MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO GetFreaky - Night Court - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO GetFreaky - Night Court (/temat-techno-getfreaky-night-court)



GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 25.12.2017

Witam, jakieś techno. Chyba pierwszy raz nie wiem co napisać o swoim tracku więc daję Wam pełne pole do interpretacji. Pozdr.




RE: GetFreaky - Night Court - Xorbolanid - 25.12.2017

Ktoś by ci pomarudził z panoramą tych cykaczy XD, ale mi się podoba taki początek. Ale melodia tego suba mnie odpycha. te ozdobniki przy końcach różnej maści motywów to dobry pomysł - tak samo jak ten glowny motyw od 2:30, strasznie fajnie ci to wyszło. Próbujesz wplatać różne motywy, z utworu na utwór ci to lepiej wychodzi - można to zobaczyć np od 4:00 i dalej.


RE: GetFreaky - Night Court - dejfdj - 25.12.2017

stopa z werblem przyprawiają o wspominki. niezły klimat może poza tym że wolno się rozkręca i w zasadzie nie w tym kierunku który jestem w stanie przewidzieć.. no nie słucham techno.. ale tu jest całkiem filmowy klimat. Pozdrawiam


RE: GetFreaky - Night Court - Mandalar - 25.12.2017

Są emocje. Brzmi ciekawie. Harmonia zwarta. Brawo :)
Też odbieram jako filmowy klimat.
5


RE: GetFreaky - Night Court - abyssMB - 26.12.2017

Przy takiej ilości wplecionyh motywów, brzmi spójnie , świetna robota . 5


RE: GetFreaky - Night Court - chrisB# - 26.12.2017

Ostatnio pochwalilem cie ze spuscilas z tonu i dalas do walka mniej elementow. A tu znowu wracasz do swoich przyzwyczajen - jest nawalone z roznych beczek i zaaa dlugo. Popre kolege - ten sub bas psuje Ci numer - wywal go i zmien. Taki rytm jaki podajesz ujdzie ale troche te ozdobniki nie pasuja - taki krowi bel albo niedorobione cykacze i te synthy kazdy z innej bajki.Miks do poprawy - jest przymulony i co chwila cos cyka. Wyszedl ci tak techno bigos. Fajnie ze co chwile cos zapodajesz i nie poddajesz sie. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Night Court - bogocz - 28.12.2017

Fajnie ogólnie, ale wydaję mi się, że za dużo organicznej perki. Ten cowbell przycięty git, ale według mnie nie siedzi do całości. 4


RE: GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 28.12.2017

Dzięki za komentarze Panowie, nie będę sie odnosić do każdego z osobna bo widzę, że opinie się pokrywają więc napiszę ogólnie, że nie spodziewałam sie takiego umiarkowanie pozytywnego odzewu w stosunku do tego tracka bo powstał właściwie za jednym posiedzeniem i "na kolanie" i nie byłam do niego zbytnio przekonana, wyszedł bardzo spontanicznie i zupełnie inaczej niż planowałam bo miało być typowe techno, a wyszło jak sami twierdzicie, coś filmowego :) . Postaram się popracować jeszcze nad tym subbasem i ze swojej inicjatywy chciałabym też poprawić perkę a głównie kicka i snare bo wydają mi się takie nijakie i mało "dosadne". Długość tracka raczej zostanie jaka jest i nie będę starała na siłę skracać moich utworów żeby zmieścić się w jakichś ramach, sama preferuję słuchać dłuższe kawałki więc i samoistnie często wychodzi mi więcej niż 5 minut, a przypominam, że mój najdłuższy miał prawie 10 :P
Lubię łączyć też różne klimaty, motywy i style i chciałabym osiągnąć coś nowego czego jeszcze nie było, być może na razie nie brzmi to zbyt dobrze i może się ze sobą gryźć ale wierzę, że kiedyś moje tracki zaczną brzmieć spójnie niezależnie od tego ile motywów w nie wepcham. Trzeba będzie tylko dużo ćwiczyć, ewentualnie z tym skończyć :)
Pozdr.


RE: GetFreaky - Night Court - Wasp - 28.12.2017

widzę że ten chrisB# dalej kąsa.. teraz to tylko śmiać się chcę jak czytam jego posty :D

żaden bigos. mi się podoba i ten cowbell i cykacze
kawałek jest długi ale nie nudzi.. bo co jakiś czas coś się zmienia
ten moment z cowbellem kojarzy mi się z imprezą na ulicach Rio de Janeiro
harmonia jest spójna, może jak na techno za mało dysonansów, chyba ze nie chciałaś zrobić minimala , a coś podobnego do projektu "Technasia "

coś takiego - https://www.youtube.com/watch?v=GKEdgf7IDXE

takie zgodne harmonicznie techno


RE: GetFreaky - Night Court - CaffeineMC - 29.12.2017

ja się zgodzę akurat z chrisB#, że to wyszedł techno-bigos, na pewno są, jak widać odbiorcy i takiej muzyki, ale dla mnie te wszystkie brzmienia/sample są jakby z innej parafii, tak to gra trochę jakby robione w ejayu, bez obrazy


RE: GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 30.12.2017

Dziękuję za pochwały jak i za krytykę bo to i to się przydaje w odpowiednich ilościach :) Dążę do stylu muzycznego, który ma się kojarzyć z "dawnymi" czasami, małymi, zatłoczonymi klubami, muzyką robioną na niskobudżetowym prowizorycznym sprzęcie. Nie chcę osiągnąć jakiejś perfekcji w dziedzinie mixu i masteringu, żeby wszystko stroiło, żeby kompozycja zapierała dech w piersiach. Lubię sobie na luzaku potworzyć i stawiam przede wszystkim na swój własny styl, groove i oddanie klimatu nie tylko samego tracka ale też swoimi utworami chcę stworzyć swego rodzaju "iluzję", która przenosiłaby trochę w czasie. Być może nie oddająca idealnie starej muzyki ale jest to taka moja interpretacja. Stąd zafascynowanie nurtem Lo-Fi i gatunkami w starym stylu. Dzisiejsze House czy Techno to zupełnie co innego niż takie z lat 70-90, a to moje ulubione czasy jeśli chodzi o muzykę. Lubię kiedy track nie jest idealny sam ale kiedy jest idealnie zrealizowany tak jak chciałam do czego cały czas dążę...Dlatego też komentarze o tym, że nie zawsze wszystko stroi czy, że track brzmi jak robiony na jakimś starym programie wcale mnie nie zniechęcają, wręcz przeciwnie, odnoszę wtedy wrażenie, że osiągnęłam pewne własne założenia w danym utworze ;)
Postaram się go jeszcze dopracować jak tylko kupie jakieś nowe słuchawki bo moje niefortunnie i nagle zdechły ale zanim sie na jakieś zdecyduję to może potrwać, budżet do 400-500zł więc jak ktoś ma jakieś propozycję to śmiało pisać.
A i tak tylko zaznaczę, utwór nie zawiera żadnych sampli, jestem czysta :E ...no dobra może voxy i coś tam jeszcze ale motywy przewodnie moje XD


RE: GetFreaky - Night Court - pumadesign - 30.12.2017

Ja tutaj widzę minimix dobrze zgranych traków dopasowanych do siebie jakimś cudem ; ) to taki komplement , aranżacja na plus , motywy różnią się od siebie ale mają swoje miejsce i słucha się tego jak jeden "interesujący" i "uporządkowany" utwór , crash za głośno , z kickiem coś zrób tak jak mówisz , ten bell jak się pojawia daje rade ale później nie pasuje może zostaw go na początku i wciśnij w outro , sub daje od siebie trochę klimatu , chyba trochę nie pasuje ale ja bym go zostawił , voxy porażka , i ogólnie chyba to jakiś nowy gatunek muzyczny , odłam raczej też nie ale mogę się mylić bo nie słucham techno ... nastrajam się powoli żeby coś "znaleźć" w necie i jakiś mix nagrać i raczej wolę coś bardziej hard , takie techno pierwszy raz słyszę co nie znaczy że kiepskie po prostu klimat inny . Też chętnie poczekam na coś nowego od ciebie , pamiętam że jak zaczynałem coś tworzyć to miałem więcej chęci na grzebanie w fl studio szukaniu sampli kręceniu gałkami itd tego mi brakuję ; ( chyba trochę mi to przypomniałaś bo wrzucasz ciągle coś świeżego pozdrawiam .


RE: GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 30.12.2017

(30.12.2017, 0:49)pumadesign napisał(a): Ja tutaj widzę minimix dobrze zgranych traków dopasowanych do siebie jakimś cudem ; ) to taki komplement , aranżacja na plus , motywy różnią się od siebie ale mają swoje miejsce i słucha się tego jak jeden "interesujący" i "uporządkowany" utwór , crash za głośno , z kickiem coś zrób tak jak mówisz , ten bell jak się pojawia daje rade ale później nie pasuje może zostaw go na początku i wciśnij w outro , sub daje od siebie trochę klimatu , chyba trochę nie pasuje ale ja bym go zostawił , voxy porażka , i ogólnie chyba to jakiś nowy gatunek muzyczny , odłam raczej też nie ale mogę się mylić bo nie słucham techno ... nastrajam się powoli żeby coś "znaleźć" w necie i jakiś mix nagrać i raczej wolę coś bardziej hard , takie techno pierwszy raz słyszę co nie znaczy że kiepskie po prostu klimat inny . Też chętnie poczekam na coś nowego od ciebie , pamiętam że jak zaczynałem coś tworzyć to miałem więcej chęci na grzebanie w fl studio szukaniu sampli kręceniu gałkami itd tego mi brakuję ; ( chyba trochę mi to przypomniałaś bo wrzucasz ciągle coś świeżego pozdrawiam .

Dzięki za komentarz :) W sumie najbliżej temu chyba do Detroit Techno bo takie było pierwotne założenie jak otworzyłam nowy projekt w DAWie chociaż raczej jest tu więcej "mnie" niż tego konkretnego gatunku. Miało być techno wyszło chyba coś więcej i z Techno właściwie została tylko perka, którą mam zamiar jeszcze poprawić bo mi sie kick i snare nie podobają. Voxy są to mało wyszukane sample z jakiejś paczki, wrzucone właściwie tylko tak orientacyjnie by zapchać przestrzeń i zaznaczyć ich obecność bo niestety nie mam możliwości nagrywać własnych, a chyba jeszcze nie ten level by wyszukiwać jakieś nagrania bez praw autorskich z odmętów internetu i wycinać z nich wokale chociaż kto wie, może w następnych trackach pojawi się takie rozwiązanie. Chciałam ogólnie nadać trackowi jakąś historię co też trochę sprawia, że nie jest to takie typowe Techno bo ono zazwyczaj jest monotonną łupaniną z co jakiś czas pojawiającymi się niuansami i smaczkami, a motyw leci głównie ten sam. Jedno jest pewne, kiedy robię track płynie on całkowicie z mojej głowy, a właściwie ze środka całej mnie i często są przez to różne niespójności w gatunku, błędy itp. itd. nie myślę, że np. coś nie pasuje klimatycznie tylko daję się ponieść i zazwyczaj nie kombinuję zbytnio, po prostu gram to co mi pierwsze przyjdzie na myśl i tak zostawiam ewentualnie staram się dopieścić motyw tak aby pasował do reszty jeżeli coś rażąco nie pasuje. Rzadko kiedy jednak kasuję jakiś pomysł i dogrywam melodię od nowa. Być może nie jest to zbyt poprawny sposób tworzenia i tylko przedłuża moją ścieżkę do nowych osiągnięć ale ja nigdy nie tworzę z myślą zrobienia hitu no.1, nigdy nie tworzę z myślą zrobienia kolejnego poprawnego tracka, nigdy nie wychodzi mi to co zakładałam sobie na początku. Po prostu robie, eksperymentuję i wychodzi to co wychodzi. Pewnie nic tym nie osiągnę i moje tracki zawsze będą trafiały tylko do szuflady ale stawiam na oryginalność, swój styl i największym osiągnięciem będzie dla mnie kiedy uda mi się chociażby mentalnie stworzyć swój własny gatunek.
Miło mi, że w jakiś sposób zainspirowałam Cię do powrotu do muzyki chociaż czuję, że jest to trochę określenie na wyrost ale mam nadzieję, że będziemy się nawzajem motywować i spamować trackami ile tylko sie da :)


RE: GetFreaky - Night Court - MystiqueBeatz - 2.01.2018

Idealne jako soundrack pod sceny walki z filmu Blade - Wieczny Łowca. ;D

A tak na serio - bardzo ciekawy, mroczny klimat. Dynamika utworu sprawia, że głowa rusza się samowolnie. Dobra robota! :)


RE: GetFreaky - Night Court - pumadesign - 2.01.2018

(30.12.2017, 1:08)GetFreaky napisał(a): ... nie myślę, że np. coś nie pasuje klimatycznie tylko daję się ponieść i zazwyczaj nie kombinuję zbytnio, po prostu gram to co mi pierwsze przyjdzie na myśl i tak zostawiam ewentualnie staram się dopieścić motyw tak aby pasował do reszty jeżeli coś rażąco nie pasuje. Rzadko kiedy jednak kasuję jakiś pomysł i dogrywam melodię od nowa. Być może nie jest to zbyt poprawny sposób tworzenia i tylko przedłuża moją ścieżkę do nowych osiągnięć ale ja nigdy nie tworzę z myślą zrobienia hitu no.1, nigdy nie tworzę z myślą zrobienia kolejnego poprawnego tracka, nigdy nie wychodzi mi to co zakładałam sobie na początku. Po prostu robie , eksperymentuję i wychodzi to co wychodzi.

Powiem tak że zauważyłem u siebie coś takiego że jak zacznę za bardzo kombinować przy swoim w miarę skończonym nagraniu to powoli go "psuję" , momentami klimat się zmienia tam gdzie dawał radę , coś wytnę coś dodam i zastanawiam się czy wracać do wcześniejszych wersji projektu bo było "ciekawiej" , podobnie jest z mixem jeśli się siedzi za długo bez dłuższych i krótszych przerw , oczywiście nad tym trzeba zawsze pracować na początku projektu i pod koniec i jeśli wiesz co robisz to zawsze będzie lepiej .


RE: GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 2.01.2018

(2.01.2018, 15:10)pumadesign napisał(a): Powiem tak że zauważyłem u siebie coś takiego że jak zacznę za bardzo kombinować przy swoim w miarę skończonym nagraniu to powoli go "psuję" , momentami klimat się zmienia tam gdzie dawał radę , coś wytnę coś dodam i zastanawiam się czy wracać do wcześniejszych wersji projektu bo było "ciekawiej" , podobnie jest z mixem jeśli się siedzi za długo bez dłuższych i krótszych przerw , oczywiście nad tym trzeba zawsze pracować na początku projektu i pod koniec i jeśli wiesz co robisz to zawsze będzie lepiej .

Coś w tym jest, ja po paru godzinach słuchania w kółko tego samego w końcu przestaję słyszeć niektóre, mniej oczywiste elementy, a kiedy wracam do nagrania po dłuższej przerwie jestem zaskoczona gdy znów słyszę coś co mi wtedy umykało i dziwie się, że to faktycznie tam jest.
Jednak też nie chcę spoczywać na laurach i wypuszczać tracków takie jakie wyjdą bez większego wysiłku, czasem warto jeszcze pokombinować i przemyśleć zmiany, ja też zawsze byłam osobą, która dokopywała sobie w kwestii tworzenia czy to w muzyce czy w rysowaniu czy czymkolwiek innym i zawsze mi coś nie pasowało, nie było wystarczająco dobre i praktycznie nigdy nie jestem w pełni zadowolona z tego co robię o ile w ogóle można tu o zadowoleniu mówić. Jeden powie, że jest ok i że już wystarczy, a dla mnie zawsze będzie niewystarczająco dobre :)


RE: GetFreaky - Night Court - pumadesign - 2.01.2018

(2.01.2018, 15:49)GetFreaky napisał(a): Jeden powie, że jest ok i że już wystarczy, a dla mnie zawsze będzie niewystarczająco dobre :)

To jest jedna z cech prawdziwego artysty ;)


RE: GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 2.01.2018

(2.01.2018, 16:21)pumadesign napisał(a):
(2.01.2018, 15:49)GetFreaky napisał(a): Jeden powie, że jest ok i że już wystarczy, a dla mnie zawsze będzie niewystarczająco dobre :)

To jest jedna z cech prawdziwego artysty ;)

Albo osoby cierpiącej na nerwicę natręctw XD


RE: GetFreaky - Night Court - pumadesign - 2.01.2018

(2.01.2018, 18:56)GetFreaky napisał(a):
(2.01.2018, 16:21)pumadesign napisał(a):
(2.01.2018, 15:49)GetFreaky napisał(a): Jeden powie, że jest ok i że już wystarczy, a dla mnie zawsze będzie niewystarczająco dobre :)

To jest jedna z cech prawdziwego artysty ;)

Albo osoby cierpiącej na nerwicę natręctw XD

to może daj sobie spokój z produkcją bo za daleko zajdziesz xD


RE: GetFreaky - Night Court - Tech.Nixa - 2.01.2018

(2.01.2018, 19:07)pumadesign napisał(a):
(2.01.2018, 18:56)GetFreaky napisał(a):
(2.01.2018, 16:21)pumadesign napisał(a):
(2.01.2018, 15:49)GetFreaky napisał(a): Jeden powie, że jest ok i że już wystarczy, a dla mnie zawsze będzie niewystarczająco dobre :)

To jest jedna z cech prawdziwego artysty ;)

Albo osoby cierpiącej na nerwicę natręctw XD

to może daj sobie spokój z produkcją bo za daleko zajdziesz xD

Prędzej do nikąd albo do Nibylandii :P