MusicProducers.pl
ELECTRONICA
aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Produkcje (/forum-produkcje)
+--- Dział:
Wyróżnione
(/forum-wyroznione)
+--- Wątek:
ELECTRONICA
aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls (/temat-electronica-aqmoolator-ft-neeco-these-4-walls)aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - aqmoolator - 27.12.2017 14:10

Witam serdecznie :) Jako, że zaglądam czasem na freevocals.com i jak tylko coś mi w ucho wpadnie to biorę, to właśnie tak zrobiłem. Spodobał mi się krótki wokal NeeCo i troszkę przy nim podziałałem. Całość w tym moim elmuzycznym stylu, ale nie pozbawiona lekkiego kopa. Perki to sample 808, synthy wykręcone na moich tegorocznych nabytkach; LUSH101, repro-1, repro-5 i Z3ta+2. Pozdrawiam i miłego odsłuchu.
aq
RE: aqmoolator ft.NeeCo - these 4 walls - Martin - 28.12.2017 14:46

Jest bardzo przyjemnie brzmieniowo. Lead synth w 0:32 boski, Like It! Ogólnie inwestycja w syntezatory bardzo trafiona w sensie że trafiło na kogoś kto potrafi ich dobrze użyć. Uważam ze soundselection jest głównym atutem tego numeru. Naprawde genialnie to dobrałeś i zagrałeś. Aranż urozmaicony jak należy bez lipy, akcja płynie wartko. Dystans perfekcyjny.

Wokal słychać ze amatorski, ale jest ok. Nie razi a dobrze uzupełnia aranż, fajnie klei się do całości i jest wyraźny. mix całości wg. mnie jest bez zarzutu. Duza różnorodność brzmień ale całośc selektywna, nieprzesadnie spompowana.

Stary , świetna elektronika , gratuluje umiejętności w każdym obszarze (soundselection, aranż, melodyjki, mix dobry gust).

Bezdyskusyjna piona 5!

PS: Słucham numeru już 3 raz i coraz bardziej go lubie. Głównie dzięki brzmieniom, są rewelacyjne.


RE: aqmoolator ft.NeeCo - these 4 walls - Mandalar - 28.12.2017 15:15

Pierwsze wrażenie, że było odwrotnie - najpierw była muza a do niej powstał wokal. Świetnie to wyczułeś.
Utwór bardzo zaangażowany emocjonalnie, a niby syntetyczne dźwięki ;)
Świetne brzmienia, zgadzam się z Martinem w tym co pisał o nich.
Bardzo wyraziste i dynamiczne, a zarazem miękkie i melodyjne.
5


RE: aqmoolator ft.NeeCo - these 4 walls - Martin - 28.12.2017 15:19

No właśnie zapomniałem jeszcze dodać ze swojej strony że dużym atutem jest zaangażownie emocjonalne. Słychać to..


RE: aqmoolator ft.NeeCo - these 4 walls - Xorbolanid - 30.12.2017 23:59

Fajnie, minimalistyczne. Dobry zamysł aby bass a zarazem pierwsza linia syntezatora była bardziej wyeksponowana zamiast perkusji. Czasami tylko wokal się chowa za dodatkowymi syntezatorami.

Moze gdybyś ustawił poziomy głośności (możliwe że odpowiednie ustawienia kompresora lub eq mogłyby pomóc?) a potem skleił 2 scieżki miksera do osobnego wyjścia?

Instrumentalnie jest interesująco i miło. Wokal da się usłyszeć, jedynie miejscami jest mniej czytelny.


RE: aqmoolator ft.NeeCo - these 4 walls - chrisB# - 12.01.2018 21:01

Zajebiste! Dobre dzwieki - jest taki fajny byczy lead i kapitalnie zrobiony bicik. Te sampelki 808.ulozyles w deche. Pozdrawiam.


RE: aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - ak47soundsystem - 15.01.2018 19:17

Moim zdaniem trochę męczy ten skąd inąd dość fajny bassline. Jest go zdecydowanie za dużo nie daje dojść do głosu perce i schizofrenicznie szatkuje całość. Gdyby znikał (np. w partiach wokalnych) i powracał, miałby większą moc. Bardziej by się na niego czekało. Tak jak teraz, po pewnym czasie męczy. Ale ok. Rozumiem, że taki był kocept. Mi się najbardziej podoba końcówka, gdzie są te mikrosolówki i melodyjki.


RE: aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - Shabboo Harper - 20.01.2018 4:30

Hey Aqmoolator. Wprawdzie nie pociąga mnie tego typu image z timbre a'la Kraftwerk, prócz tego nie podoba mi się "wpleciony" wokal NeeCo (sporo oderwany od "treści nut") to bezspornie pozwolę sobie stwierdzić, iż pod względem klimatu tudzież technicznych niuansów jest to "perła" w Twej kolekcji :D. Króciutko: znakomicie "skreślony" charakter Vintage; tłuste, rasowe dźwięki; staranna separacja; przystępny aranż. Generalnie, jest ekspedite. Beer


RE: aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - damnscrth - 24.01.2018 17:39

WOW! Ta muza jest genialna! bardzo fajnie dopasowałes klimat tamtych czasów 80/90 do twego sprzetu i jego możliwości. swoją drogą zazdroszę. xD koles nawet spoko nawija ten rapik- ale bez rewelacji bo z muzą to raczej sie kupy nie trzyma. Ale sama produkcja jest na bardzo wysokim poziomie. Leady i perka. Gratki!:3Beer


RE: aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - WaspXT - 25.01.2018 13:19

już miałem zapytać skąd te wokale ale przeczytałem pierwszy post
ciekawe połączenie. elektroniki z lat 80 i rapowego wokalu
mogłeś na wokal dodać reverb z dużym opóźnieniem/pre-delay, bo tak się w latach 80tych robiło z wokalami


RE: aqmoolator ft. NeeCo - These 4 Walls - Pantograf - 18.03.2018 18:16

Osobiście ten wokal bym wywalił ;) ale po całości jak zwykle świetnie wszystko pięknie hula. Jak pamiętam lata wstecz słuchając Twoich kawałków a słuchając tego teraz to masz swój rozpoznawalny styl i brzmienie. Pozdrawiam