MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) (/temat-pomoc-w-wyborze-pierwsze-glosniki)



Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - Dart Barts - 16.12.2017

Witam, otóż problem mam taki że od pół roku szukam głośników pod pc głównie do muzyki oraz czasem pogrzebać w fl studio w obu przypadkach gatunek muzyki to house lub trance. budżet mam niewielki bo 600 zł na parę. pokój ma 17m2 jest kwadratowy i głośniki będą na biurku narożnym oddalone od siebie w okolicach metra. Zależy mi na wiernym dźwięku żeby w razie co można było coś w miare ciekawego wyprodukować .W paru artykułach wyczytałem że nawet zwykłe głośniki edifier 1700 mogą sprostać (jakoś) temu zadaniu. Ale natknąłem się również na budżetowe monitory Alesis elevate 5 i mam nurtujące mnie pytanie co lepiej z tych dwóch zagra jako odsłuchy do muzyki i czasem do amatorskiej produkcji ? ^^ (jeżeli był już temat tego typu to przepraszam ale nie znalazłem odpowiedzi :\ ) bassreflex z powodu rozzstawienia mogę mieć chyba tylko na froncie :(


RE: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - Zirds - 16.12.2017

Bass reflex możesz mieć też z tyłu. Musisz się nauczyć pracować w takiej sytuacji na takich ustawieniach. Wiem, bo sam tak mam :)
A co do wyboru to myślę, że najlepiej wybrać się do sklepu i samemu przetestować wybrane głośniki.. zaś z drugiej strony jeśli to mają być pierwsze w życiu "poważniejsze" odsłuchy to wybrałbym Alesisy.


RE: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - pumadesign - 16.12.2017

dokładnie , dobrze byś zrobił odwiedzając sklep i bez pośpiechu wsłuchał się we wszystkie które cię interesują , ogólnie to ja bym radził wybrać monitory ale nie mniej niż za powiedzmy 1200 zł które są warte tej ceny jeśli myślisz karierze a nie o bandcampie ale nie ma co sporo jest takich tutaj producentów więc możesz też głośniki ale porządnie się dowiedz "które" w cenie 600 zł bo wybór jest spory , chyba że ci się śpieszy , i jeszcze pytanie subwoofer będzie ci potrzebny ??


RE: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - Dart Barts - 16.12.2017

(16.12.2017, 20:42)pumadesign napisał(a): dokładnie , dobrze byś zrobił odwiedzając sklep i bez pośpiechu wsłuchał się we wszystkie które cię interesują , ogólnie to ja bym radził wybrać monitory ale nie mniej niż za powiedzmy 1200 zł które są warte tej ceny jeśli myślisz karierze a nie o bandcampie ale nie ma co sporo jest takich tutaj producentów więc możesz też głośniki ale porządnie się dowiedz "które" w cenie 600 zł bo wybór jest spory , chyba że ci się śpieszy , i jeszcze pytanie subwoofer będzie ci potrzebny ??

Szczerze wolałbym bez subwoofera, jeżeli chodzi o karierę to na poważniej o tym nie myślałem,muzyka po prostu sprawia mi przyjemność a że lubię wsłuchiwać się w szczegóły i trochę słuchawki zaczęły mnie denerwować pomyślałem o głośnikach. Sporo czytałem i nawet słyszałem kilka droższych studyjnych modeli jak krk g3 ale po prostu szkoda mi kasy bo wiem że zapalonym producentem nie jestem. Chyba że za kilka lat poprawią się moje umiejętności to wtedy przeznaczę na monitory ze 2000 ,ale w tej chwili szukałem w miarę wiernych odsłuchów żeby były odskocznią od słuchawek. Czy mi się spieszy hmm.. niby nie ale remont dzięki któremu będę mógł posiadać głośniki z bassreflexem z tyłu odbędzie się za około rok lub więcej a oferta z przednim reflexem jest troszkę węższa ,więc wolałbym kupić coś szybciej i najwyżej odsprzedać :\


RE: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - Dart Barts - 16.12.2017

(16.12.2017, 19:42)Zirds napisał(a): Bass reflex możesz mieć też z tyłu. Musisz się nauczyć pracować w takiej sytuacji na takich ustawieniach. Wiem, bo sam tak mam :)
A co do wyboru to myślę, że najlepiej wybrać się do sklepu i samemu przetestować wybrane głośniki.. zaś z drugiej strony jeśli to mają być pierwsze w życiu "poważniejsze" odsłuchy to wybrałbym Alesisy.

Hmm z tym bassreflexem Masz rację ,ale w tej chwili naprawdę musiałbym wynieść trochę mebli aby u mnie to jakoś grało ( chyba że też masz sporo niepotrzebnych mebli jak ja i dajesz radę z bassem z tyłu ) dzięki za opinię które byś wybrał, szczerze widziałem kilka filmików gdzie te Alesisy wychwalają, nie wiem czy Ci ludzie mieli styczność z czymś lepszym ale też mi się wydaje że te Alesisy aż takie tragiczne aż nie są :)


RE: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - In-Tegral - 16.12.2017

W tej cenie i tak wszystkie beda grac identycznie i tak


RE: Pomoc w wyborze (pierwsze głośniki) - pumadesign - 16.12.2017

Słabo się orientuję ale powiem ci że wolałbym niewielkie głośniki z subwooferem , tylko nie wiem czy 600 zł by wystarczyło : ) najlepiej się wsłuchać na żywo w jak najwięcej głośników i wybrać , ogólnie to jeszcze napiszę tak karta dźwiękowa - głośniki / interfejs - monitory z tym pierwszy zestawem to wiesz jak jest , zdarzają się polepszacze dźwięku , ale rozumiem że słabo z kasą i muzyka robiona dla przyjemności .