MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) (/temat-electronica-kumachu-gdzie-jestem-wokal-kasia-nosowska)



Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - ak47soundsystem - 18.12.2017

Zrobiłem jakiś czas temu taki retro-downtepowo-chilloutowo-synthwaveowy rework kawałka Hey pt. "gdzie jesteś, gdzie jestem" (na konkurs na 2tracku)
?



może się komuś spodoba...


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - CaffeineMC - 25.12.2017

bas za mocno daje momentami, poza tym to znakomity "rework"- dużo dałeś od siebie i wyszedł tak naprawdę zupełnie nowy utwór, to lubię w remixach, fajne outro, "depeszowskie", na coś takiego liczyłem w trakcie słuchania


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - abyssMB - 26.12.2017

Mogę tylko pogratulować znakomita robota 5


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - Xorbolanid - 26.12.2017

Za dużo basu, serio on się wylewa z subwoofera. Wokal aż krzyczy żeby było łagodniej.


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - ak47soundsystem - 29.12.2017

Dzięki! W którym momencie (czas) ten bas wam preszkadza? I jaki to bas (jakie pasmo mniej więcej). Jeśli na subie , to coś poniżej 100 Hz?
Napiszcie, bo jakiś czas walczę z tym tematem. Ostatnio skalibrowałem sobie monitory (wtyczka sonarworks) i u wydawało mi się, że jeśli u mnie to brzmi ok., to nie powinno być problemu godzie indziej...
A kawałek miał być z założenia na początku mocno mulisty i przytłumiony...


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - CaffeineMC - 29.12.2017

co do basu - 26-27 sekunda, 35-36 i 42-43, wyraźnie za mocno "wyłazi", 35 to rozumiem, że tak na przejściu podbity, ale tam niskie częstotliwości też za bardzo szaleją, na 42 sekundzie chyba to najlepiej wyłapać o co chodzi,

Jeśli ten bas jest kompresowany przez jakąś ścieżkę, to może wystarczy release wydłużyć


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - ak47soundsystem - 30.12.2017

hmmm. Ja mam bardzo dokładnie skalibrowane monitory, i w tych podanych przez ciebie momentach nic mi nie podbija, więc może to twój odsłuch? Ale posłucham jeszcze na innych sprzętach pod tym kątem. Bo oczwiście powinno dobrze brzmieć wszędzie...


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - chrisB# - 12.01.2018

Niestety popre kolegow ten bas psuje twoj walek - nawet jesli bylo takie zalozenie jak mowisz by bylo to muliste numer potem meczacy jest. Glos Nosowskej niezly. Jest w tym walku cos z bjork. Pozdrawiam.


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - marcinxx1982 - 16.01.2018

I jak poszło na tym konkursie 2track?Swoją drogą ich player robi takie herezje z dzwiękiem że masakra.


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - ak47soundsystem - 17.01.2018

No mój kawałek przepadł. Przyznam się, że maczałem palce w jeszcze dwóch zgłoszeniach w konkursie z Heyem. Pomogłem żonie ulepić traczek i zrobiłem perkusję znajomym rockmenkom. 1-sze miejsce dostał enigmatyczny "Pan Chłopczyk", którego kojarzę sprzed kilku lat, z konkursu szkoły Point Blank. Wtedy już potrafił tłuste trapiszcze ulepić. On ukończył chyba ich (Point Blanku) kursy z produkcji. Jego wersja Heya mi się nawet podoba. Ciekawie rozwiązał łączenie przejść między częściami utworu. Efekciarskie jest, może "nie aż tak klimatycznie", no ale napewno na poziomie i dobre. 2-gie miejsce zajął rework wokalny - bo to był konkurs mieszany (albo muzyka albo wokal) i pewnie musieli też wyróżnić wokala. Kolejne miejscami na podium mnie nie powalają, no ale takie są gusta jurorów.

Ich player faktycznie jest upierdliwy (podgłaśnia trak, jeśli jest dłuższy od ścieżki do której się dokłada). Ale metodą prób i błędów trochę go ogarnąłem. Trzeba się też trochę nabiedzić z setupem projektu, żeby np. wyeksportować efekty do wokalu, a wokalu już nie, żeby masterować samą muzykę, bez wokalu, itd... Tak że czelendż był też trochę techniczny.


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - Shabboo Harper - 18.01.2018

Hey ak47soundsystem/Kumachu. Kolejny Twój Rework, który jest zacnym świadectwem tego jak zręcznie przeniosłeś oryginał w przestrzeń odmiennych, sporo kontrastowych nut ^D. Klimat szczególny; "dotknięty" rysem Downtempo tudzież mglistego/smolistego Chill Out'u. Jest lekko hipnotycznie; nieśpiesznie acz wokal Kasi chwilami zbyt uderza swym ostrym, drapieżnym wręcz kolorytem. W kwestii technicznej, pozwól, iż "powiem" tak: utwór cechuje sporo harmonicznych w ok. 200 Hz i dlatego odnosi się wrażenie, iż "coś" buczy ;). Wszelako, mimo, że wydaje się to niektórym dokuczliwe czy też drętwe/uciążliwe to de facto nic się nie wybija. Po prostu Sub Bass'y interferują z przewodnim Pad'em (Lead'em), który intesywnie pulsuje i w gruncie rzeczy kreuje się odczucie, iż track jest męczący. Naturalnie, korekta miksu jest osiągalna (Ty zdecydujesz o tym); jednakże, po krótkiej chwili odsłuchu, twierdzę, iż taki jest urok tego tematu. Właśnie "mulisty", ciężki. Jedynym felerem takowej konstrukcji projektu jest, według mnie, prezencja Kick'a; ten bowiem trochę ubożeje; nie jest w stanie "przebić się" czytelniej przez "całun" rezonacji (podobnie jak "smaczki" tła). Sound Design powściągliwy; very Synthwave style... I już. :D


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - ak47soundsystem - 18.01.2018

Ta shabboo. Kick z premedytacją zmulony jest, po to żeby w finale był efekt, jak perka czysta wchodzi. Robiąc go liczyłem się że kawałek nie będzie efektowny w ciągu pierwszych 20 sekund (bo to chyba średnia czasu skupienia współczesnych odbiorców wychowanych na social-mediach). Moim celem było stworzenie klimatu ponurej/mglistej kołysanki z jakimś kontrastowym elementem pobudzającym tych którzy już zasnęli. To miał być utwór snujący się w tle, uspypiający czujność i w pewnym momencie zwracający uwagę słuchacza. No, ale żeby to zadziałało trzeba go wysłuchać od początku do końca. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma ochotę się nurzać w zadymionym, ejtisowym kisielu (sam często nie mam), ale mam nadzieję że tych parę osób, które go celowo czy przypadkiem posłucha ten kawałek zaskoczy.


RE: Kumachu - Gdzie jestem (wokal Kasia Nosowska) - Mocade - 19.01.2018

Lubię remixy z Nosowską. Jej teksty sięgają innego wymiaru astralnego, za czym nie potrafi nadążyć ten jej rock'n'roll owy band. Choć z drugiej strony może i ich klimat ma być z założenia lekki, to jednak zbudowałeś dla jej przesłania ścieżkę dużo lepszą i bardziej godną niż oryginał. Zasłużona 5'tka.

Pozdrawiam.