MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Chronicalli ill Records - Genesis - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Chronicalli ill Records - Genesis (/temat-hip-hop-chronicalli-ill-records-genesis)



Chronicalli ill Records - Genesis - ill beats - 13.12.2017

Tutaj kontynuuję wątek z dzialu 'Dema'




poprawiam tytuł oraz brak prefiksu
Proszę o zapoznanie się z Regulaminem, oraz z tematem Jak poprawnie założyć wątek z własnym utworem. Na raz następny będzie ostzeżenie
Maciek




RE: Chronicalli ill Records 'Genesis' - Cześć - 14.12.2017

Niby bit ma swój urok ale zrobił go sampel. Na moje ucho to tu jest jedynie sampel i dość banalna perkusja. Co tu oceniać? Czy ładny sampel dobrałeś? Tak, bardzo ładny.
Nie wydaje mi się, żebyś tu cokolwiek zagrał, popraw mnie oczywiście jeśli się mylę; wtedy byłbym miło zaskoczony i napisałbym cokolwiek. Ale jeśli jest tak jak ja myślę to tak naprawdę Ty tu nic nie zrobiłeś.

I nie zrozum mnie źle.
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z muzyką to coś takiego nie jest niczym złym, jakoś trzeba zacząć, uczyć się. Ale jeśli jednak już trochę to robisz to radziłbym się mocno zastanowić ile tak naprawdę siebie dajesz do utworu. Bo (podkreślam, JEŚLI jest tak jak się domyślam, że jest) sam zapętlony sampel z perkusją to jest tak samo jakbym ja zdarł jakiś dla ustalenia uwagi turbo popularny obecnie utwór i dodał jakieś ciche i krótkie dzwoneczki pod koniec i podpisywałbym to, że to jest mój utwór.
Ja rozumiem samplowane bity, tylko nawet i do nich raczej pasuje coś więcej dorzucić od siebie.
Póki co nie oceniam, czekam na odpowiedź


RE: Chronicalli ill Records 'Genesis' - ill beats - 15.12.2017

Cześć, masz rację jeśli chodzi o sample. Instrumental pochodzi z przed 2,3 lat temu zanim zacząłem uczyć się teorii muzyki. Bit ten zuploadowany został tylko jako kontynuacja wątku Trochę po Bożemu z działu Dema, proszę sprawdż, bedziesz wiedział o co chodzi. Pozatym wydaję misię, że nie przesłuchałeś podkładu do końca nawet. A co do zapetlonych sampli z samą perkusją to proszę sprawdz to:
https://www.youtube.com/watch?v=jfFTT3iz740
Ma 11 mln wyświetleń. Czy jeśli też pobawię się trochę filtrem to bedzie się podobał? ;)


RE: Chronicalli ill Records 'Genesis' - Cześć - 15.12.2017

Przesłuchałem do końca. Nawet dwa razy. Nie słuchałem za to tego dema. Teraz włączyłem. Utwór jest ciekawy, fajny. Pobawiłeś się trochę muzyką i wyszło to naprawdę dobrze, nie zmieniłbym niczego w nim. Kompletnie co innego niż to tutaj.
To co przedstawiłeś tu to ja pamiętam robiłem właśnie jak zaczynałem robić bity/zaczynałem cokolwiek robić w DAWie. Bo zaczynałem od nieszczęsnego hip-hopu. Wyglądało to dokładnie tak samo; czyt. w 15minut zrobiony kawałek na zasadzie:
1. Jakiś sampel - szybko pociąć albo zapętlić
2. Perkusja. Taka na jaką mi (znikome) możliwości pozwalały.
3. Koniec.
I takich potrafiłem zrobić z 6 na dzień. I tak zresztą robiłem.
I serio, to brzmiało dokładnie jak ten Twój utwór.
I to nie jest nic złego, bo jakoś trzeba zacząć. Byle by w tym nie tkwić.
Odnośnie Nujabes. Ludzie przeważnie w ogóle nie zwracają uwagi na proces produkcji, tylko na produkt finalny. Nie obchodzi ich jak to zostało zrobione, BA - nawet się nad tym nie próbują zastanawiać. Nawet duża część ludzi nie będzie potrafiła wymienić nazw 3/4 instrumentów grających w utworze. To nie jest dla nich istotne. Ważne jest brzmienie całościowe, gotowy produkt. I to brzmi świetnie w utworze, do którego dałeś link. ALE tutaj jak i na wszystkich innych forach tematycznych siedzą ludzie, którzy właśnie przykładają uwagę do innych rzeczy. Na forum o malowaniu to ludzie będą Ci mówić, że masz złe farby (nawet jak całość nie wygląda źle i ktoś zupełnie nie znający się powie, że ładny obraz namalowałeś) albo, że masz złą technikę, cokolwiek. Na elektronicznym będą mówić nie, że zrobiłeś działającą instalację elektryczną, tylko co w niej możesz poprawić, może inne przewody dać i tak dalej. No i tak samo na forum o produkcji muzyki raczej bardziej się bierze pod lupę utwór od strony technicznej.
Chyba nie jest tajemnicą, że tego typu podkłady są banalne i nie wymagają jakichś większych umiejętności. I tylko o to mi chodzi. A z utworem "genesis" wygląda to tak od strony technicznej, że poszedłeś na łatwiznę ALBO tak jak napisałeś, robiłeś ten podkład dawno temu, gdy nie za bardzo jeszcze wiedziałeś jak to się robi w tę muzykę całą.
I naprawdę niewiele w takim razie można tu ocenić. W "feather" jest parę rzeczy dogranych, jak chociażby bas. Bardzo prosty, ale jest. I on pasuje. Argument o popularności utworu, gdy rozmawiamy o technicznych sprawach nie jest dobry.
Tak więc demo jest 5/5
Genesis -/5. Bo tu praktycznie nic od Ciebie nie ma, więc nawet nie wiem jaką ocenę można dać.
I tak z ciekawości. Z kiedy jest to demo? Bo jest nieporównywalnie lepsze.
Pisane na szybko, więc może ta cała ściana tekstu być dość chaotyczna, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodziło. Muszę lecieć, ale jak wrócę to bardzo chętnie sprawdzę więcej Twoich produkcji. Coś tam pewnie też napiszę. Po prostu strasznie ciekawy jestem progresu jaki zrobiłeś. To mnie zawsze najbardziej ciekawi.


RE: Chronicalli ill Records 'Genesis' - ill beats - 16.12.2017

(15.12.2017, 12:20)Cześć napisał(a): jak wrócę to bardzo chętnie sprawdzę więcej Twoich produkcji. Coś tam pewnie też napiszę. Po prostu strasznie ciekawy jestem progresu jaki zrobiłeś. To mnie zawsze najbardziej ciekawi.

Obecnie robię mniej więcej coś takiego:
Chronically ill Records: Vintage 19 muzyczny szkic
link do muzycznego szkicu

Zachęcam też do odwiedzenia tematu Szkic w dziale Dema

Powdrawiam


RE: Chronicalli ill Records 'Genesis' - dejfdj - 16.12.2017

Takie przepróchniałe beaty. Fajny. Na spokojnie 4


RE: Chronicalli ill Records - Genesis - ill beats - 18.12.2017

(16.12.2017, 4:51)dejfdj napisał(a): Takie przepróchniałe beaty. Fajny. Na spokojnie 4

Publikuje poprawioną wersję, trochę mniej dentystyczną. Jest refren+, jest mniej borowania, jest faza, więcej gitary. Posłuchaj i oceń czy jest płynniej.

https://soundcloud.com/chronicallyillrecords/192b/s-AsHw5

Wiem, że jest trochę nudny, mógłbym trochę filter zatrudnić miejscami. Co myślicie?