MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) (/temat-other-mike-fury-x-if-we-die-tonight-feat-karo)



Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - MikeFu - 26.12.2017

Cover Ed'a Sheeran'a - I see fire w wykonaniu Karo (Jeszcze o niej uslyszycie)Beer:P



RE: Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - Martin - 28.12.2017

Słoneczny traczek z ciekawym aranżem. Wokal amatorski co słychać , ale jest przyzwoicie zwłaszcza że przeważnie jest utopiony w delayu. Soundselection zgodnie z gatunkiem i obecnymi trendami, miks niestetety też. Spompowany zgodnie z obowiązująca estetyką, wokal wyraźnie duszony kompresją. Za to nie czepiał bym się separacji poszczególnych brzmień, jest spoko - co ma być słychać jest słyszalne. Mix ogólnie jest masywny za co głównie odpowiada syntezator pompujące sobie cały czas w dole i oczywiście kompresja. Zastrzegam ze ocena robiona na konsumenckich słuchawkach, wszystko poniżej 100Hz jest dla mnie niesłyszalne więc nie ocena dołu impossible, mogę sie tylko domyśleć z pompowiania sidechainem że pewnie idzie tam sporo cisnienia ;)

Pomimo uwag ogólnie kawałek podoba mi się , takie chillout-electro. Po za tym widzę w nim elementy wychodzące poza oklepaną radiową konwencje. Dobrą robotę robi też fraza "O misterer jaja!!" Like it! :)

Daje 5


RE: Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - MikeFu - 28.12.2017

Dzieki za opinie:)
Tak wokal to amatorka i jeszcze nie mialem acapelli tylko z muza i ciezko mi bylo to jakoś wkleic, pewnie dlatego slyszysz sporo kompresji (btw to 1szy kawałek w którym uzylem kompresji, teraz juz mi chyba lepiej idzie Hehe) plus taki ze kupiła za moja namową mikrofon to moze cos lepszego dostanę do obróbki hehehehe
Takie komentarze lubie:) konkretnie, dzięki Martin! :)


RE: Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - Martin - 28.12.2017

Coś sie spierniczyło w ocenie bo kliknąłem 5 gwiazdek a widzę że wyszło 3. Proszę moderatora o zmianę jeśli się da.


RE: Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - MikeFu - 28.12.2017

Nie szkodzi Martin. Mi nie chodzi o gwazdki a bardziej o krytyke hehe, ale dzięki ze mnie oceniasz na 5 :) miło mi


RE: Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - Xorbolanid - 30.12.2017

To tak:

Z wokalem coś się dziwnego dzieje, delay na 100% słychać tylko go. Nie jest odpowiednio wyeksponowany.
Bass jest do wymiany - utwór niby ma bass, ale go nie słychać - leży an innych czestotliwościach.
Perkusja byłaby fajna gdybyś na niej użyj lekkiej kompresji niż na całym traku. Słychać tak jakoby cały utwór był przekompresowany. Smyczki niby są ale ich nie ma - panoramy nie ma wogóle. I te mechaniczne zapełniacze przy końcówkach taktów...

Utwór sprawia wrażenie walniętego w miksie. Jesteś pewien że dałeś każdy 'instrument' na swoje odpowiednie miejsce w EQ?

Aranżacja jest nudna. Utwór powtarza non stop tą samą melodie.


RE: Mike Fury.X - If We Die Tonight (Feat Karo) - MystiqueBeatz - 2.01.2018

Delay w wokalu miał być zapewne celowym zabiegiem, jednak ja bym go nieco zmniejszył, ponieważ do utworu wkrada się haos przez ten efekt.