MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) (/temat-other-noise-wave-one-last-change-2018-2020-demo)



Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Xorbolanid - 21.12.2017

Noise Wave to zespół łączący ze sobą muzykę elektroniczną (electronica) z brzmieniami metalowymi. Pierwszy utwór który skomponowałem od zera - łącznie ze słowami (Realność) jest datowany na 2011 rok! Potem skupiłem się na muzyce elektornicznej i tak to leciało.

Zawsze chciałem rozwijać koncept "Atmospheric Metal", ale nie wiedziałem jak do tego się zabarać. Tworząc muzykę pod szyldem "Restart Me" pomyślałem żeby rozwijać koncept, łącząc to z cięższą gitarą. Tak wymyśliłem - koncept projektu "Noise Wave" - po stworzeniu "Equalibrum", i do głowy wpadł mi pomysł albumu.

"Before the Slip" będzie projektem osobnym - rozwinięciem konceptu Restart Me. Tak teraz prezentuje jedno z dem nad którym pracuje. Opowiadać on będzie o depresji, odrzuceniu i wewnętrznym bólu.

Album prawdopodobnie opublikuje najpóźniej w 2020.
(Darujcie sobie oceny.)

https://clyp.it/hymdna0c

x)

help me find a way
to exit all my dreams
to start to feel again
asking what is life

give me one last change
to repair my broken ways
when i never said to you
how much i care

...

what is like
to feel again
to be alive

start to live
start to breath
into you

don't want to be
under the stars
alone again

believe in me
making us
great again


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Zirds - 21.12.2017

Nic się tu kupy nie trzyma.


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Fantasmagorian - 21.12.2017

Koncepcja ciekawa, pomysł oryginalny z mrocznym klimatem. Lubię takie pikantne kawałki. Nie mogłem jedynie wyczuć rytmu. Miałem wrażenie, że oderwany jest z innego kawałka. Może dlatego, że ma za dużo uderzeń. Sm pomysł ciekawy, wykonanie już troszkę gorsze. Ale próbuj bo to ciekawy kierunek.


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Xorbolanid - 21.12.2017

(21.12.2017, 18:16)Zirds napisał(a): Nic się tu kupy nie trzyma.

(21.12.2017, 19:41)Fantasmagorian napisał(a): Koncepcja ciekawa, pomysł oryginalny z mrocznym klimatem. Lubię takie pikantne kawałki. Nie mogłem jedynie wyczuć rytmu. Miałem wrażenie, że oderwany jest z innego kawałka. Może dlatego, że ma za dużo uderzeń. Sm pomysł ciekawy, wykonanie już troszkę gorsze. Ale próbuj bo to ciekawy kierunek.

To jest metal.
Cytat:Tradycyjnie z muzyką metalową kojarzone są głośne, przesterowane gitary, intensywna sekcja rytmiczna, wyraźne basy i intensywny wokal.

Gitary są nagrywane bezpośrednio - to nie jest VST. Nie mam wysokobudżetowych głośników, piecyków, ampów etc żeby moje gitary brzmiały czysto a nie tak zmulono. Potrzebowałbym jeszcze czegoś, narazie sygnał przepuszczam tylko przez interfejs. Nie możesz wyczuć rytmu bo wsłuchałeś się w muzykę elektroniczną ;). Przy takiej muzyce rytm się wyczuwa od werbla. Więc perkusja taka ma być.

Więc i styl jest inny - to będzie brzmieć inaczej niż moje - przez was ulubione - elektroniczne hity.

Podam przykład gdzie nie ma określonego rytmu: https://restme.bandcamp.com/track/soyonata-break-mess

Przynajmniej to nie Despacito.


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Zirds - 21.12.2017

wiem jak brzmi metal.. nawet przez ostatni miesiąc uczestniczę w różnorakich próbach różnych zespołów rockowo-metalowych i im to duuuużo lepiej wychodzi niż tu.
Choć nie chodzi mi tutaj o brzmienie samych gitar, bo mimo, że są nagrywane tak jak są to nie brzmią źle.. bardziej chodzi mi o dziwnie brzmiącą perkusję - taką jakby rozjechaną i nie zgranie się całości aranżacji.


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - CaffeineMC - 22.12.2017

po co sie tłumaczysz, utwór po prostu wymaga dopracowania, same gitary to nie najgorszy element, ten wokal jest odklejony od podkładu, zarówno spokojny jak i agresywny, całość jest zduszona, ale do 2020 to masz jeszcze dużo czasu ... daruję sobie ocenę


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Xorbolanid - 23.12.2017

(22.12.2017, 21:53)CaffeineMC napisał(a): po co sie tłumaczysz, utwór po prostu wymaga dopracowania, same gitary to nie najgorszy element, ten wokal jest odklejony od podkładu, zarówno spokojny jak i agresywny, całość jest zduszona, ale do 2020 to masz jeszcze dużo czasu ... daruję sobie ocenę

No to prawda. Co do miksu, ja jeszcze tego nie renderowałem do poszczególnych scieżek, dzieki czemu mogę jeszcze przeprogramować perkusje, nagrać od nowa gitary etc.

---

Możecie mi powiedzieć odnośnie perkusji? Co z nią nie tak? Bo programując ją używałem przyciągania do siatki 1/1 i nierozumiem dlaczego wam ona brzmi nierówno. Może to przez hi-haty?
Co do wokalu - musze go nagrać na nowo - to tylko proof of concept, jednak chcę żeby tak to brzmiało w finalnej wersji - tak jak jest na demie. Myśle że rozmyty wokal pasuje w części pierwszej, nie widzę tam melodyjnego wokalu; zdecydowanie wolę ten melancholijny (który za chuja nie wiem jak go rozmyć a jednocześnie zrobić żeby brzmiał czysto i był wyraźny).
Gitary - nie wiem jak zrobić żeby nie brzmiały płasko; Teraz używam wtyczki Dominator (Audio Assault) - nagrywam DI i puszczam go tylko przez tą wtyczke - używam tam Screamera -> Cab American z British mic -> i 4x12 piecyka.
Co do basu, mam nadzieje ze brzmi dobrze - od czasu Equalibrum trochę myślałem nad tym - zdecydowałem się porzucić efekty, i jedynie lekko go skompresować.
Do sumy koncowej używam jsCompShapera na lekko zmodyfikowanych ustawieniach Mix - warm


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Mandalar - 23.12.2017

(23.12.2017, 22:27)Xorbolanid napisał(a): Możecie mi powiedzieć odnośnie perkusji? Co z nią nie tak? Bo programując ją używałem przyciągania do siatki 1/1 i nierozumiem dlaczego wam ona brzmi nierówno. Może to przez hi-haty?

Rytm jest dosyć gęsty i nieprosty. Żaden perkusista nie gra do siatki 1/1 ;) Przeanalizuj sobie feeling perkusistów grających takie rytmy, i umiejscowienie poszczególnych uderzeń, jak i ich dynamikę. Jak grasz na blachach głośno, ale uderzenie słychać jako lekkie, to też brzmi to nienaturalnie. Blachy grają za krótko, a ta w lewym kanale odstaje, chyba przesadziłeś z panoramą.

ed.

Możesz też wykorzystać rytmy midi nagrane przez perkusistów.


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Xorbolanid - 24.12.2017

(23.12.2017, 23:01)Mandalar napisał(a): Rytm jest dosyć gęsty i nieprosty.

ed.

Możesz też wykorzystać rytmy midi nagrane przez perkusistów.

Ta uwaga jest cenna - co do 1/1 to tylko tomy nie są przyciągnięte do siatki równo. Reszta jest taka robotyczna jak powiedziałeś.

Tutaj już trochę się pobawiłem: https://clyp.it/pukn4koh


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - abyssMB - 26.12.2017

Sam koncept zaiste dobry . Układałeś te ścieżki w Daw czy jest to grane na żywo ? Jak napisali wszyscy perka gra sobie, reszta sobie , hi hat z lewej gra całkiem poza rytmem i odstaje . Czy tempo automatu perkusyjnego gra zgodnie z tempem utworu lub inaczej czy tempo pętli na automacie jest tożsame z tempem utworu, bo perka się rozjeżdża? Pomysł na pięć wykonanie na 2 ale do 2020 wykonanie będzie na 5. Bo w DAW wszystko można.


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Xorbolanid - 28.12.2017

abyss - grane na żywo.

Ibanez SA120 + Dominator VST

Perka gra z tempem, układałem by to było jak najmniej robotyczne.

Tutaj wersja poprawiona:
https://clyp.it/2diujzxf


RE: Noise Wave - One Last Change (2018-2020 demo) - Mat.Mor.Raw - 28.12.2017

Plusy:
- przestrzenne wokale i gitary brzmią stylowo i klimatycznie
- nie jestem wielkim fanem wokalu screamo, ale tutaj to pasuje
- doceniam że sam piszesz teksty, nagrywasz wokale i nagrywasz gitary, szacun

Uwagi:
- Stopa i tomy za bardzo wybijają się w miksie
- nie słychać basu w miksie
- rozumiem zamysł rytmiczny tego utworu (triole, synkopy, itd..), ale żeby osiągnąć połamany groove i nie wywołać dezorientacji u słuchacza, musi być to zagrane bardzo precyzyjnie, trzeba popracować jeszcze nad dokładnością rytmiczną i czasową dźwięków gitary
- zamiast uderzać cały czas stopą, lepiej przeplatać ze sobą stopę i tom tomy, wtedy brzmi to mniej jak karabin maszynowy, a bardziej jak plemienne bębny (a taki efekt warto tutaj osiągnąć)
- polecam popracować nad aranżącją i miksem: basu, stopy, tomów i palm muting na gitarze (te elementy muszą ze sobą współgrać brzmieniowo i rytmicznie

Trzymam kciuki za kolejne wersje :E