MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DISCO GetFreaky - Saturday Funk - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DISCO GetFreaky - Saturday Funk (/temat-disco-getfreaky-saturday-funk)



GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 7.01.2018

Witam, kolejny track z cyklu powstałych za jednym razem. Co tu dużo mówić, nadal nie mam słuchawek więc mix pewnie leży i kwiczy tak więc chętnie zdam się na Wasze uszy i wysłucham co tam pierdzi, cyka itp. xD




RE: GetFreaky - Saturday Funk - RaNi/Works - 7.01.2018

Miks faktycznie nie ten ale jeżeli chodzi o całą resztę jest naprawdę obiecująco! Kierunek na aranż, klimat i "wajb" wydaje się być tutaj dość łatwo osiągalny c:

4/5 Trochę na zachętkę, jedna mniej za miks + dużo jeszcze do zrobienia :)


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 7.01.2018

(7.01.2018, 21:47)RaNi/Works napisał(a): Miks faktycznie nie ten ale jeżeli chodzi o całą resztę jest naprawdę obiecująco! Kierunek na aranż, klimat i "wajb" wydaje się być tutaj dość łatwo osiągalny c:

4/5 Trochę na zachętkę, jedna mniej za miks + dużo jeszcze do zrobienia :)

No trochę jeszcze temu trackowi brakuje do klubowych hitów ale mam nadzieję, że idę w dobrą stronę i kiedyś zamiast tańcować do czyjejś muzy to inni będą do mojej xD
Od kiedy padły mi słuchawki próbowałam nie tworzyć nic do czasu kupna nowych ale nie wytrzymałam, jak znalazłam jakieś paczki z nowymi samplami i usłyszałam funkowe gitarki itp. to musiałam to wykorzystać.
Poza tym wydaje mi się, że czegoś tu jeszcze brakuje i track powoli staje się monotonny, a i na pewno wokale to takie 2/10 no ale ja nie umiem ani śpiewać, ani nie mam warunków do tego,a nie wiem skąd mogłabym wziąć jakieś fajne wokale pasujące do takiej muzyki, a nie chcę kraść acapelli starych piosenek XD


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Mandalar - 7.01.2018

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Bardzo fajnie buja.
Potem zaczynają się schody.
W takiej muzie mieszanie w jednej chwili więcej niż jednej tonacji jest niedopuszczalne, to ma być do tańczenia, nie do chlastania się xD
No tak jak piszesz, od jakiegoś momentu urwały się pomysły.
Warte kontynuacji, dasz radę :D
3


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 7.01.2018

(7.01.2018, 23:15)Mandalar napisał(a): Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Bardzo fajnie buja.
Potem zaczynają się schody.
W takiej muzie mieszanie w jednej chwili więcej niż jednej tonacji jest niedopuszczalne, to ma być do tańczenia, nie do chlastania się xD
No tak jak piszesz, od jakiegoś momentu urwały się pomysły.
Warte kontynuacji, dasz radę :D
3

A co tu jest w innej tonacji?


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Mandalar - 7.01.2018

(7.01.2018, 23:34)GetFreaky napisał(a): A co tu jest w innej tonacji?
Parę rzeczy, np. gitara, chociaż nie na początku.

Ćwiczysz słuch muzyczny?


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 8.01.2018

(7.01.2018, 23:54)Mandalar napisał(a):
(7.01.2018, 23:34)GetFreaky napisał(a): A co tu jest w innej tonacji?
Parę rzeczy, np. gitara, chociaż nie na początku.

Ćwiczysz słuch muzyczny?

Nie mam czasu za bardzo, mam ciśnienie w szkole, a muzykę robię żeby od tego uciec, nie mam czasu tak na serio się tym zająć. Ja nawet nie mam dobrych odsłuchów ani midi, jeszcze teraz zepsuły mi sie jedyne dobre słuchawki i robię na jakichś dousznych za 3 dychy.


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Mandalar - 8.01.2018

(8.01.2018, 0:04)GetFreaky napisał(a): Nie mam czasu za bardzo, mam ciśnienie w szkole, a muzykę robię żeby od tego uciec, nie mam czasu tak na serio się tym zająć. Ja nawet nie mam dobrych odsłuchów ani midi, jeszcze teraz zepsuły mi sie jedyne dobre słuchawki i robię na jakichś dousznych za 3 dychy.

że zacytuję:
"Jak ktoś chce - szuka sposobów. Jak nie chce - szuka powodów."

- Kształcenie słuchu to też muzyka, w którą uciekasz od ciśnienia w szkole.
- Nie musisz tak na serio, możesz w ogóle zacząć się tym zajmować.
- Do tego nie trzeba dobrych odsłuchów ani midi.
- Potrzebne są uszy i chęci.


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 8.01.2018

(8.01.2018, 0:29)Mandalar napisał(a):
(8.01.2018, 0:04)GetFreaky napisał(a): Nie mam czasu za bardzo, mam ciśnienie w szkole, a muzykę robię żeby od tego uciec, nie mam czasu tak na serio się tym zająć. Ja nawet nie mam dobrych odsłuchów ani midi, jeszcze teraz zepsuły mi sie jedyne dobre słuchawki i robię na jakichś dousznych za 3 dychy.

że zacytuję:
"Jak ktoś chce - szuka sposobów. Jak nie chce - szuka powodów."

- Kształcenie słuchu to też muzyka, w którą uciekasz od ciśnienia w szkole.
- Nie musisz tak na serio, możesz w ogóle zacząć się tym zajmować.
- Do tego nie trzeba dobrych odsłuchów ani midi.
- Potrzebne są uszy i chęci.

To jak w takim razie takie ćwiczenie miałoby wyglądać?


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Mandalar - 8.01.2018

(8.01.2018, 0:45)GetFreaky napisał(a): To jak w takim razie takie ćwiczenie miałoby wyglądać?

Możesz zacząć od rozpoznawania dźwięków i melodii. Gra jakiś dźwięk i znajdujesz jego wysokość u siebie w instrumencie midi. Tak samo z melodią, słuchasz melodii i próbujesz ją odtworzyć w midi na słuch. Najpierw proste melodie, potem coraz trudniejsze.

Jest też do kształcenia słuchu bardzo fajna apka: Perfect Ear – trener słuchu.


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 8.01.2018

(8.01.2018, 1:00)Mandalar napisał(a):
(8.01.2018, 0:45)GetFreaky napisał(a): To jak w takim razie takie ćwiczenie miałoby wyglądać?

Możesz zacząć od rozpoznawania dźwięków i melodii. Gra jakiś dźwięk i znajdujesz jego wysokość u siebie w instrumencie midi. Tak samo z melodią, słuchasz melodii i próbujesz ją odtworzyć w midi na słuch. Najpierw proste melodie, potem coraz trudniejsze.

Jest też do kształcenia słuchu bardzo fajna apka: Perfect Ear – trener słuchu.

Tylko gorzej jak mam sampel gitary, a nie mam gitary ani nawet nie umiem na niej grać i jak tu teraz znaleźć tonacje bo jednak na gitarze to trochę inaczej niż na klawiszach tym bardziej jak są to jakieś funkowe riffy. I co wtedy?


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Mandalar - 8.01.2018

(8.01.2018, 15:53)GetFreaky napisał(a): Tylko gorzej jak mam sampel gitary, a nie mam gitary ani nawet nie umiem na niej grać i jak tu teraz znaleźć tonacje bo jednak na gitarze to trochę inaczej niż na klawiszach tym bardziej jak są to jakieś funkowe riffy. I co wtedy?

Właśnie tego też się ucz, żeby umieć usłyszeć jaki to dźwięk na innym instrumencie od tego na którym grasz, bo inaczej musiałabyś się uczyć grać na saksie, basie i innych instrumentach. Wszystko próbuj zaśpiewać i zagrać na brzmieniu piana. Masz też w midi różne instrumenty.

Po za tym zaczynaj od prostych melodii, nie od dwudźwięków albo akordów.


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Wasp - 9.01.2018

to ty ułożyłaś te akordy i bas?
wyszło zajebiście. zazdroszczę kawałka
ocena 5.. dodany do lajków na SC


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Tech.Nixa - 9.01.2018

(9.01.2018, 12:51)WaspXT napisał(a): to ty ułożyłaś te akordy i bas?
wyszło zajebiście. zazdroszczę kawałka
ocena 5.. dodany do lajków na SC

Akordy akurat są z sampla, mi jeszcze nie wychodzą tak dobrze i brzmią zazwyczaj jak gówniany preset ale bas mój, saxofon też i pare innych rzeczy :)
W sumie ten sampel zainicjował dalszą część tracka więc z jednej strony nie wszystko zrobiłam samodzielnie ale z drugiej bez sampla w ogóle track by nie powstał więc nie czuję aż takich wyrzutów z powodu pójścia na łatwiznę z akordami XD
Dzięki za lajka, postaram się więcej robić tego typu kawałków, mam sporo starych niedokończonych w tym stylu więc może kiedyś ujrzą światło dzienne :D


RE: GetFreaky - Saturday Funk - Wasp - 9.01.2018

bass dobrze dobrany do akordów
fajnie, to czekan na następne :)


RE: GetFreaky - Saturday Funk - djOrzech - 10.01.2018

Mi się outro spodobało