MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa (/temat-focusrite-scarlet-2i2-2-gen-nie-dziala)



Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 2.01.2018

Cześć zakupiłem interface audio focusrite scarlet 2i2 2gen. Problem polega na tym że na jednym z laptopów windows7 nie może zainstalować sterownika gdyż nie jest on nadpisany cyfrowo (problem leży po stronie aktualizacji systemu), a na drugim laptopie windows 10 sterownik elegancko się zainstalował lecz po podłączeniu interface do usb nie zapala się zielona kontrolka, która świadczy o tym że interface jest widoczny dla mojego laptopa. Po podłączeniu interface do usb wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB". Nie wiem czy interface jest zepsuty czy gdzie indziej leży problem.


Pozdrawiam ;(


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - dejfdj - 2.01.2018

[Obrazek: nOUjkzU.png]
Wchodzisz do menadżera i tam aktualizujesz sterownik dla źle wykrytego urządzenia na ten który pobrałeś ze strony producenta. Podpisem cyfrowym się nie przejmuj.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 2.01.2018

W Menadżerze wygląda to tak
KLIK
Przy instalacji (po czym i tak wyskakuje okienko że zainstalowało i należy zrestartować laptop)
KLIK
Interface po resecie i rzekomej instalacji sterownika nadal jest nie widoczny, nadal nie pali się zielona kontrolka na sprzęcie.
Jak widać w menadżerze nie posiadam czegoś takiego jak "Scarlett Solo USB".
Chciałbym to jak najprędzej naprawić ponieważ czekam z zakupem monitorów. Jestem gotów zakupić nowy system do laptopa z siódemką, ale jeżeli da się to przejść to będę wniebowzięty.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - pumadesign - 2.01.2018

Jeśli są takie problemy na 2 laptopach to może z interfejsem jest coś nie tak ?


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 4.01.2018

Nikt nic? Jak interface leżał tak leży :\


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - neurojin - 4.01.2018

Ale ten sterownik to ty pobrałeś z oficjalnej strony focusrita?


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Recoil83 - 4.01.2018

Nie wiem co to za dziadostwo robią, bo dużo osób się skarży na to że im interfejs tej firmy nie działa, to by było do zrobienia, ale nie na odległość bo parę rzeczy trzeba przetestować, a nie mam zamiaru się użerać zrób to, zrób tamto.
Tak więc odsyłam do strony producenta, tam są rozwiązania dla windows 7.

https://us.focusrite.com/downloads?product=Scarlett+2i2

I sprawdź identyfikator sprzętowy tego interfejsu.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - dejfdj - 4.01.2018

U mnie był spory kłopot przy sterownikach dla ProTools (na stronie są oddzielne) Walczyłem kilka godzin. Ostatecznie zmiana portów USB i ciągłe usuwanie sprzętu i wgrywanie (czasem ręczne) sterownika oraz sporadyczny restart systemu pomogło.
Sugeruje się nie poddawać.
BTW
"nie zapala się zielona kontrolka" na notebooku też miałem taki wariant. (dioda dosłownie mignęła tylko przy podpięciu do portu USB). Zmiana portu pomogła. A późniejsza reinstalacja systemu sprawiła że problem znikł.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 11.01.2018

Zmieniłem system na win10, sterownik zainstalował się bezproblemowo aczkolwiek nadal komputer nie widzi podpinanego Focusa :/ Jutro przyjadą monitory i nie będę miał pod co je podpinać. :V


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - dejfdj - 11.01.2018

Dziwne. Tak karta działa nawet na sterowniku z win (USB Audio Root), co prawda bez ASIO ale nie w tym rzecz. Jeśli masz kilka portów USB w komputerze spróbuj przemieszać, jak już wspominałem.. Ostatecznie upewni się, że masz poprawnie wgrane sterowniki do płyty głównej (często są podzielone na wschodni, zachodni mostek itp.), bo widać na Twoich screenach dużo nierozpoznanych urządzeń !


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - DaveMilla - 12.01.2018

Spróbuj zainstalować te sterowniki.

http://beta.focusrite.com/releases/focusrite_usb2_drivers/


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Cześć - 12.01.2018

A masz oryginalny kabel USB focusrite? Wiem z własnego doświadczenia, że interface może nie działać na nieoryginalnych kablach.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 14.01.2018

Zrobiłem tak jak polecił dejfdj, podłączałem raz za razem interface do różnych portów aż w końcu od tak załapał. Dziękuje za pomoc Beer teraz mam mało wielki problem z Sylenthem, świeżo zakupiony na stronie LennarDigital a sprawia problemy. Jak dla przykładu klikam w menu aby wgrać nowy preset to wychodzi mi pasek wyboru lecz od razu znika, tak jakbym od klikał. To samo się dzieje z każdą inną funkcją którą trzeba "wybrać".
klik
Jak widać okno wyboru się otwiera lecz po puszczeniu przycisku myszy od razu znika.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - weedplay - 15.01.2018

Też mam scarlett i u mnie działa tylko pod portem usb 3.0, pod 2.0 nie chce się podnieść. W ogóle polecam zainwestować w hub usb 3.0 z aktywnym zasilaniem ( w sensie ze mozesz podlaczyc do kontaktu) bo inaczej dorzucisz jeszcze jakies klawisze midi, myszke czy cos i sie nawet z portu 3.0 sprzet nie odpali.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 17.01.2018

Dzięki za pomoc, temat z Focusem rozwiązany a więc temat do zamknięcia. Czas na otworzenie tematu z Sylenthem...Czy te problemy się kiedyś skończą? :V


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - weedplay - 17.01.2018

Z tym sylenthem to zacznij od banalu. Odlacz myszke jak masz podlaczona i sprobuj uruchomic z touchpada. Dalej to ilu bitowy masz windows a ilu bitowy sylenth.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - Qatem - 17.01.2018

Sylenth 64 bitowy tak samo jak system. Spróbowałem trik z myszką ale nic nie pomogło.
Nie mogę przeinstalować Sylentha ponieważ trzeba go zdezaktywować. Aby go zdezaktywować musze mieć dostęp do zakładki Menu na panelu wtyczki, lecz mój problem nie pozwala mi na bieganie po menu.


RE: Focusrite Scarlet 2i2 2 gen nie działa - eddi8666 - 29.12.2018

Kupiłem 2i2 2gen i też nie działał. Frustracja na maksa. Teraz działa. Mam win7 64bit. Jak to zrobiłem ? Nie mam k... pojęcia. Kombinowałem na każdym porcie usb, odinstalowywałem sterowniki, instalowałem ręcznie i dawałem systemowi automatycznie je instalować. Instalowałem Focusrite USB najpierw na dysk D potem na C. Ostatecznie zrobilem przywrócenie systemu o 30min zainstalował się z automatu Scarlet2i2 USB w urządzeniach a sterowniki musiałem wgrać ręcznie z folderu gdzie jest ASIO control panel. I nagle zadziałało. Moja rada? Nie poddawać się i kombinować na wszystkie możliwe sposoby. POWODZENIA!!!