MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Martin - Alphaville (Noir) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Martin - Alphaville (Noir) (/temat-electronica-martin-alphaville-noir)



Martin - Alphaville (Noir) - Martin - 28.12.2017

Tym razem utwór inspirowany nieźle pop&*^*m filmem Alphaville z 1965r. Rytm wbity z palca AKAI MPC Live , wszystkie linie melodyczne i syntezatory Yamaha AN1x , sample z wspomnianego filmu. Starałem się zachować duszny klimat filmu noir.

Proszę o ocenę czy się podoba czy się nie podoba. Z góry dziękuje za krytyke :)




RE: Martin - Alphaville (Noir) - In-Tegral - 28.12.2017

Utwór bardzo przyjemny, dobrze wykonany pod względem technicznym, pod koniec zaczyna trochę nudzić. Na pewno ma jeden spory minus, jest "przebassowiony". Tracku słuchało by się lepiej, bez tak potężnego dołu, który dominuje, a powinien tylko wypełniać.


RE: Martin - Alphaville (Noir) - CaffeineMC - 29.12.2017

to prawda, dół trochę zjada kawałek, tak czy owak dobrze się słucha, klimat industrialno-break beatowy, lubię takie granie, myślę, żę na 2:10 mogłaby wejść jakaś zwariowana krótka solóweczka na bębnach, bo jest trochę za mało przerw od tych wstawek z filmu


RE: Martin - Alphaville (Noir) - Xorbolanid - 31.12.2017

Przez to że "dół zjada kawałek" to słucha się tego jak z kasety, zamknięty w latach 90.

Mogłoby tak być, jednak możesz sciszyć sub. Wedle uznania. Mi to siada. Tylko urozmaić tę perkusje.


No i chyba zły dział, to wygląda bardziej na temat w dziale HipHop.


RE: Martin - Alphaville (Noir) - marcellus - 12.01.2018

Świetny klimat, bardzo ciemny i myślę, że doły mogły by być 0,5db niżej ale po przesłuchaniu nie jest aż tak źle w sumie :)


RE: Martin - Alphaville (Noir) - Shabboo Harper - 20.01.2018

Hey Martin. Dzieło Jean-Luc Godard'a to świetna inspiracja do kreacji (bliskiej mi) aury Noir/Obscure Trip. Twój temat rezolutnie odzwierciedla tenże specyficznie mroczny, pogrążony w "pajęczynie" cienistych nut nastrój ;D. Utwór jednorodny, regularny; nader spójny w selekcji harmonijnych tonów i filmowych Sample'i ("Mademoiselle Natasha Von Braun" krztynę zbyt wszechobecny). Jest finezyjnie w wykreowanym klimacie; minimalnie monotonnie. Technicznie? Perka w stylu Garage zgrabna. Bass niezgorszy; z początku odnosi się wrażenie, iż zbyt triumfuje w projekcie, lecz dzieje się tak przez niewłaściwy balans "dół-góra". W track'u wyczuwalny jest, przede wszystkim, deficyt separacji ścieżek; szczególnie uwagę przykuwa "środek" plus "przytępione" górne tony instrumentów. Naturalnie, takowy mógł być Twój zamysł (efekt "smolistej szarości"), wszelako ciut przesadziłeś ;). Gdybyś "przebił" choćby Kick kluczowaniem przez owy Bass to całość zyskałaby odmienną prezencję. Piszę to dlatego bowiem jeśli faktycznie "zdjąbyś" z tego Bass'u jakiś power to "Alphaville" nie byłby już taki "mętny"; charakternie "brudny". A to "tu" jest urzekające (!). Tak więc summa summarum: Beat godny "podbicia"; Hi Hat'y wyłuskania z "półmroku"; master podgłośnienia... ^D

PS. Je vous salue chaleureusement. Beer