MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. (/temat-ableton-live-abletona-live-9-nie-odczytuje-nexusa2)



Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - m47u6 - 13.12.2017

Witam, wczoraj pobrałem Nexusa2 (wiem, że niektórych może to oburzyć, ale póki co nie mam funduszy na zakup, a chciałem zobaczyć jak wygląda praca z tą wtyczką) Po zainstalowaniu w sekcji plugins nie ma śladu po Nexusie. Sprawdziłem i w FL Studio 12 i działa. Szukałem rozwiazania w internecie, ale niestety żaden z poradników nie naprawił tego błędu.

Jeżeli ktoś spotkał się z tą usterką to ucieszyłybym się bardzo gdyby mi pomógł :)


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - DelianoCarl - 15.12.2017

może niezgodność bitowa?
a może załadowałeś plik .dll nie do tego folderu co trzeba?
sprawdź jaki jest ustawiony folder odczytu wtyczek VST w Abletonie.


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - m47u6 - 15.12.2017

jeżeli chodzi o folder z pluginami to na pewno jest wszystko ok. jeżeli chodzi o zgodność bitową to już sprawdzałem i niestety również nic :/ Ableton i FL mam w wersji 64-bitowej i dziala tylko na produkcie od Image Line


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - Zirds - 16.12.2017

Ableton to porządny Soft, nie czyta byle gówna ;)


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - m47u6 - 16.12.2017

może tak być XD ale martwię się że ta niezgodność będzie występować również z innymi wtyczkami


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - dejfdj - 16.12.2017

To są właśnie te kruczki. Miałem identycznie. I nawet nie wiem co pomogło..
.. na początek dopisz do .dll "64bit" w nazwie..


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - DelianoCarl - 16.12.2017

Może Nexus 2 ma dwa różne pliki .dll ??
Jeden odpowiadający za wersję 32bitową, a drugi 64bitową.

Ktoś kiedyś tutaj miał podobny problem z Serum.

Może jednak zgrałeś 32bitowego Nexusa. 64bitowy FL czyta załadowaną wtyczkę 32bitową, a Ableton już nie.
I to Cię może zmylić ;)

Miałem kiedyś bardzo podobny problem.
Te same wtyczki 32bitowe np Korg Legacy Collection - FL 64bit odczytywał, ale Cubase 64bit już nie. (ot takie zabezpieczenia)


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - m47u6 - 16.12.2017

Niestety to również nie pomogło. Plik .dll jest 64-bitowy :/ nie mam już siły na naprawę tej usterki. Mimo wszystko dziękuję wszystkim za pomoc ;)


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - Zirds - 16.12.2017

Sprawdź czy wersja demo Nexusa działa.. Może być problem z odczytem źle scrackowanych plików i się gryzą z plikami Abletona.


RE: Abletona Live 9: Nie odczytuje Nexusa2. - Grigor - 31.12.2017

Cześć, można wiedzieć skąd pobrałeś nexusa 64 bit? Bardzo mi pomożesz jeżeli odpowiesz na moje pytanie :D