MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT TSM - 1912201722 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT TSM - 1912201722 (/temat-ambient-tsm-1912201722)



TSM - 1912201722 - qnebra - 19.12.2017



Drobne, zaledwie sześciominutowe elektroniczne eksperymenty, będące efektem praktycznie rzecz ujmując improwizacji. Oczywiście poprzedzonej kilkoma godzinami ustawiania brzmień syntezatorów.


RE: TSM - 1912201722 - OProject - 19.12.2017

Da rade przesłuchać :E
Ja bym tylko trochę ten bas urozmaicił albo uciął mu te twardsze częstotliwości tak koło 100-120Hz, do tego dodałbym oktawę niżej warstwę żeby był ładny sub. I walnąłbym jakiś ciekawy chorus (np. Tal-Chorus LX) i jeszcze jakiś dłuższy reverb, może wiecej delay ;)


RE: TSM - 1912201722 - dejfdj - 19.12.2017

będę wredny i dam dwa. od minuty jestem na lotnisku coś ląduje ale nikt nie wie co.. czekamu. ja, mój musk i butelka mineralki.. coś się zanosi że odwołano lądowanie.. cały czas lotnisko.. lotnisko i wieża kontrolna.. 0 komunikatów. Gdzieś w okolicach Grudziądza słyszano o takim przypadku. Niestety nikt go nie przeżył. 3 minuty.. czekam.. lotnisko.. wieża.. diody świecą się na kolory. ryby oddychają skrzelami.. lotnisko .. wieża kontrolna.. koniec.


RE: TSM - 1912201722 - Fantasmagorian - 20.12.2017

Próba Twojej improwizacji ma w sobie coś z oczekiwania na coś. Jakby zatrzymał się czas i my razem z nim. Bardzo fajnie, że podjąłeś się próby stworzenia czegoś nowatorskiego. Liczę, że nie zaprzestaniesz przekazu takiej formy swoich improwizacji, ponieważ może wyjść naprawdę coś zaskakującego i mocno zapadającego w psychice. Za ten mini koncert daje Ci (4). Może sama improwizacja nie wyszła najlepiej ale za to pomysł ma ogromny potencjał.


RE: TSM - 1912201722 - qnebra - 20.12.2017

(20.12.2017, 20:53)Fantasmagorian napisał(a): Próba Twojej improwizacji ma w sobie coś z oczekiwania na coś. Jakby zatrzymał się czas i my razem z nim. Bardzo fajnie, że podjąłeś się próby stworzenia czegoś nowatorskiego. Liczę, że nie zaprzestaniesz przekazu takiej formy swoich improwizacji, ponieważ może wyjść naprawdę coś zaskakującego i mocno zapadającego w psychice. Za ten mini koncert daje Ci (4). Może sama improwizacja nie wyszła najlepiej ale za to pomysł ma ogromny potencjał.

Uznałem, że może by zrobił coś bardziej organicznego i mniej spętanego siatką taktów i regularności. Co do samej stylistyki, to na pewno nie jest to mój ostatni utwór w takim stylu, jeszcze będę w nim działać.


RE: TSM - 1912201722 - Recoil83 - 20.12.2017

Witam, jak byś żył w latach 80 i miał takie brzmienia jak teraz, to byś na pewno udźwiękowił jakiś film, trochę egualizacją musisz się pobawić, oraz głośnością i panoramą, wszystko jest w mikserze.


RE: TSM - 1912201722 - In-Tegral - 21.12.2017

Wszyscy juz wszystko napisali, ja tylko dopisze, ze utwor brzmialby zupelnie inaczej z ogromnym reverbem, wtedy mialoby to ciekawszy wydzwiek i bardziej "soundtrackowy" klimat + wypchało by wszystkie puste przestrzenie.


RE: TSM - 1912201722 - agro - 26.12.2017

Przesłuchałem i myśle - nooo, nic nie napisze bo nie wiem o co chodzi. Zacząłem się bardziej zastanawiać i przesłuchałem jeszcze raz. Jednak czegoś brakuje mi w tej ekspresji, pomyślałem że brakuje tu punktu kulminacyjnego który nadał by zdecydowany charakter, który dał by odpowiedz, ujawnił ostateczny przekaz, no ale nic takiego nie znalazłem i wtedy zrozumiałem że świetnym dopełnieniem był by obraz który wzmocnił i wyjaśnił istote, meritum . Zaraz, zaraz ale samą muzykę też powinienem potrafić jednak odczytać, niestety nic takiego się nie stało. Dryfująca melodia, poszukująca miejsca gdzie mogła by się rozwinać bądź odpłynąć w dal. Pytanie bez odpowiedzi. Sposób w jaki odebrałem ten utwór moge porównać do tego gdy patrze na jakiś obraz i niestety muszę dodatkowo przeczytać opis by zrozumieć, potwierdzić co chciał przekazać autor.

P.s - sorry za luzny ton ale taki najlepiej mi pasował o tej porze. Pozdrawiam.


RE: TSM - 1912201722 - michxxy - 26.12.2017

Nie no sorki ale po minucie się poddałem. Może się nie znam. Ale chyba nie o to chodzi by słuchacza aż tak zmęczyć - te taki dziwaczne rezonanse to aż wkur..... Ale z drugiej strony jak lubisz takie długie eksperymenty to rób to co lubisz - ja się nie wtrącam.


RE: TSM - 1912201722 - Martin - 28.12.2017

Efekty są przyjemne jako muzyka tła. Dobrze płynie i jest konsekwentnie zrealizowane bez zbędnych zwrotów akcji. jest nastrojowe i uspokajające. Sounddesign przeciętny ale poprawny. Co do miksu nie wypowiem się , bo w zasadzie wszystko płynie w jednym pasmie, poza tym słucham na konsumenckich słuchawkach (jak zwierze) ://

Ten kawałek dobrze sie sprawdza jako muzyczka podczas pracy, wycisza i pozwala się skupić. Napisałem pod niego całkiem niezły kosztorys ;)

Daje 4


RE: TSM - 1912201722 - Mocade - 18.01.2018

Ciekawy track. Podoba mi się ta nieregularność. Niby można rozbudować to na kilka sposobów, ale i bez tego całość broni się doborem tonów. O to właśnie chodzi aby zawsze starać się wybiec poza schemat, im więcej spędza się czasu na improwizacji tym większa szansa że do głowy wpadną nowe pomysły. 4/5, Pozdrawiam.