MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe - Sylwietta (Original mix) (/temat-techno-ixipe-sylwietta-original-mix)



Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Ixipe - 5.01.2018

Kiedyś już to tu wstawiałem, miało nieco ponad 4 minuty. teraz trochę wydłużyłem bo do ponad 6. Coś niecoś w mixie zmieniłem, ale zrobiłem błąd że od początku o to nie zadbałem, przez to słychać jak słychać i lepiej nie będzie


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Xorbolanid - 5.01.2018

Już jest lepiej. Budujesz napięcie. Nie wiem w sumie co napisać, więc walne ci z piątki. Bass jedynie mógłby być wyraźniejszy. Ten wyższy jak i sub.


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - agro - 5.01.2018

hej, początek utworu hihaty za mocno się wybijają.
Kawałek mroczny, nieco, ale ten szept wkurza, sam w sobie jest ok ale zbyt mocno co jakiś czas wbijają się w ucho dźwięk jak by dmuchania w mikrofon.
Myślałem że przy zejściu 4min będzie to moment kiedy mroczność spróbuje nieco :) wciągnąć w swoją otchłań, szkoda że tak się nie stało. Najlepszy moment 3:00 kiedy miejsce w tle zajmujące ten ładny synth.
Sam charakter utworu zasługuje na lepszy aranż , wydaje mi się, że pod tym względem traci wiele potencjału.
A więc jest w miarę ale kurcze mogło być lepiej :P
Pozdrawiam.


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Shabboo Harper - 6.01.2018

Hey Mateusz. Rzeczywiście kojarzę tenże track "z przeszłości" ;D. Dziś, jeśli mi wolno, w mym komentarzu ograniczę się jedynie do kwestii technicznej. Obecne tony cechuje deficyt pełności; wszystko jest sporo "zduszone", ciche, odległe. Spójrz, proszę: "fala" jest dość duża, tak więc feler tyczy miksu a nie mastering'u. Sugeruję, wpierw, przeequalizować ścieżki. Niewykluczone też, iż w trakcie miksu zbyt mocno kompresujesz dźwięki. Saturacja także byłaby "tu" pożądana; zwłaszcza wobec Beat'u ^^. Kolejny niuans, który dostrzegam to fakt, iż "góra" jawi się tylko w ekspresji Hi Hat'ów; tj. tenże ton prezentuje się wyraźniej. Stwarza odczucie, że jest "ostro", de facto, według mnie, owej "góry" w pełnej długości projektu jest nader mało ;(. Temat brzmi tak jakbyś zbyt drastycznie "podciął górne rejestry" wszystkim dźwiękom. Pad'y w Backgroundz'ie (wciąż o czarownym etnicznym kolorycie), wyrażają się tylko "w środku i w dole"; aż prosi się, by podbić owe; "uskrzydlić" w swej melodii. Summa summarum: utwór, mimo zacnego aranżu, jest poważnie "zamulony"... ^^


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Plague - 6.01.2018

Dla mnie jak najbardziej klimatycznie, ciekawie zaaranżowany kawałek. Rzeczywiście troszkę zamulony, przy lepszym rozłożeniu częstotliwości utwór zyskałby energii. Podobają mi się brzmienia, są mroczne i wciągające.


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Ixipe - 6.01.2018

no właśnie wiem i słyszę że mix skopałem, już nie umiem tego poprawić, nie wiem od czego zacząćżęby bardziej nie skopać


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - Ostry - 8.01.2018

puscilem sobie na sluchawkach i mozna sie wkrecic w klimat. faktycznie tak jak mowia poprzednicy haty troche za mocno uwydatnione też moim zdaniem. ogolnie dobry pomysl pozdrooo ;>


RE: Ixipe - Sylwietta (Original mix) - chrisB# - 12.01.2018

Bardzo fajna baza by cos z tym jeszcze porobic. Miks bez rewelacji ale to da sie nadrobic - czytaj co inni napisali. Klimat masz dobry taki jakis szamanski. Tam z tylu jakis dzwiek tak jakos brzeczy caly czas - troche upierdliwy. Pobaw sie z miksem, bo w sumie jest spoko. Pozdrawiam.