MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 (/temat-karta-muzyczna-i-ta-zintegrowana-nie-wykrywana-przez-windows-7)



Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Wasp - 17.12.2017

ostatnio zrobił mi się taki problem że po włączeniu windowsa on nie widzi kary m-audio delta 1010TL i przechodzi na kartę zintegrowaną lub nie widzi żadnej
dopiero jak zreinstaluje deltę i uruchomię ponownie to wszytko śmiga , aż do następnego restartu lub uruchomienia Windowsa
- wtedy nie widzi kart
Jak myślcie dlaczego tak się dzieję?.. pewnie reinstalka windowsa by pomogła.. ale to dla mnie ostateczność


RE: karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez windowsa 7 - Recoil83 - 17.12.2017

Może masz jakiś malware może, spróbuj uruchomić CMD jako administrator i wpisz tam sfc /scannow poczekaj aż naprawi pliki systemowe i zrestartuj.


RE: karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez windowsa 7 - Wasp - 18.12.2017

scannow nic nie wykrył
potem zrobiłem scandisk i też wszystko jest ok
wolę się jeszcze wstrzymać z reinstalką
dzisiaj to nawet po reinstalacji delty 1010lt kilka razy z rzędu nie wczytywała się karta delta i zintegrowana
co jeszcze można zrobić?


RE: karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez windowsa 7 - Recoil83 - 18.12.2017

Wyłączyć zintegrowaną w biosie, mi to automatycznie płyta robi, nie powinno się mieć dwóch kart dźwiękowych.


RE: karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez windowsa 7 - Wasp - 18.12.2017

teraz siedzę na lapku
juro ja wyłączę na próbę . a wcześniej jeszcze przejadę się ccliner'em


RE: karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez windowsa 7 - neurojin - 18.12.2017

Ja miałem kiedyś kartę od m-audio, a po pewnym czasie usunęli ze swojej strony sterowniki do niej przez co nowy komputer też jej nie wykrywał bo nie miałem sterowników. Teraz mam inną i jeśli chodzi o firmę m-audio to karty odradzam, są inne bardziej poważne firmy...


RE: Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Wasp - 19.12.2017

jednak formatowałem dysk i przy instalacji windy pojawia się błąd
nawet usunąłem partycję i utworzyłem nową ale pojawia się błąd:

" Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR, w systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT"

i przycisk dalej jest nie aktywny , nie da się go nacisnąć żeby zainstalować windowsa
ma ktoś pomysł o co chodzi?


RE: Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Recoil83 - 19.12.2017

Na twoim miejscu sprawdził bym S.M.A.R.T dysku.

https://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html


RE: Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Wasp - 19.12.2017

już kiedyś miałem ten błąd ale zformatowałęm dysk w innym komputerze
dzisiaj tylko do czyszczenia partycji systemowej użyłem Linux GParted (botowany z DVD)
czyli partycja systemowa powinna być pusta

gdzieś wyczytałem że

o w biosie-uefi musisz wyłączyć start uefi, czyli uefi = disable, albo włączyć legacy boot, coś w tym guście

i że konwersja z MBR do GPT skasuje mi pliki na dysku. a dla Windows a 7 MBR jest właśnie odpowiednie

EDIT
znalazłem coś takiego:

koleś pisze że
"Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be insalled to GPT disks.

a ktoś mu odpowiada:

Linux nic nie poprzestawiał. Używasz trybu UEFI, który może bootować i instalować system na dyskach ze stylem formatowania GPT a nie MBR. Albo wyłączysz sobie tą opcję w biosie (uefi, secure boot)

... albo dokonasz konwersji (utrata danych) z mbr -> gpt za pomocą diskpart'a i polecenia convert gpt (w sieci pełno info).

czy to może być rozwiązanie problemu?
jutro sprawdzę na kompie tylko powiedzcie czy to nie usunie mi danych?


RE: Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Recoil83 - 19.12.2017

Wydaje mi się że przy takiej konwersji utracisz wszystkie dane, lepiej pozostać przy win 7.


RE: Karta muzyczna i ta zintegrowana - nie wykrywana przez Windows 7 - Wasp - 20.12.2017

nie chcę konwertować, ani zmieniać windowsa 7 na innego
ale jak włączę to uefi to mi nie zacznie samo konwertować? czy do konwersji jest jakieś osobne polecenie?
ta zmiana na uefi w biosie jest bezpieczna? nic mi na dysku nie zmieni?

EDIT:

tu znalazłem coś takiego:
forum.benchmark.pl/topic/116606-pr…nstalacj%C4%85/


"Musisz albo ustawić w BIOS/UEFI tryb na LEGACY albo zostając przy trybie UEFI przekonwertować partycje na GPT:"

wszędzie polecają to UEFI i LEGACY, więc to musi być to
poszperam jeszcze po sieci