MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Długość dźwięku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Długość dźwięku (/temat-dlugosc-dzwieku)



Długość dźwięku - illwreakyabonez - 23.12.2017

Witajcie moi drodzy!

Napotkałem małą, lecz uciążliwą przeszkodę podczas tworzenia nowego kawałka, a mianowicie nie potrafię "uciąć" nutki wtedy, kiedy bym chciał (chodzi o bass z presetu trapaholics, ale mniejsza o to). Release nie daje w ogóle efektu, a innych metod nie znam. Nuta po prostu brzmi zawsze tak samo długo, a kończy się jedynie w chwili, gdy zostanie zastąpiona innym dźwiękiem. W przypadku stringów, pianina i innych dźwięków ten problem nie występuje.
Proszę o jakieś rady...


RE: Długość dźwięku - piral - 24.12.2017

Gate, automatyzacja volume, a jeśli masz LFOTool możesz zrobić na nim envelope i kontrolować przez inny sygnał MIDI, który będzie dostatecznie krótki


RE: Długość dźwięku - In-Tegral - 24.12.2017

Ustawiles dobrze envelope w instrument settings?


RE: Długość dźwięku - neurojin - 24.12.2017

Tak to jest, jak korzysta się z gotowych presetów, których się nie rozumie... Najprościej byłoby zrobić preset od nowa...


RE: Długość dźwięku - piral - 24.12.2017

(24.12.2017, 12:03)neurojin napisał(a): Tak to jest, jak korzysta się z gotowych presetów, których się nie rozumie... Najprościej byłoby zrobić preset od nowa...

To teraz spójrz z drugiej strony: po co robić coś co już jest stworzone?


RE: Długość dźwięku - Zirds - 24.12.2017

(24.12.2017, 14:14)piral napisał(a):
(24.12.2017, 12:03)neurojin napisał(a): Tak to jest, jak korzysta się z gotowych presetów, których się nie rozumie... Najprościej byłoby zrobić preset od nowa...

To teraz spójrz z drugiej strony: po co robić coś co już jest stworzone?

Aby zrozumieć budowę tego brzmienia? Aby móc rozwijać takie brzmienie w innych utworach?


RE: Długość dźwięku - piral - 24.12.2017

(24.12.2017, 16:08)Zirds napisał(a):
(24.12.2017, 14:14)piral napisał(a):
(24.12.2017, 12:03)neurojin napisał(a): Tak to jest, jak korzysta się z gotowych presetów, których się nie rozumie... Najprościej byłoby zrobić preset od nowa...

To teraz spójrz z drugiej strony: po co robić coś co już jest stworzone?

Aby zrozumieć budowę tego brzmienia? Aby móc rozwijać takie brzmienie w innych utworach?

Kto powiedział, że autor tematu nie rozumie budowy różnych brzmień? Zresztą nie trzeba - podoba mi się preset - biorę, obrabiam po swojemu tak jak umiem. Straszne, no kurcze kryminał.


RE: Długość dźwięku - neurojin - 24.12.2017

Jakby rozumiał to by nie zadawał takich pytań. Nie mówię, że korzystanie z presetów czy sampli jest złe, po prostu fajnie jest wiedzieć co się robi...


RE: Długość dźwięku - piral - 24.12.2017

(24.12.2017, 21:01)neurojin napisał(a): Jakby rozumiał to by nie zadawał takich pytań. Nie mówię, że korzystanie z presetów czy sampli jest złe, po prostu fajnie jest wiedzieć co się robi...

Czyli ten dział na tym forum nie jest od takich zadawania pytań?


edit, nie będę śmiecił w temacie gównem, które nie pomaga

(24.12.2017, 21:23)neurojin napisał(a): Nie jest, jest od aranżacji. xD Swoją drogą aby pomóc warto by się dowiedzieć z jakiego syntezatora korzysta...
Znajdź mi dział "sound design". Postoję, poczekam.


RE: Długość dźwięku - neurojin - 24.12.2017

Nie jest, jest od aranżacji. xD Swoją drogą aby pomóc warto by się dowiedzieć z jakiego syntezatora korzysta...


RE: Długość dźwięku - illwreakyabonez - 25.12.2017

(24.12.2017, 21:23)neurojin napisał(a): Nie jest, jest od aranżacji. xD Swoją drogą aby pomóc warto by się dowiedzieć z jakiego syntezatora korzysta...

Tuż pod awatarem widnieje napis "DAW: FL Studio 12"

(24.12.2017, 12:03)neurojin napisał(a): Tak to jest, jak korzysta się z gotowych presetów, których się nie rozumie... Najprościej byłoby zrobić preset od nowa...

Z czegoś muszę zacząć korzystać, kiedykolwiek - a że padło akurat na preset pod trap, wolałbym go wykorzystać zamiast bawić się podstawowymi brzmieniami wbudowanymi w FL Studio ;)

(24.12.2017, 0:50)In-Tegral napisał(a): Ustawiles dobrze envelope w instrument settings?

No i tutaj pies pogrzebany ;) A swoją drogą tworzę od niecałych 3 tygodni, stąd te amatorskie pytanie. Wolę je zadać na forum przeznaczonym właśnie tworzeniu muzyki, ponieważ ludziom obeznanym w temacie łatwiej jest udzielić trafnej odpowiedzi, aniżeli mi przekopać się przez milion filmów na yt kompletnie nie na temat...


RE: Długość dźwięku - marcinxx1982 - 25.12.2017

(25.12.2017, 5:50)illwreakyabonez napisał(a): [quote='neurojin' pid='144155' dateline='1514146983']
Nie jest, jest od aranżacji. xD Swoją drogą aby pomóc warto by się dowiedzieć z jakiego syntezatora korzysta...

Tuż pod awatarem widnieje napis "DAW: FL Studio 12"

Padło pytanie jaki syntezator a nie DAW.


RE: Długość dźwięku - neurojin - 25.12.2017

No właśnie, jest podany daw, a nie ma w czym jest owy preset. Sytrus, harmor? Mam się domyślać. Bo jakby to był sampel to raczej nie miał by problemu z długością dźwięku, nie?


RE: Długość dźwięku - illwreakyabonez - 25.12.2017

(25.12.2017, 12:05)neurojin napisał(a): No właśnie, jest podany daw, a nie ma w czym jest owy preset. Sytrus, harmor? Mam się domyślać. Bo jakby to był sampel to raczej nie miał by problemu z długością dźwięku, nie?

Jak mogę to sprawdzić?


RE: Długość dźwięku - Zirds - 25.12.2017

(25.12.2017, 12:05)neurojin napisał(a): No właśnie, jest podany daw, a nie ma w czym jest owy preset. Sytrus, harmor? Mam się domyślać. Bo jakby to był sampel to raczej nie miał by problemu z długością dźwięku, nie?

Napisał preset, a to jest zwykły sampel.


RE: Długość dźwięku - neurojin - 25.12.2017

Możesz zrobić screena to ci powiem co to jest.


RE: Długość dźwięku - marcinxx1982 - 25.12.2017

(25.12.2017, 13:19)illwreakyabonez napisał(a):
(25.12.2017, 12:05)neurojin napisał(a): No właśnie, jest podany daw, a nie ma w czym jest owy preset. Sytrus, harmor? Mam się domyślać. Bo jakby to był sampel to raczej nie miał by problemu z długością dźwięku, nie?

Jak mogę to sprawdzić?

Zacznijmy od tego że ty nie wiesz czym się rózni DAW od syntezatora.DAW to jest program do tworzenia muzyki np.FL Studio,ableton.A syntezator to instrument na którym tworzysz dzwięki np.Sytrus,Harmon.

I teraz pytają się Ciebie jakiego syntezatora używasz a ty odpowiadasz im że FL Studio :) A powinieneś napisać np.Sytrusa.Rozumiesz różnice?


RE: Długość dźwięku - dejfdj - 25.12.2017

Nie czytałem powyższych .. zakładam że nie modelujesz sampla wyzwalając, jakkolwiek go wyzwalasz.. Jakie to oprogramowanie ? eF eL ? To tymbardziej nie wiem.. (ale posta nabiłem)