MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia (/temat-access-virus-b-tutorial-jak-krecic-brzmienia)



ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - KBK - 24.12.2017

Czołem!

Chciałbym podzielić się z Wami małym tutorialem, który nakręciłem z myślą o początkujących uzykownikach, aby przekazać podstawowa wiedze na temat kręcenia dźwięków na sprzętowym syntezatorze - w tym przypadku Virusie B.

Wybaczcie za lakoniczność, ale to mój pierwszy tutorial.
BTW, nie wspominałem w poradniku o LFO, mozna było pokusić się o wyjasnienie funkcji semitone oraz dodaniu modulacji FM ale tak jak wspominałem - poradnik miał być proty i nieskomplikowany :)





przenoszę
Maciek




RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - neurojin - 24.12.2017

To jest ten sam synt co virus TI? bo w wersji "B" nie mogę znaleźć w googlach.


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - KBK - 24.12.2017

(24.12.2017, 12:07)neurojin napisał(a): To jest ten sam synt co virus TI? bo w wersji "B" nie mogę znaleźć w googlach.

Virus B jak i inne Virusy mają bardzo zblizone "silniki", nawet barwy między B,C oraz Ti sa kompatybilne, natomiast Ti to inna generacja Virusów, która pozwala na sterowanie z poziomu wtyczki do DAW - W Virusach A,B oraz C nie ma tej funkcjonalności.


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - OProject - 24.12.2017

(24.12.2017, 12:14)KBK napisał(a):
(24.12.2017, 12:07)neurojin napisał(a): To jest ten sam synt co virus TI? bo w wersji "B" nie mogę znaleźć w googlach.

Virus B jak i inne Virusy mają bardzo zblizone "silniki", nawet barwy między B,C oraz Ti sa kompatybilne, natomiast Ti to inna generacja Virusów, która pozwala na sterowanie z poziomu wtyczki do DAW - W Virusach A,B oraz C nie ma tej funkcjonalności.

Ja widziałem jakieś vst do sterowania jp8000, alpha juno itp. to i do tego wirusa też powinno być chyba xd?


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - KBK - 24.12.2017

(24.12.2017, 12:29)OProject napisał(a):
(24.12.2017, 12:14)KBK napisał(a):
(24.12.2017, 12:07)neurojin napisał(a): To jest ten sam synt co virus TI? bo w wersji "B" nie mogę znaleźć w googlach.

Virus B jak i inne Virusy mają bardzo zblizone "silniki", nawet barwy między B,C oraz Ti sa kompatybilne, natomiast Ti to inna generacja Virusów, która pozwala na sterowanie z poziomu wtyczki do DAW - W Virusach A,B oraz C nie ma tej funkcjonalności.

Ja widziałem jakieś vst do sterowania jp8000, alpha juno itp. to i do tego wirusa też powinno być chyba xd?

Tylko VST to cos więcej niz midi :) VST to pełna funkcjonalność łącznie z zarządzaniem biblioteką brzmień itp, to jak Alter Ego virusa na komputerze :)


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - DelianoCarl - 18.01.2018

Właśnie ostatnio przymierzam się do kupna accessa virusa ti2 ;) a właściwie zbieram na to kasę.
Pomiędzy Virusem B a TI2 różnice są..
Jadą na podobnych silnikach, ale TI2 jest dużo wydajniejszy.. I ma dużo więcej opcji.
Większa polifonia, wiecej efektów, więcej modulacji itd itd - trochę tego jest.. Nie wszystkie barwy zrobione na TI odpala na B lub C. Raczej takie 70% ;)
VIRUS C ma opcje sterowania za pomocą VST, polecam Rekon Audio. Ostatnio dałem ciała, licytowalem virusa C - cena stanela na 480 funtach a ja zasnąłem ;) taka okazja może mi się już nie trafić. Spoko tutek ;)


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - sowa - 18.01.2018



Na filmiku nowy synth od Adama Szabo w porównaniu z Virusem i okkk słychać różnice np w 2 dźwięku gdzie low end w virusie jest meeega głęboki i strasznie przyjemny a w Viperze tego nie ma natomiast jak na możliwości VSTi uważam, że Viper daje rade i z ceną 85 ojro można go chyba nazwać virusem dla ubogich xD

Wracając do tematu to kurde fajny taki virus. Przygarnąłbym sobie któregoś :D

Do takiego Virusa B też jest nakładka czy edytor plugin.

Access Virus|HC AudioUnit & VSTi Librarian Editor Plug-in


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - neurojin - 18.01.2018

To vst virusa działa tylko wtedy kiedy podłączymy hardware, czy bez tego też? xD


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - DelianoCarl - 18.01.2018

Muszę przyznać, że filmik porównawczy naprawdę ciekawy :)
dobrze zapowiadający się VST... gdyby był możliwy import banków z Virusa, Access miałby pozamiatane xD

EDIT: neurojin, bez hardware Virusa ani rusz ;)

EDIT 2: W ogóle widzę, że na filmie który umieścił sowa jest data 3 paź 2016.

A plugin oficjalnie wyszedł dopiero kilka dni temu :O


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - KBK - 18.01.2018

Raczej niemożliwe, by banki Virusa działały na VST - z technicznego punktu widzenia. Jako posiadacz Virusa B pluję sobie w brodę, że kupiłem go tak późno... Co do VST Virusa - To owszem, działa on wyłącznie po podłączeniu Hardware'u, bo to (tak mi sie wydaje) nie posiada własnego wirtualnego silnika brzmień, ale mogę sie mylić...


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - sowa - 18.01.2018

(18.01.2018, 14:52)KBK napisał(a): Raczej niemożliwe, by banki Virusa działały na VST - z technicznego punktu widzenia. Jako posiadacz Virusa B pluję sobie w brodę, że kupiłem go tak późno... Co do VST Virusa - To owszem, działa on wyłącznie po podłączeniu Hardware'u, bo to (tak mi sie wydaje) nie posiada własnego wirtualnego silnika brzmień, ale mogę sie mylić...

Też mi się tak wydaje, ale jeżeli ten konkretny synth Viper dość wiernie oddaje funkcjonalność i możliwości Virusa (nie chodzi o samo brzmienie) to można odtworzyć banki w VSTi, ale to oczywiście mozolna robota i raczej nie warta zachodu. Jeżeli ktoś miały Vipera to może sobie parę dźwięków odtworzyć mimo wszystko np. z jakichś tutków na YT itp.

Natomiast co do edytora, który wrzuciłem to gdybym miał Virusa to pewnie bym się w takowy plugin wyposażył ze względu na szyby workflow w DAWie.


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - neurojin - 18.01.2018

Z tego co wyczytałem to wtyczka wysyła sygnał do virusa, on generuje dźwięk. Nie wiem czy ten dźwięk jest potem zamieniany na jakiegoś wava i wysyłany do dawa w wersji cyfrowej czy jako sygnał audio przez jakiegoś jacka czy coś, nie miałbym szczerze pojęcia jak to podłączyć ale na stronie piszą o tym że obie rzeczy są bardzo dobrze zintegrowane. Aha i virus pełni jeszcze rolę procesora DSP i przetwarza te wszystkie efekty które sobie tam wrzucimy w presecie. Ciekawie to wszystko wygląda, aż sam się zaczynam zastanawiać czy nie zacząć na to zbierać :D


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - DelianoCarl - 18.01.2018

"Raczej niemożliwe, by banki Virusa działały na VST - z technicznego punktu widzenia. "

Z technicznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe. Dzisiejsze komputery mają wystarczają mocy by to robić. Jest taka wtyczka KOMPLEXER, działają na niej banki robione do hardwarowego Waldorf Q. Jest pełna kompatybilność. Także tego... ;)

(18.01.2018, 16:17)neurojin napisał(a): Z tego co wyczytałem to wtyczka wysyła sygnał do virusa, on generuje dźwięk. Nie wiem czy ten dźwięk jest potem zamieniany na jakiegoś wava i wysyłany do dawa w wersji cyfrowej czy jako sygnał audio przez jakiegoś jacka czy coś

Wszystko idzie przez Audio jak w normalnych hardwarowych synthach ;) podłączenie USB jest głównie po to, żeby zintegrować Virusa z komputerem i specjalnie przygotowaną wtyczką sterującą. Chociaż nie do końca jestem pewien czy przez USB też można wysyłać sygnał audio.

Na podobnej zasadzie działa Virus Powercore od TC Electronics.
TC Powercore i jego procesory DSP generują dźwięk a wtyczka steruje.


RE: ACCESS Virus B - Tutorial jak kręcić brzmienia - Bassflor - 31.01.2018

(18.01.2018, 12:22)neurojin napisał(a): To vst virusa działa tylko wtedy kiedy podłączymy hardware, czy bez tego też? xD

działa tylko i wyłącznie z syntezatorem ja mam virusa ti snow i bez sprzętu wtyczka sie nie odpali :)