MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Nie moge otworzyć projektu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Nie moge otworzyć projektu (/temat-ableton-live-nie-moge-otworzyc-projektu)



Nie moge otworzyć projektu - Wizzardius - 30.12.2017

Witajcie. Mam dość duży projekt, który wymaga paru poprawek. Wczoraj wszystko śmigało jak należy, dzisiaj przy próbach odpalenia projektu program się crashuje.
Po wczytaniu kontaktowych bibliotek, zaczyna się ładować Max for Live. Ładuje sie z 3 sekundy i następuje crash.
Poprzednio też tak miałem z tym projektem, ale po 2-3 próbie odpalenia - odpalał się. Teraz, gdy pare rzeczy pozmieniałem, dodałem - projekt wgl się nie chce uruchomić. Wywala standardowy Abletonowski komunikat o crashu. A jeszcze wczoraj, ten projekt zamykałem i odpalałem po pare razy.
Miał ktoś tak kiedyś? ;/


RE: Nie moge otworzyć projektu - In-Tegral - 30.12.2017

Spróbuj wywalić tą wtykę całkowicie, wtedy powinno Ci odpalić proja ale bez tej wtyki. Potem zainstaluj ponownie i może proj ruszy.


RE: Nie moge otworzyć projektu - Wizzardius - 30.12.2017

Odpalił sie za 20 razem. Jakbym głową w beton walił tak to działa XD
Wywaliłem wszystkie ścieżki których nie używam i wyłączyłem wtyki max for live i projekt zapisałem. Po prostu chyba musze wyłączać całego Maxa w proju przed zapisaniem :D
Ale ticket do Abletona i tak napisany. Zobaczymy, czy coś zaradzą.


RE: Nie moge otworzyć projektu - pumadesign - 30.12.2017

(30.12.2017, 4:00)Wizzardius napisał(a): Odpalił sie za 20 razem. Jakbym głową w beton walił tak to działa XD
Wywaliłem wszystkie ścieżki których nie używam i wyłączyłem wtyki max for live i projekt zapisałem. Po prostu chyba musze wyłączać całego Maxa w proju przed zapisaniem :D
Ale ticket do Abletona i tak napisany. Zobaczymy, czy coś zaradzą.

Ja bym ich pozwał o możliwe wysokie straty , napisz do nich że zrobiłeś hita , wszyscy ściągają pirata z neta a ty masz oryginała - tak możesz dopisać i łykną na pewno , obejdzie się bez pozwu i od razu kase dostaniesz , kupisz nowe monitory , słuchawki i interface wszystko razy 2 żebyś robił lepszy mix wiadomo , master też bo stać cię będzie na mini studio i zostanie ci kasa jeszcze na kobiety koks i alkohol , tylko nie możesz zacząć ostro imprezować bo zapomnisz o tworzeniu ...
Pytanie wtyki też masz oryginalne ??


RE: Nie moge otworzyć projektu - DelianoCarl - 2.01.2018

Przyczyna może być jeszcze jedna..

Kiedyś miałem w Cubase bardzo rozbudowany projekt (dużo bibliotek kontakta)
Projekt tak samo crashował się przy uruchamianiu, dlatego, że zapchałem pamięć ram.
Pracowałem wtedy na 32-bitach i zawalić 4gb ramu nie było problemem.. sam windows z resztą aplikacji zabierał 1,5gb.
Może to jest przyczyną? ;)


RE: Nie moge otworzyć projektu - dejfdj - 2.01.2018

odpalaj ABLETONA z włączonym Shiftem lub CTRL (poszukaj w sieci) - to sposób na ominięcie ładowania VST. Kiedyś mi uratowało jeden projekt :-)