MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP GetFreaky - Lo-Fi Limbo (/temat-hip-hop-getfreaky-lo-fi-limbo)



GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 17.12.2017

Witam. Taki Lo-Fi Hip Hopowy beat z nudów. Głowa mnie bolała. Co myślicie? Chyba drugi beat w tym stylu.




RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Mandalar - 17.12.2017

To chyba było Twoje lekarstwo na nudę i ból głowy ;)
Nie rozbolała mnie głowa od wysłuchania i nie nudziłem się :)
Są jakieś momenty gryzące się, ale tak na granicy, że mi akurat tu mocno nie przeszkadzają.
Ładnie to brzmi, jestem na tak.
-5


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 17.12.2017

(17.12.2017, 20:24)Mandalar napisał(a): To chyba było Twoje lekarstwo na nudę i ból głowy ;)
Nie rozbolała mnie głowa od wysłuchania i nie nudziłem się :)
Są jakieś momenty gryzące się, ale tak na granicy, że mi akurat tu mocno nie przeszkadzają.
Ładnie to brzmi, jestem na tak.
-5

Dzięki :) zazwyczaj kiedy jestem chora, boli mnie głowa i ogólnie czuję jak umieram to samoistnie tworzę takie dziwne rzeczy xD W zamyśle beat miał brzmieć jak posklejany z różnych rzeczy chociaż są tu może z 2 sample (głos i hihaty) i nie dbałam jakoś bardzo o to żeby wszystko ze sobą stroiło idealnie i brzmiało jakoś finezyjnie bo założenie gatunku Lo-Fi jest odwrotne jednakże cieszę się, że da się tego słuchać i w przeciwieństwie do mnie, nie rozbolała Cię głowa :D Miałam jednak trochę problem z utrzymaniem głośności bo najpierw było za cicho, potem za głośno i niektóre elementy znikały ale może jakoś to ostatecznie wyszło. Wszystko można potem poprawić jak coś więc chętnie poczytam też inne komentarze.


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - illwreakyabonez - 17.12.2017

Działa dosyć uspokajająco i przyjemnie się tego słucha. Tylko wstęp można było zrobić nieco krótszy ;) 8/10


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 17.12.2017

(17.12.2017, 23:28)illwreakyabonez napisał(a): Działa dosyć uspokajająco i przyjemnie się tego słucha. Tylko wstęp można było zrobić nieco krótszy ;) 8/10

Dzięki :D A wstęp taki, a nie inny bo chciałam zmieścić dźwięki kasety, głos "lektora" i żeby to się tak nagle nie zaczęło :) Myślałam nawet o zrobieniu dłuższego ale prawie co track dostaję komentarze o za długim intrze więc staram się ograniczać :E


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - dejfdj - 18.12.2017

Można się niepotrzebnie zawieść. Nie widać bałaganu. Jest energia. Dam 9/10. Bo jest w tym coś niesamowitego.


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 18.12.2017

(18.12.2017, 0:33)dejfdj napisał(a): Można się niepotrzebnie zawieść. Nie widać bałaganu. Jest energia. Dam 9/10. Bo jest w tym coś niesamowitego.

Dziękuję :) No chyba byłam trochę za słaba na robienie bałaganu bo track powstał w chorobie, bólu głowy i złym samopoczuciu :P Właśnie zrobiłam mały update gdzie co jakiś czas pojawiają się "cofki" imitujące wciąganie taśmy albo przewijanie do tyłu. Nie wiem czy nie są one za ciche.


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - m47u6 - 18.12.2017

przyjemny utwór, uspokaja ale tylko do czasu bo w 2:30 według mnie pojawia się delikatny chaos, ale to tylko moja opinia ;)


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 18.12.2017

(18.12.2017, 13:49)m47u6 napisał(a): przyjemny utwór, uspokaja ale tylko do czasu bo w 2:30 według mnie pojawia się delikatny chaos, ale to tylko moja opinia ;)

Hmmm ja tam chaosu nie słyszę, a chciałam czymś przełamać tą monotonię żeby track nie był taki nudny i nie ciągnął się ciągle ten sam loop ale dzięki za opinię ;D


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - pumadesign - 18.12.2017

klimat niesamowity , usuń z sc , przycisz piano , perkusję popraw i głośniej daj i wysyłaj , będą się bili o tego traka (może trochę przesadzam) od początku do końca jest konkretnie , do momentu gdy pojawia się piano odczułem sporą różnice - klimat się zepsuł , nie wiem czego to wina ale nadal jest w pyte , jeśli skrócisz intro to popsujesz traka więc nie słuchaj kolegi i ogólnie od połowy zaczyna się ciągnąć co bardzo rzuca się w oczy (robisz postępy , słuchaj podpowiedzi ale sama musisz dojść do tego jak powinna wyglądać twoja muzyka , w twoich wcześniejszych trakach na prawdę dużo się działo ) wcisnął bym tutaj odpowiedniego kicka z odpowiednim hatem i ze sporą mocą po 2:30 czy 3 min , tego mi tutaj brakuje 5/5


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - tommbeat@95 - 18.12.2017

bicik jeszcze nie ogarniety ale jak poprawisz perke i to pianinko opanujesz bedzie spoko. ja mysle ze troche jest tego chaosu o ktorym pisze kolega wyzej ale na pewno jest lepiej niz w starych twoich numerach tam byla mizeria a tutaj widac ze jest to bardziej przemyslane. trzeba by cos jeszcze dowalic bo troche jednak jest nudnawo.


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 18.12.2017

(18.12.2017, 16:57)pumadesign napisał(a): klimat niesamowity , usuń z sc , przycisz piano , perkusję popraw i głośniej daj i wysyłaj , będą się bili o tego traka (może trochę przesadzam) od początku do końca jest konkretnie , do momentu gdy pojawia się piano odczułem sporą różnice - klimat się zepsuł , nie wiem czego to wina ale nadal jest w pyte , jeśli skrócisz intro to popsujesz traka więc nie słuchaj kolegi i ogólnie od połowy zaczyna się ciągnąć co bardzo rzuca się w oczy (robisz postępy , słuchaj podpowiedzi ale sama musisz dojść do tego jak powinna wyglądać twoja muzyka , w twoich wcześniejszych trakach na prawdę dużo się działo ) wcisnął bym tutaj odpowiedniego kicka z odpowiednim hatem i ze sporą mocą po 2:30 czy 3 min , tego mi tutaj brakuje 5/5

Właśnie klimat w trackach to jest coś na czym najbardziej mi zależy i cieszę się, że da się go wyczuć chociaż w tym przypadku. Chętnie bym go gdzieś dalej puściła tylko gdzie ;D ?
Co do piana to nie wiem do końca, o którym mówisz bo w sumie jest tam piano zwykłe i elektryczne z arpegio. Jeśli chodzi o ten kawałek to jest on troche wyprany z energii bo powstał w chorobie, bólu głowy i złym samopoczuciu i tak miał właśnie trochę oddawać ten mój stan :) Dzięki za rady i komentarz, wezmę to pod uwagę :)

(18.12.2017, 17:40)tommbeat@95 napisał(a): bicik jeszcze nie ogarniety ale jak poprawisz perke i to pianinko opanujesz bedzie spoko. ja mysle ze troche jest tego chaosu o ktorym pisze kolega wyzej ale na pewno jest lepiej niz w starych twoich numerach tam byla mizeria a tutaj widac ze jest to bardziej przemyslane. trzeba by cos jeszcze dowalic bo troche jednak jest nudnawo.

Co do perki to nie wiem czy zmienię bo mi się ona osobiście podoba i wydaje mi się, że idealnie wpasowuje się w styl Lo-Fi ale może zmienię zdanie.A chodzi o pianiono zwykłe czy elektryczne? Dzięki za komentarz :)


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - ill beats - 20.12.2017

Witam, przesłuchałem ten i wcześniejsze. Ten jest zdecydowanie jednym z najlepszych. W stylu Morning Coffie trochę, któty też mi się podoba obok Chill'in Wave i Funky Hip Hop Polish Sampled Beat. 5/5


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - michxxy - 20.12.2017

Taki mały bałagan w tym kawałku siedzi. Jak byś pozbierała różne elementy i wrzuciła do jednego worka bo jakos sie bedzie trzymac kupy. Bardzo mi przeszkadzaja te cykacze i pianinko tak troche niemrawo gra. Klimat nawet fajny ale bardziej sie wynudziłem niz wyluzowałem. Taki długi wstep takze nie jest za dobry bo potem za duzo sie nie zmienia. Krotko mówiąc przynudziłaś. Ale to moje zdanie. mam nadzieje ze bol głowy minał.


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Maciek - 20.12.2017

Klimat Ci wyszedł przedni, lecz potrzebujesz ciut więcej praktyki w aranżach - tego się nie da nauczyć, z czasem samo przyjdzie - nie jest źle, ale mogło by być lepiej - momentami wkrada się monotonia, co jest nie dopuszczalne. Sporo ciekawych elementów - niektóre bym pominął - jak np część hihatów. Jeśli już jesteśmy przy perkusji, to brak jej wyrazistości i spójnego brzmienia - to też przyjdzie z czasem. Podsumowując, mamy mimo wszystko ciekawy numer na mocne 4


RE: GetFreaky - Lo-Fi Limbo - Tech.Nixa - 20.12.2017

quote='ill beats' pid='143994' dateline='1513744674']
Witam, przesłuchałem ten i wcześniejsze. Ten jest zdecydowanie jednym z najlepszych. W stylu Morning Coffie trochę, któty też mi się podoba obok Chill'in Wave i Funky Hip Hop Polish Sampled Beat. 5/5
[/quote]

Hej, dzięki za opinię. Miło mi, że ktoś był w stanie przesłuchać więcej moich produkcji nawet tak "starych" jak Poranna Kawa. Ten nowy track miał być właśnie w podobnym stylu ale wyszedł dużo bardziej smętny i "dziwny". Może kiedyś dokończę pozostałe wymienione przez Ciebie tracki bo jak na razie są w stanie "spoczynku" ;D

(20.12.2017, 11:34)michxxy napisał(a): Taki mały bałagan w tym kawałku siedzi. Jak byś pozbierała różne elementy i wrzuciła do jednego worka bo jakos sie bedzie trzymac kupy. Bardzo mi przeszkadzaja te cykacze i pianinko tak troche niemrawo gra. Klimat nawet fajny ale bardziej sie wynudziłem niz wyluzowałem. Taki długi wstep takze nie jest za dobry bo potem za duzo sie nie zmienia. Krotko mówiąc przynudziłaś. Ale to moje zdanie. mam nadzieje ze bol głowy minał.

Dzięki za komentarz. Zapewne dużą rolę gra tu po prostu kwestia gustu bo w zasadzie wszystkie wymienione przez Ciebie mankamenty były zamierzone i ciężko byłoby mi cokolwiek z nich zlikwidować albo zmienić. Track miał brzmieć trochę chaotycznie i niepokojąco jak tytułowe "limbo". Track powstawał podczas choroby, złego samopoczucia i ciągle towarzyszącego mi bólu głowy więc była to swego rodzaju terapia podczas chorowania i przeniosłam do niego emocje, które wtedy mi towarzyszyły. Niemniej jednak szanuję opinię i wezmę pod uwagę przy następnych kawałkach :)