MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE DJ Herrero - Romantic Moments (Demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE DJ Herrero - Romantic Moments (Demo) (/temat-reggae-dj-herrero-romantic-moments-demo)



DJ Herrero - Romantic Moments (Demo) - tks21 - 3.01.2018

Miks jest jaki jest wciąż się uczę. Wyszło dość radośnie i romantycznie :).Beat w stylu reggaetonu z 2013-2014 roku. Jak na razie to próbka (chciałem pokazać co uklepałem w DAWie) Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy na temat tego kawałka utworu.


https://clyp.it/wulhdhjq


poprawiam tytuł
Maciek




RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - Mandalar - 3.01.2018

Ogólne wrażenie, jest lepiej.
Hihat (może i cały rytm) moim zdaniem gra za równo w czasie i dynamice, przez to nie płynie i nie buja.
Brakuje basu - tak miało być?


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - tks21 - 3.01.2018

Jest bas tylko go za mocno chyba skompresowałem, że jest niewidoczny. W sumie w kompresorze bass jest na 0 w gainie. Dzięki Mandalar za wypowiedź na pewno poprawię ten nieszczęsny bass :) Myślisz, że brak bujania i "płynięcia" to wina aranżu? Może powinienem go nieco zmodyfikować?


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - Mandalar - 3.01.2018

(3.01.2018, 19:05)tks21 napisał(a): Myślisz, że brak bujania i "płynięcia" to wina aranżu? Może powinienem go nieco zmodyfikować?

Nie tyle całego aranżu, co ułożenia perki. Jak wszystkie uderzenia hi-hatu są tej samej dynamiki i równo do siatki, to w takim gatunku, w jakim tworzysz, wydaje mi się, że jest za sztywno.

Ale ja nie znam się na tym gatunku, więc najlepiej dokładnie wsłuchaj się i przeanalizuj jak to się dzieje w nagraniach referencyjnych.


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - tks21 - 4.01.2018

Wydaje mi się, że tutaj też jest równo w siatce jeśli chodzi o hit-hat :) Daje linka do utworu na którym się wzorowałem. Wiadomo wyszło co innego ale rytm jest zachowany :)Odbiegając od hata spójrz kick na tym utworze jest na pierwszym planie jest mocny i jest takie jakby uderzenie. Wydaje mi się, że jest już lepiej, nauczyłem się jak uzyskać efekt takiego kicka (uderzenia). Sorry za offtop a propo kicka :)



RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - Mandalar - 4.01.2018

Hi-hat jest tu tak rzadko, że nawet gdyby był do siatki to i tak tego nie byłoby chyba słychać, bo efekt karabinu robi się kiedy dźwięk jest szybciej powtarzany. Mam wrażenie, jakby rytm był opóźniany. Tego typu rytmy najczęściej gra się tak leniwie, jakby dźwięki się spóźniały chociaż trzymają puls.


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - M.Barczyk - 6.01.2018

Kompozycyjnie to jest pewnie jak najbardziej ok, tylko sounddesign/dobór dźwięków troche leży, bardzo plastikowe te brzmienia, ten pluck i jakieś synthy w tle jeszcze można przeżyć,ale ten wiodący synth, ten co wchodzi w 24 sekundzie jest bardzo brzydki, nieprzyjemny dla ucha, co do mixu to wiadomo, brakuje dołu, brakuje ciężar i uderzenia, ale ważne,że umiesz komponować sensownie, brzmienie i takie techniczne sprawy przyjdą z czasem, ale sama muzyka jest jednak najważniejsza


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - tks21 - 7.01.2018

dobór dźwieków... jeszcze wiele zostało w tej kwestii do opanowania( pisze z telefonu więc wybaczcie jakieś literówki). Dzięki Wam za wszystkie komentarze, wiem na czym sie skupić. :)


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - dejfdj - 8.01.2018

Wybacz. @tks.. to takie pogodne jak truskawki zimą - niby są ale nie tutejsze.


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - tks21 - 9.01.2018

Dejf masz w sumie sporo racji odnośnie nastroju kawałka. Coś w tym jest. Może zbyt smutne akordy zastosowałem i dlategoż tak wyszło jakbym zmienił to może lepiej by to wyglądało :)


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - dejfdj - 9.01.2018

Gatunkowo odlatujesz.. Hip-hop się liczy. Techno. Disco.. Radio służy do budzenia, euforyczne melodie których nikt nie zapamiętuje są jak słodzona woda :P


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (niedokończony) - tks21 - 10.01.2018

Robię coś na przkór innym Dejf :) a po pierwsze zakochałem się w tym gatunku od pierwszego usłyszenia. Rozumiem, że liczy się tylko Hip Hop Techno czy cokolwiek innego ale jestem indywidualistą i nikt tego nie zmieni nawet Ty :P HH fajna sprawa, ale to mnie średnio interesuje jeżeli chodzi o produkcję. Nie interesują mnie sample :) Techno - to dla mnie łupanka bez przekazu chyba, że to Trance, który według mnie ma to coś. Disco - takie do zabawy wiadomo, teksty płytkie. Jestem indywidualistą i nie chcę być jak wszyscy :). Ps. z HH bliżej mi do Trapu :)


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (Demo) - Shabboo Harper - 18.01.2018

Przewodnie wrażenie? Jest statecznie w Beacie (sporo wyróżniający się, spiżowy Snare; "ściśnięty" Kick); jest przenikliwie (w dotkliwie jazgotliwym brzmieniu Synth'u). Intro dobrotliwie "wciągające" wkrótce "wkracza" w charakterystyczny, wręcz przewidywalny aliaż barw typu Reggaeton, gdzie Background jest całkowicie przykryty ;(. Bass czytelniejszy byłby gwarantem oczekiwanego "pulsu"; nadto poboczne (klimatycznie pokrewne) tony w tle plus Fx'y/Sample wokalu urozmaiciłyby całość przynosząc akuratny Groove. Aranż to "rzecz" wtórna... ;D

Cytat:"Jestem indywidualistą i nie chcę być jak wszyscy (...)".

Tomku, don't You stop. Beer


RE: DJ Herrero - Romantic Moments (Demo) - tks21 - 18.01.2018

Dzięki Aniu za opinię! Co do wokalnych sampli nie mam skąd ich wziąć, chyba, że uzbieram na mikrofon i nagram się :P :) Jak będę miał majka to dam znać na pewno dodam jeszcze raz dokończony utwór z moim wokalem :)