MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Soundmaniaq - Clouds - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Soundmaniaq - Clouds (/temat-ambient-soundmaniaq-clouds)



Soundmaniaq - Clouds - Soundmaniaq - 4.01.2018

Nowy wałek po długiej przerwie. Dark Ambient/Glitch
Tym razem wykręciłem teledysk. Mam nadzieje, że timelapsy się spodobają. Miłego (niepokojącego) słuchania/oglądania.



RE: Soundmaniaq - Clouds - Plague - 6.01.2018

Średnio lubię dark ambient, bo ta odmiana ambientu to raczej jak dla mnie bardziej ciekawostka do posłuchania, niż do słuchania na co dzień. Ale pomijając moje gusta, to powiem Ci że uzyskałeś świetny, mroczny klimat. Jedyną rzeczą jaka mi się nie podoba, to snare - nie pasuje moim zdaniem tutaj przynajmniej jego barwa.
Ogół jednak zgrabnie skomponowany, super brzmienia a w szczególności pady i co tutaj dużo mówić a raczej pisać - czuć skilla :)


RE: Soundmaniaq - Clouds - Mocade - 18.01.2018

O, dobre. 5/5, już ściągam.
Jak zmontowałeś taki klip? dużo jest przy czymś takim roboty?
Pozdrawiam.


RE: Soundmaniaq - Clouds - Shabboo Harper - 25.01.2018

Hey Soundmaniaq. Hmmm... w swej konstrukcji tudzież w pełnym brzmieniu projekt zbliża się do Minimal Dark Ambient'u; o ile nie do klimatów typu Drone z silnym rysem Soundtrack'u... Jednakże, Genre nie jest "tu" aż tak ważki ;). Aura jest oniryczna, stoicka; w przewodniej treści monolityczna; "dotknięta" subtelnymi, astralno-industrialnymi "pierwiastkami" w przestrzeni tematu czy też zmyślnie "wkręconymi" tonami (a'la Glitch/Granular). Jest specyficznie melodyjnie, z nader osobliwym Beat'em. Nie wszystko mnie przekonuje w tak powłóczyście przeciągłym i w efekcie skromnym entourage'u; wszelako taki jest Twój koncept i... basta (!) :D. Technicznie: Pad'y ładnie zautomatyzowane; Fx'y sensownie "wietrzne", momentami jak "rwane klatki w filmie" czarują cnotliwie; Background przystępny; "przypływy i odpływy" enigmatycznych barw wielce trafione. Snare nieszczególnie urodny; zbyt suchy/przeciętny w swej ekspresji; tworzy przy tym pewien dysonans, który brzmi zadziornie. Sample wokalu bdb acz Outro "niedopieszczone". Dyskretnie sugeruję "dołożyć" kilka Sub Impact'ów i Sub Riser'ów; takie "grubsze" dźwięki w dolnych rejestrach wypełniłyby estetycznie całość "Clouds"... ^D


RE: Soundmaniaq - Clouds - Soundmaniaq - 5.02.2018

Dziękuje wszystkim za komentsy
Plague, Shabboo snare miał odstawać od reszty, taki był koncept
Shabboo końcówka miała być lekka, stąd może braki w niskim częstotliwościach, może kiedyś podłubię
Mocade - montowałem w Vegas pro, roboty trochę jest, pracujesz na głębokim zoomie śladu.
A timelapsy to wielogodzinne pozostawianie kamerki na różne warunki atmosferyczne.
Środkowy film, to 8 h godzin nagrywania chmur na wietrze halnym.


RE: Soundmaniaq - Clouds - Abigail Noises - 24.02.2018

Lubie dark ambienty... Całość wypada dobrze, obraz dopełnia tylko przekaz muzyczny. Jedynie drażni mnie suchy werbel, gdyby nałożyć na niego trochę pogłosu pewnie byłoby lepiej – ale rozumiem, że o taki dysonans Ci chodziło. Najlepszy jest voicowy uplifter, który otwiera się przed słuchaczem w trakcie trwania kawałka. Zgadzam się, że dołu, tego subowego przydałoby się... ale to osobiste skrzywienie – po prostu lubię te dark ambienty, gdzie wszystko jest utopione w gęstych rejestrach. Tak w ogóle to kawałek mocno zahacza o drone. Końcówka dość zaskakująca – to voice'y gościa, który odlicza do startu rakiety?