - break - pumadesign - 29.12.2017

dzięki :) w tym traku przeważają pocięte sample , starałem się zrobić z nich coś "swojego" , w tym perkusja nad którą długo siedziałem i sklejałem w jedną całość ..."nie przemyślane następstwa" z tym miałem zawsze problem ;) ... małe poprawki już są i możliwe że już mniej nudzą te ponad 5 minut ale na razie nie wrzucam na MP . Raczej wracam do tworzenia dnb .. a miałem na dłużej zostać przy breakach , osobiście zadowolony jestem z tej produkcji , oczywiście wiem że rozpie**** ten trak nie robi ale kiepski też nie jest , klimat jakiś jest perkusja daje rade i to najważniejsze dla mnie . To ja chyba teraz napiję się cappuccino albo najlepiej mocnej kawy i włączę fruta , później może traktora i ogólnie wszystkiego dobrego w nowym roku życzę .


RE: rmx - break - neurojin - 29.12.2017

Perka fajna, szczególnie jeśli chodzi o brzmienie. Można by ją trochę rozbudować, dodać więcej sampli czy jakiś wariacji jednak ;P


RE: rmx - break - Tech.Nixa - 29.12.2017

Zły nie jest, a nawet można by rzec, że trzyma całkiem poziom więc nie ma co ale jednak brzmi troche bardziej jak nie do końca wykorzystany w swoim potencjale zlepek pomysłów porzucony po kilku godzinach pracy. Czuć niedoróbki i, że jest to bardziej demo aniżeli ukończona produkcja ale chętnie usłyszałabym go w kompletnym wydaniu bo ma on ciekawy klimat i chciałoby sie w niego wczuć ale dlaczego do końca się nie da, napisałam to już we wcześniejszym komie.
Życzę wszystkim wielu wspaniałych produkcji w nowym roku i żeby każda była coraz lepsza :)