MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Omnisphere 2 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Omnisphere 2 (/temat-omnisphere-2--24177)



Omnisphere 2 - K.o.N - 30.12.2017

Witam. Zamierzam dzisiaj kupić Omnisphere 2, ale potrzebuję jakiejś opinii na temat tego programu. Co możecie mi o nim powiedzieć w skrócie? Jakie plusy i minusy?


RE: Omnisphere 2 - Recoil83 - 30.12.2017

Witam. trochę testowałem pierwszą wersję, nie pamiętam ile to zajmowało coś około 40 GB chyba, to są gotowe do produkcji wysokiej jakości brzmienia, z legalną wersją nie powinieneś mieć żadnych problemów a widzę wersja download kosztuje prawie 500$.
Też sobie pozwoliłem w tym roku na małe co nie co kupiłem Sample Tank MAX Bundle, czyli sampler pełna biblioteka plus 22 paczki rozszerzeń za 277 EU, oczywiście dowalili mi podatek Vat bo to w Europie siedziba jest, a tak zapłaciłbym niej niż 200 EU, ale taka promocja na święta, normalnie kosztuje 646 EU.


RE: Omnisphere 2 - sowa - 30.12.2017

Bierz i się nie zastanawiaj bo to jest cudo.

Jeżeli masz czas i chęci to poszperaj na kanale YT PluginGuru tworzonego przez Johna "Skippy" Lehmkuhl`a. Gość wie chyba wszystko o Omnisphere a jego biblioteki są nieziemskie.

Jakiś czas temu robił livestreama gdzie pomagał nowym nabywcom tej wtyki.




RE: Omnisphere 2 - Maciek - 30.12.2017

Ja mam jedynkę. Brzmienie rewelacja, interfejs rewelacja, zabawy sporo! Choć pewnie nawet w połowie go jeszcze nie poznałem, to z ręką na sercu mogę polecić śmiało. Nadaje się chyba do każdego rodzaju muzyki. Nie ma możliwości żebyś kiedykolwiek żałował zakupu tego cuda.


RE: Omnisphere 2 - Fantasmagorian - 30.12.2017

Dwójka przepiękna sprawa, zdecydowanie więcej brzmień niż w jedynce, ulepszony interfejs a barwy powalają. Niesamowite są wokale i wokalizy. 100%polecam, będziesz pan zadowolony.


RE: Omnisphere 2 - kkokosz - 31.12.2017

Zdecydowanie polecam, "dwójka" jest rewelacyjna :) Jedyny kłopot, jaki możesz z nią mieć to taki, że w życiu nie przesłuchasz wszystkich próbek ;)
Z rzeczy praktycznych, jest fajna wyszukiwarka z całkiem dobrze działającą funkcją wyszukiwania brzmień podobnych do wybranego, jest możliwość własnej oceny.
Dobrze jest zainstalować Omnisphere na dysku SSD, dużo przyjemniej przegląda się wówczas brzmienia (ze zwykłego HDD każde ładuje się 2-3 sekundy).

Tak czy inaczej, ja na pewno zakupu nie żałuję :)


RE: Omnisphere 2 - K.o.N - 2.01.2018

Program zakupiony. Czekam na przesyłkę przetestuję i podzielę się wrażeniami.

Akurat posiadam SSD więc pewnie tak zrobię tak jak napisałeś :)


RE: Omnisphere 2 - Fantasmagorian - 3.01.2018

No to teraz tylko pozostaje nam czekać na świetne kawałki :)


RE: Omnisphere 2 - K.o.N - 6.01.2018

Muszę powiedzieć, że jestem wniebowzięty i i gorąco mogę polecić każdemu zainteresowanemu w przyszłości. Heart