MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) (/temat-other-shattered-reach-me-2017-mix-industrial-metal)



Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Shattered - 26.12.2017




RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Xorbolanid - 26.12.2017

Świetne użycie shreddage. Na samym początku myślałem ze przekompresowane - ale gdy weszła gitara to nawet dobrze się słucha. Jednak coś mi nie pasuje - ale nie wiem co dokładnie. Może ta perkusja a'la 5FDP albo synthy mogłyby być subtelniejsze ciut albo to i to.


RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - michxxy - 27.12.2017

Fajne to pianinko na początku. A potem wow ale dałeś powera te gitary to totalny czad! Perka może trochę cicha ale wałek prezentuje się bardzo oryginalnie. Ja tutaj pierwszy raz słyszę taką ostrą muzę. Kolego - fajnie!!


RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - tommbeat@95 - 30.12.2017

Ty tak czesto napierdalasz tymi gitarami - i nawet nieźle ci to wychodzi. Ma to ręce i nogi i da sie posłuchac. Ale nie za dużo bo chyba to w sumie bardzo tak samo brzmi. taki mały schemat w tym słychać. chodzi mi o to że w jednym takim dłuższym słuchaniu to sie trochę będzie zlewać. Poprę kolegów ze pera musi miec wiecej doładowania. Jest troche słaba. Trzymaj się tego co robisz i pracuj nad brzmieniem a bedzie to numer z mega jajem! xD xD


RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Xorbolanid - 30.12.2017

(30.12.2017, 15:20)tommbeat@95 napisał(a): Poprę kolegów ze pera musi miec wiecej doładowania. Jest troche słaba. Trzymaj się tego co robisz i pracuj nad brzmieniem a bedzie to numer z mega jajem! xD xD

- On nie gra na gitarze. To wtyczka xD
- Perka powinna być łagodniejsza a nie doładowana. Perka dla mnie jest za mocna.

Tworząc te utwory ćwiczy aranżacje i miks. Moje utwory są oparte o prawdziwe instrumenty i mój własny głos.


RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Shattered - 30.12.2017

Niestety każdy ma różny sprzęt do odsłuchu i wszędzie brzmi to nieco inaczej. Tym bardziej podziwiam ludzi, którzy potrafią zmiksować materiał tak, aby brzmiał dobrze na każdym sprzęcie.


RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Xorbolanid - 30.12.2017

(30.12.2017, 23:02)Shattered napisał(a): Niestety każdy ma różny sprzęt do odsłuchu i wszędzie brzmi to nieco inaczej. Tym bardziej podziwiam ludzi, którzy potrafią zmiksować materiał tak, aby brzmiał dobrze na każdym sprzęcie.

A ja ciebie podziwiam że potrafisz dość dobrze robić mix, jak sam słyszysz na moich utworach, to totalna porażka a mój czysty sygnał gitary przecież się nie różni za bardzo od tego z shreddage.

Co do perki, to jakiej używasz? Shreddage Drums czy innej biblioteki?


RE: Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Shattered - 31.12.2017

Jakiś czas temu używałem Steven Slate Drums 4 jednocześnie z Suprerior Drummer ale za dużo było z tym ustawiania więc została sama Steven Slate Drums. Sygnał z prawdziwej gitary jest o wiele lepszy niż z Shreddage chyba, że nie masz jakiejś specjalnie dobrej gitary z Humbucker'ami. Jeśli taką masz to popróbuj różnych amp'ów.
Jeśli czujesz, że gitara nie ma wystarczająco mocy oraz obecności w miksie wyzeruj eq i zacznij od nowa, najpierw od ucinania niskich tonów do ok 80 hz potem wysokich ok 8000, następnie po środku ok. 200 hz. Po tych trzech krokach masz solidny fundament do budowania Twojego tonu. Puszczaj cały kawałek razem z basem i perkusją i pod to majstruj z eq oraz amplitunerem aż do pożądanego efektu. W wielu poradnikach mówią żeby ucinać trochę z tonów na 120 hz. Osobiście tego nie robię tylko jadę trochę dalej tam gdzie będzie wyższy ton rezonansu ok 130/140 hz wtedy dla mnie gitara ma większego kopa ale może tylko Shreddage. Prawdziwej nie miksowałem już dawno, więc nie wiem na 100%. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Z tych darmowym ampów mogę polecić Tobie np:
Poulin LE456
Tse x50 v1
Tse x30
Oraz całą resztę z paczki do przetestowania link niżej"
https://drive.google.com/file/d/0B1BFovJ28GfzR2pHbDhTaVBFNzQ/view


RE: Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Shabboo Harper - 17.01.2018

Hey Mike. Dziś, w telegraficznym skrócie; S.S.S.: Severe, Sharp, Shrill... ^D


RE: Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Shattered - 17.01.2018

Dobrze, że nie S.O.S ;)
Pozdrawiam.


RE: Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Shabboo Harper - 18.01.2018

Ależ Michale... Moje odczucia są wciąż tożsame. "Reach Me" to jedna z Twoich dorodniejszych "pereł" ^^. Track, nie tylko jest w pełni ukończony (w przeciwieństwie do krótkich Dem reszty utworów); nadto jest rezolutnie wzbogacony (wobec swych wcześniejszych wersji). Wszystko prezentuje się nader przyzwoicie, przestrzennie, "z polotem". Bez technicznych już dziś szczegółów (dot. miksu), niechże mi będzie wolno stwierdzić, iż temat ten, prócz specyficznego aranżu, cechuje właściwy Tobie styl: osobnicze wręcz diaboliczne brzmienie gitar; określona estetyka perki; astralna barwa Piano. Tyle...
PS. Również i Ciebie pozdrawiam. ;D


RE: Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - Mocade - 19.01.2018

Kurczę, zaczynam ci powoli zazdrościć tej wtyczki. Można by wiele na tym zdziałać i nie tylko w obrębie samego metalu. Co do utworu to jedynie na początku piano trochę dziwnie brzmi, jakby reverb był wyolbrzymiony i przeciągnięty na siłę, ale mimo wszystko ścieżka ma kopa. 5/5, pozdrawiam.


RE: Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - HAVEFUN - 4.05.2018

Cześć.
Łooo jest moc! Uwielbiam takie "łupanki", super!
To brzmi jak świetny podkład do metalu :D
Z drugiej jednak strony czegoś tu trochę brakuje... Czegoś co słuchacz by zapamiętał i może nucił...

Moja ocena : 5


RE: Shattered - Reach Me 2017 Mix (Industrial Metal) - sylwia994 - 12.06.2018

Ooo i to lubię! Zdecydowanie będę odtwarzać, gdy najdzie mnie ochota na coś mocniejszego... ;)