MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania (/temat-sluchawki-sony-mdr-1000x-do-masterowania)



Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - MikeFu - 26.12.2017

Hej,
Dostalem sluchawki Sony MDR-1000X na swieta (dziekuje Mikołaju! hehe)
Natomiast zastanawiam sie nad kupnem monitorów Yamaha
Czy myslicie ze jest sens? Czy lepiej juz zostac przy sluchawkach do koncowych poprawek? Teraz uzywam glosnikow logitech z906, ktore sa bardziej gamingowe niz do produkcji muzyki,ale jakosc jest calkiem calkiem.
Prosil bym o porade, bo zastanwiam sie czy jest sens kupowania monitorow, czy rzeczywiscie jest az taka roznica, niestety nie mam okazji sprawdzic tego fizycznie, jako ze nie ma u mnie sklepu z takowymi glosnikami..


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - Mandalar - 26.12.2017

Jest sens kupić monitory. Monitory inaczej przedstawiają panoramę niż słuchawki.


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - MikeFu - 28.12.2017

Ok, moze inaczej, sens jest napewno, ale wydawanie 1500zl na dodatkowe głośniki troche zaboli, jak pisalem wczesniej mam logitechy które grają ok, rozumiem ze takie głośniki podbijaja bass itd, dlatego monitory sie przydaja, bo sa "czyste" ale nadal troche to kosztuje. Musze przyznać ze te sluchawki daja radę (tez do najtańszych nie należą), po prostu zastanawiam sie czy naprawdę jest taka wielka różnica, czy już lepiej odpuścic sobie monitory i zamiast tego kupić jakis plugin lub cos innego


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - neurojin - 28.12.2017

Ja mam i słuchawki i monitory, większość czasu spędzam na monitorach, słuchawki traktując jako wsparcie raczej. Jak dla mnie jedne i drugie są podstawą studia.

I pytanie jeszcze czy masz interface?


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - Mandalar - 28.12.2017

Może więc ustal sobie hierarchię ważności i po kolei kupuj, a w którymś tam momencie kupisz monitory, jak stwierdzisz, że Cię na nie stać mentalnie :)


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - MikeFu - 28.12.2017

Hehe, kuszą mnie te monitory:)
Dylemat polega na tym ze trochę juz w tyk roku zainwestowałem, fl signature, specjalnie złożyłem nowego kompa z I7, kupiłem midi itd i juz troche musze przystopowac hehe. Zamysl jest taki ze chce miec wszystko czego potrzeba, ale fundusze nie zawsze na to pozwalaja... Sami wiecie.. Dlatego zastanawiam sie czy te logitechy narazie wystarcza..

Neurojin- co masz na myśli pisząc interface?


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - neurojin - 28.12.2017

Taka lepsza karta dźwiękowa przeznaczona do produkcji muzyki, ma kilka wejść, więc podłaczysz naraz i monitory( które na ogół są albo na duże jacki albo na rca) i słuchawki i ewentualnie mikrofon jak będziesz potrzebował. Ponadto sprawią, że słuchawki i monitory będą lepiej brzmiały w porównaniu do zintegrowanej karty, więc łatwiej będzie ci miksować bo będziesz słyszał więcej szczegółów. Ja korzystam z Audient i14 z którego jestem bardzo zadowolony, fajne są jeszcze np. focusritey, które wiele osób poleca.


RE: Sluchawki SONY MDR-1000X do masterowania - MikeFu - 29.12.2017

Narazie uzywam zintegrowanej karty, widze ze musze się nastawić na wieksze zakupy, szczerze to nie wiedziałem nawet ze takie cos jest, slyszalem o kartach muzycznych na usb, ale to inna bajka, dzieki Neurojin